wordpress hosting review at Inmotion
   

   

   15 listopada w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie (Scena Kameralna) odbyła się uroczysta gala, podsumowująca konkurs „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodłegłej”, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczali: dr Jarosław Szarek - prezes IPN, dr Waldemar Brenda - z-ca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, prof. Grzegorz Nowik - harcmistrz, pracownik PAN. Wśród laureatów była nasza uczennica – Paulina Marciniak, zdobywczyni 2. miejsca w kategorii vlog. Zwycięscy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Po wręczeniu dyplomów odbył się koncert „Adam Kowalski – żołnierz i pieśniarz Niepodległej” w wykonaniu artystów z „Teatru Muzycznego Od Czapy”. Galę prowadził aktor - Dariusz Kowalski.

 

   Należy zaznaczyć, że jedną z nagród dla zwycięzców konkursu były 3-dniowe warsztaty filmowe, prowadzone przez Stowarzyszenie „Dziki Bez”. Warsztaty odbywały się od 12 listopada w budynku Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. Laureaci konkursu poznawali tajniki pracy nad filmem dokumentalnym, m.in.:  dokonywali selekcji materiałów, konstruowali historię, pracowali nad scenariuszem, uczyli się montażu i nagrywania dźwięku. Poznali technikę filmową Found footage i zaznajomili się z kwestią praw autorskich. Niewątpliwym atutem warsztatów była możliwość spotkania się z członkiem ekipy filmowej „Miasto 44” - kostiumograf Dorotą Roqueplo. Uczestnicy warsztatów mogli poznać specyfikę pracy kostiumografa filmowego, wysłuchać różnych ciekawostek związanych z tym zawodem.

   Cała społeczność szkolna gratuluje jeszcze raz Paulinie sukcesu.

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie