gre2018 20033 uczniów naszej szkoły (13 z klas II-IV o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, 6 z klasy II-IV o profilu technik geodeta, 11 z klasy II-IV o profilu technik transportu kolejowego i 3 z klasy III-IV o profilu technik dróg kolejowych) wzięło udział w praktykach zawodowych, które odbyły się w Grecji.Staż odbył się w GOLDEN SUN MOBILITY CENTER w ramach projektu: "Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości". Projekt został zrealizowany w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów iabsolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+.

Młodzież wyruszyła w niedzielę 14 października 2018 r. Podczas podróży podziwiano malownicze krajobrazy (górzyste tereny, akweny wodne, oryginalne zabudowania), takich państw jak Słowacja,Węgry, Serbia, Macedonia oraz docelowa Grecja. Miejscem pobytu praktykantów był hotel Dias w miejscowości Kalliopis położonej u stóp masywu Olimp i nad brzegiem Morza Egejskiego.

Zajęcia praktyczne rozpoczęły się od podstawowego szkolenia BHP. Uczestnicy odbyli zajęcia organizowane przez swoich opiekunów z poszczególnych kierunków kształcenia. Praktyki umożliwiły również nabycie wiedzy, gdzie każda z grup odbyła praktyki w firmach m.in. w Aegean Motorway.

Po zajęciach i ciężkiej pracy praktykanci mogli pozwolić sobie na odpoczynek — kąpiele w ciepłym Morzu Egejskim, wygrzewanie się na plaży w niepowtarzalnym blasku słońca oraz poznawanie kultury greckiej. Mieli również szansę zwiedzić malownicze miasteczko Litochoro oraz m.in. Katerini i inne ciekawe miejsca. Zwiedziliśmy przepiękną wyspę Skiathos, z jej oryginalną, zabytkową zabudową. Młodzież uczestniczyła w wycieczce do kompleksu klasztornego Meteory, tam zwiedzili zachwycający klasztor Przemienienia Pańskiego (Wielki Meteor).

Dwa tygodnie minęły jak jeden dzień i już 26 października (tj. piątek) o godzinie 11 wszyscy wyruszyli w podróż powrotną. Wspomnienia pozostaną na długo. Wyjazd ten był nie tylko, chodź przede wszystkim, szansą na rozwój zawodowy uczniów, ale również kulturowy i życiowy.

Wszyscy zadowoleni i z uśmiechami na twarzach opowiadają innym, jakie to było niesamowite doświadczenie, w końcu taka okazja może się nie powtórzyć.

Formalnym uwieńczeniem praktyk, było uroczyste rozdanie certyfikatów – potwierdzających zdobytą przez nas wiedzę i umiejętności.

Całe grono uczniowskie chciałoby serdecznie podziękować za nieskazitelną opiekę nad nimi pani Katarzynie Nawrot, pani Weronice Makowskiej i panu Wiesławowi Milewskiemu oraz pani pilot Agnieszce Lesiewicz. Serdecznie dziękujemy!

Maciej Piotrkowicz

grec2018

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie