Matura

4 października 2018 r. sala gimnastyczna naszego technikum  na dwie godziny zamieniła się w mini poligon wojskowy, na którym dokonano symbolicznych otrzęsin klas pierwszych. Organizatorzy uroczystości, uczniowie klasy IIIb i IIa, zaproponowali swoim młodszym kolegom zabawę w stylu militarnym, która zdecydowanie przypadła do gustu pierwszoklasistom.

W ławie gości honorowych zasiadła Dyrekcja szkoły: p. Alina Brochocka, p.Marta Brodzik i p.Joanna Wojtkowska – Śpiewak.

Aby zachęcić uczniów klas pierwszych do wspólnej zabawy,  „żołnierze klas starszych” przygotowali wiele ciekawych konkurencji. Pierwszym zadaniem pierwszaków było przygotowanie prezentacji swojego oddziału. Tu wszystkie klasy wykazały się kreatywnością, muzykalnością  i poczuciem humoru. Młodzież  musiała  też zmierzyć się z następującymi konkurencjami: musztra wojskowa,  karaoke żołnierskich pieśni , kalambury , picie mleka, obieranie ziemniaków  czy przeciąganie liny. Duży wkład wnieśli również wychowawcy klas I: p. Maria Karpik, p. Joanna Rak, p. Grażyna Malinowska i p. Monika Nasiłowska, którzy dzielnie wspierali swoich wychowanków  w boju.   Rywalizacja była bardzo zacięta, ale jednocześnie panowała miła i serdeczna atmosfera.

Na koniec wszystkie klasy pierwsze złożyły żartobliwą przysięgę przygotowaną przez starszych kolegów.  Również  Pani Dyrektor złożyła specjalnie przygotowane na tę okazję przyrzeczenie, w którym zapewniła, że w naszej szkole uczniowie mogą liczyć na zrozumienie i pomoc.  Tak zakończyła się impreza, podczas której wszyscy świetnie się bawili. Tym sposobem  pierwszoklasiści zostali wcieleni do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, a każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom .

Pierwszoklasistom życzymy jak najlepszej „służby” w naszej szkole i szybkich awansów, głównie na polu naukowym!

Otrzęsiny poprowadzili pod okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – p. Małgorzaty Remiszewskiej:

• Karolina Pastor, kl. IIIb
  • Aleksandra Urban, kl.III b