Ruszyła ogólnopolska kampania Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych pt.: „Hazard? Nie, dziękuję!”, takie zajęcia w naszej szkole w klasach trzecich odbyły się 15.02.2019r.  Koordynatorem kampanii na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Celem działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny.

Uczniowie chętnie i aktywnie  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Informacje przekazane na zajęciach posłużą im do zastanowienia się nad pokusą gier dostępnych w internecie. Będą potrafili umiejętnie ocenić zagrożenie związane z negatywnymi zjawiskami płynącymi z internetu, a w szczególności z gier hazardowych.

Zajęcia bardzo ważne, uświadamiające i  pouczające …………… DZIĘKUJEMY!

Monika Łopuska – pedagog szkolny

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie