.W środę, 17 października już po raz drugi społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. Gen. Józefa Bema wzięła udział w pieszej pielgrzymce ze szkoły do parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach.

 

To wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Każda placówka oświatowa przeżywa ten dzień według swego pomysłu. W "Kolejówce" po pierwszej lekcji nastąpiło zwarcie szeregów i ze śpiewem przeszliśmy ulicami miasta w liczbie ponad 200 osób. Nie zabrakło tradycyjnej "Barki" oraz pieśni maryjnych. Po około 40 minutach drogi dotarliśmy do celu - parafii św. Jana Pawła II. 

Program spotkania został oparty o hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - "Promieniowanie ojcostwa". Po gorącym powitaniu przez ks. proboszcza Jarosława Oponowicza i modlitwie przed Najświętszym Sakramentem wysłuchaliśmy świadectw zaproszonych gości. Najpierw o dzieciństwie Jana Pawła II opowiedział znawca tematu p. Piotr Kordyasz. Bardzo interesująco nakreślił życie młodego Karola Wojtyły, który był w sposób mądry wychowywany przez ojca. Ojciec dał młodemu Karolowi wzór ufności Bogu, jak również podarował mu modlitwę do Ducha św. 

Następnie bardzo mocnym, odważnym świadectwem podzielił się  z nami ks. Mariusz Zaniewicz. Powiedział o wielkiej przemianie, jaka dokonała się w jego życiu w postrzeganiu ojca ziemskiego i rozumieniu jego misji. W końcowej części przemówili do nas ojcowie, zrzeszeni w Klubie Ojca w Siedlcach. Dali piękne świadectwo, jak przeżywać bycie ojcem dziś i jak przygotować się do tej roli. Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka w  postaci pączka. 

Mamy nadzieję, że to wydarzenie pomoże nam wszystkim w dobrym rozumieniu roli ojca ziemskiego i otworzy na Miłość Ojca Niebieskiego. 
  
   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie