5 stycznia 2018 roku (piątek) odbyły się po raz kolejny Wyścigi Smoczych Łodzi.  W ten sposób świętowano  4. urodziny Parku Wodnego Siedlce. Z tej okazji po raz drugi zorganizowano zawody smoczych łodzi pod hasłem „Siedlce na fali”. Zabawa polega na tym, że drużyny, siedząc naprzeciwko siebie w ponad 12-metrowej łodzi, wiosłują w przeciwną stronę. Wygrywa ta załoga, która przepchnie łódź na stronę przeciwnika. Najważniejsze jest równe tempo i dobra koordynacja zawodników.

Nasza szkoła wzięła  po raz kolejny udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Do rywalizacji stanęły następujące szkoły: Samochodówka, Budowlanka, Rolnik i my. Wytypowaliśmy w tym celu dwa sześcioosobowe  zespoły: Wereda i spółka oraz Świeżaki z Kolejówki.  Drużyny przygotowali nasi wspaniali trenerzy: pani Małgorzata Stańczuk i pan Marek Burski, którzy udzielali cennych wskazówek naszym zawodnikom.  Na trybunach zaś zasiedli w licznej grupie kibice. Wraz z panią wicedyrektor Martą Brodzik i panią Małgorzatą Remiszewską, a także uczniami klas 2b i 3b dopingowaliśmy ze wszystkich sił naszych reprezentantów. Rywalizacja była ostra i zacięta, ale chłopaki walczyli do końca. Dziękujemy Wam za takie emocje!

Za wkład artystyczny doceniono tez naszych kibiców. Były  konkursy dla publiczności oraz wywiady dla telewizji i radia.

Za rok będziemy tam znowu…bez dwóch zdań!

Oto krótki reportaż z tego, co  działo się podczas Wyścigów Smoczych Łodzi:

Tekst:
mgr Małgorzata Remiszewska