27 kwietnia 2018 r. uroczystym apelem połączonym z krótkim programem artystycznym, przygotowanym na tę okazję przez uczniów klasy IIIa, pod opieką pani Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak, pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. To był szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniach, przyszedł czas na przemówienia. Słowo do absolwentów skierowała najpierw dyrektor szkoły - pani Alina Brochocka. W swoim przemówieniu zapewniła, że drzwi szkoły będą dla absolwentów zawsze otwarte. Poprosiła też, by nie zapomnieli o swojej szkole, nauczycielach i wychowawcach. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, wręczono nagrody książkowe i wyróżnienia uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Nie zapomniano też o świadectwach z wyróżnieniem i nagrodach książkowych dla najlepszych uczniów.

Szczególnie serdecznie i ciepło maturzystów pożegnali uczniowie klas trzecich. Obdarowali ich drobnymi upominkami.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo wszystkim w pamięci.

Tegorocznym absolwentom życzymy spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i dojścia do zamierzonego celu.

Adam Asnyk napisał: Życie jest biegiem, staraj się o to, abyś je dokończył. Mamy nadzieję, że wasz bieg będzie szczęśliwy, bez upadków i dobiegniecie do mety z uśmiechem na twarzy, bez większych kłopotów i zmartwień.
Życzymy wam tego z całego serca. Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą.

Na maturę – wszystkiego najlepszego,
połamania piór, optymizmu
i dużo wiary we własne siły.
Ogromu szczęścia
i trafienia w wymarzone tematy, zadania.
Cała nasza społeczność szkolna trzyma za Was kciuki!

Tekst: Maciej Piotrkowicz

 

 

   
© Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Logowanie