Konkurs Pieśni Patriotycznej dla szkół „Patriota” zorganizowany został przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Główne cele konkursu to: budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, odkrywanie i wyszukiwanie młodych talentów, podtrzymywanie tradycji narodowych, prezentowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych, budzenie artystycznej świadomości, zainteresowanie młodzieży historią naszej Ojczyzny, rozpowszechnianie znajomości pieśni patriotycznych. Dnia 13 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach odbył się etap diecezjalny. Uczestnicy reprezentujący swoje szkoły, mogli wykonać jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Wśród wykonawców nie zabrakło zespołu z naszej szkoły. Uczniowie: Agata Kolanko kl. 3a, Sara Wasiluk kl. 1a, Roksana Wierzchowska kl. 1c, Magdalena Stolarczyk kl. 1d, Michał Janik kl. 1c, Mikołaj Miłkowski kl. 1c, Maciej Tyszkiewicz kl. 1c wykonali utwór Dziś idę walczyć mamo.  Zespołowi akompaniował na akordeonie Konrad Skolimowski kl. 1d. Nasi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i podziękowanie dla szkoły. Serdecznie gratulujemy członkom szkolnego zespołu muzycznego i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Kowalczyk

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie