27 i 28 września 2018 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach czytano powieść Władysława Stanisława Reymonta pt. „Fermenty”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV a, o profilu technik cyfrowych procesów graficznych, Krzysztof Dziwulski, związany z grupą literacką Witraż, działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

Akcja „Czytamy dzieła Reymonta” kontynuowana jest przez cały rok. Tym razem powieść „Fermenty” czytali politycy, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, nauczyciele i uczniowie.  Gościem honorowym była p. Joanna Żółkowska, pochodząca z Siedlec, aktorka filmowa i teatralna, związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Na koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych. Joanna Żółkowska jest również autorką autobiograficznej książki pod tytułem „Układanka”, a w 2013 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Organizatorami tego przedsięwzięcia był Samorząd Powiatu Siedleckiego, Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach przy współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż” oraz Stowarzyszenie Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlcach.

Joanna Wojtkowska-Śpiewak

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie