11 grudnia w naszej szkole odbył się III Szkolny Dzień Kolejarza. W murach naszej szkoły gościliśmy w tym roku m.in. dyrektora Zakładu Centralnego PKP Intercity w Warszawie, panią Ewę Gruszkę, dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Siedlcach, pana Andrzeja Kmiecika oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Siedlce, pana Macieja Nowaka oraz przewodniczącą Rady Rodziców, panią Beatę Strąk.

Zaproszeni goście w samych superlatywach wyrażali się o współpracy z naszą szkołą i zapewnili, że mają już nowe miejsca pracy dla naszych absolwentów. 

W programie artystycznym uczennice z kl.1b, 1d i 2d uzmysławiały młodym kierowcom, jak ważne jest bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Mogliśmy również obejrzeć filmy z katastrof kolejowych oraz wysłuchać jak należy zachować się podczas przekraczania rogatek.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie uczniów z klasy 2c i 3c dotyczące VIII Kongresu Kolejowego i uczestnictwa w międzynarodowej debacie kolejowej. Mogliśmy obejrzeć wiele zdjęć z tego wydarzenia i posłuchać jak ciekawie opowiadają o tym nasi koledzy.

Do Finału 3 Quizu Kolejowego przystąpili uczniowie z klasy 2c, 3d i 4d, którzy zdobyli największą liczę punktów podczas eliminacji szkolnych.  Quiz był rozgrywany na żywo za pomocą platformy internetowej. Decydowała nie tylko wiedza, ale również czas udzielania odpowiedzi. Pytania były różne, zarówno z obszaru ciekawostek o kolei, ale też i stricte zawodowe. Niepokonana okazała się klasa 2c, która pokonała swoich rywali i zajęła pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali drobne upominki. Wręczono również nagrody w klasyfikacji indywidualnej.

1 miejsce - Konrad Olędzki, 2 miejsce - Cezary Bańkowski, 3 miejsce - Łukasz Turski. Nagrodą główną był wyjazd 3 osób z najwyższą punktacją na finał centralny do Dąbrowy Górniczej, gdzie mieli możliwość walki o złoty indeks na Politechnikę Śląską.
Na koniec odbyła się debata na temat "Perspektyw zatrudnienia w Spółkach Kolejowych", podczas której młodzież zadawała gościom pytania, dotyczące pracy w zawodzie.

III Szkolny Dzień Kolejarza już za nami. Nie możemy doczekać się już kolejnego. Koordynatorem działań w naszej szkole w związku z obchodami Tygodnia Kolejowego była p. Joanna Rak, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Wszystkim współorganizatorom tego przedsięwzięcia również pragniemy podziękować.

 

 

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie