Jak co roku, 6 grudnia przybył z wizytą do naszej szkoły św.Mikołaj z pięknymi Śnieżynkami. Tego dnia poczuliśmy już klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Ze szkolnego radiowęzła popłynęła świąteczna muzyka, a Św. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, przynosząc każdemu słodki upominek. Jednak aby otrzymać podarunek należało powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Św. Mikołaj sprawdził czy uczniowie byli grzeczni w tym roku. Okazało się, że wszyscy zasłużyli na pochwałę. I chociaż kilku śmiałków otrzymało tradycyjną rózgę to nikt nie gniewał się, bo tradycji musiało stać się zadość. W tym dniu Samorząd Uczniowski zadbał też o to, aby każdy kto posiada czerwony element w ubiorze zwolniony był z wszelkich form sprawdzania wiedzy na ocenę. Zatem na szkolnych korytarzach, jak nietrudno domyślić się królowała czerwień w różnych jej odcieniach. Może brakowało zimowej aury, bo śniegu jak nie widać tak nie widać to jednak wszystkim dopisywał doskonały humor i świąteczny nastrój. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok :)

Obsada:
św. Mikołaj - Daniel Marciszewski/ Grzegorz Ambroziak kl.4d
Śnieżynki - Zuzia Kolo i Weronika Krasuska kl.1b
Muzyka- Kacper Kurowski i Jakub Radomyski kl.2c

Tekst: Małgorzata Remiszewska
opiekun Samorządu Uczniowskiego

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie