Andrzejki, potocznie nazywane też ostatkami, stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Dzień ten jest zarazem końcem starego i początkiem nowego roku liturgicznego. Po ostatniej szalonej nocy bowiem nadchodzi adwent.
30 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich nauczycieli i uczniów na szkolne andrzejki. Z inicjatywy młodzieży w naszej szkole na przerwach międzylekcyjnych usłyszeliśmy przeboje dyskotekowe. Zgodnie z tradycją jest to też dzień wróżb. Dlatego nie mogło w tym dniu w naszej szkole zabraknąć takich gości jak cyganki i czarodzieje, którzy na czwartej i piątej lekcji weszli do sal, zostawiając wszystkim pozytywną energię i dobre słowo. Każdy miał okazję wylosować cytat motywacyjny, który miał umocnić nasze działania, dodać chęci i na nowo rozbudzić nadzieję. Pamiętajmy, że to tylko zabawa, choć "zabawa też niekiedy może być nauką"...

Odpowiedzialni za organizację wydarzenia:
Zuzanna Tubelewicz kl.2c
Karolina Chruściel kl.3c