Dnia 9 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, czyli „Kolejówce” odbyła się uroczystość promująca niedawno wydany tomik wierszy uczennicy klasy IIa Katarzyny Jóźwik pt. Moje chwile. Uczestnicy spotkania, miłośnicy poezji, czyli dyrekcja, nauczyciele, rodzina Katarzyny oraz uczniowie mieli okazję poznać bliżej Katarzynę Jóźwik, posłuchać recytacji wierszy zawartych w tomiku. Utwory Katarzyny zaprezentowali Jej koledzy z klasy: Jakub Kozłowski, Łukasz Krawczyk i Mateusz Tarapata, przygotowani przez polonistkę i wychowawczynię klasy IIa p. Monikę Kowalczyk. W swoich wierszach Katarzyna przedstawia świat, a w nim człowieka pragnącego miłości, szczęścia, ale też pokonującego różne przeszkody, doświadczającego cierpienia. Tomik poezji Moje chwile został opracowany graficznie i złożony przez uczniów klasy IIa, naszych grafików. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem niezwykłej dojrzałości tej bardzo młodej dziewczyny Katarzyny Jóźwik.

- Szanowni Państwo, parafrazując słowa Anny Kamieńskiej, chcę podkreślić, że poezja jest dla mnie sposobem dojrzewania. Dlatego nie wstydzę się nawet słabszych wierszy. Są etapami, dochodzeniem, samookreślaniem. Będę je nadal pisać. I choć nie jestem kimś wielkim i pewnie nie będę, w ten sposób wypowiem swoje myśli, uczucia. Trzymam w rękach tomik wierszy. Moje chwile, są naprawdę moje i na zawsze pozostaną w mej pamięci. Nie byłoby tego, gdyby nie pomoc nauczycieli, koleżanek i kolegów, dzięki którym mam tomik wierszy, tylko mój. Dziękuję bardzo swojej wychowawczyni i nauczycielowi języka polskiego  p. Monice Kowalczyk za wszelką pomoc i wsparcie, dziękuję również moim koleżankom i koledze z klasy: Paulinie Marciniak, Agacie Żelechowicz, Jakubowi Kozłowskiemu, którzy pod profesjonalnym okiem nauczyciela p. Weroniki Makowskiej opracowali graficznie i technicznie mój tomik. Dzięki temu to też publikacja szkolna. Pani dyrektor graficy w szkole górą – powiedziała sama autorka.

Warto dodać, że nauka w naszym technikum, w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej to ciekawe doświadczenie. Nasi uczniowie odnoszą na tym polu wiele sukcesów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Rekrutacja już od maja 2018 r.

Autor tekstu: Monika Kowalczyk

   
© Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Logowanie