W ubiegłym tygodniu przedstawiciele siedleckiej „Kolejówki” wzięli udział w ogólnopolskim Kongresie Technologii Miejskich, który odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Młodzież uczestniczyła w debatach plenarnych i sesjach równoległych. Tematyka debat była różnorodna i dotyczyła m. in. technologii w transporcie, elektromobilności miejskiej i promocji elektryfikacji.

Uczniowie wzięli udział również w debacie plenarnej „Finansowanie inwestycji w inteligentne miasta”, w której dyskutowano  o tym jak stworzyć przyjazną przestrzeń miejską oraz jak wykorzystać synergię potencjałów sektora prywatnego i publicznego.

To już czwarte tak ważne wydarzenie z branży kolejnictwa i szeroko rozumianego transportu, w którym młodzież siedleckiej „Kolejówki” wzięła udział w tym roku szkolnym. Kongres Technologii Miejskich organizowany jest przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR, firmę doradczą i wydawcę portali Transport Publiczny, Rynek Kolejowy i Rynek Infrastruktury. Kongres stał się miejscem wymiany opinii i informacji na temat przyszłości polskich miast w kontekście rozwoju technologii związanych z transportem, energią czy wykorzystaniem przestrzeni. Uczestnikami debat byli między innymi p. Piotr Cieśliński Poseł na Sejm RP, p. Adam Kruczek Ekspert Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w projekcie Human Smart Cities, p. Tadeusz Osowski Dyrektor Biura Cyfryzacji Miasta, UM st. Warszawy oraz wielu przedstawicieli świata przemysłu i biznesu.

Konferencja stała się okazją do inspirującej wymiany myśli, a wiedza i doświadczenia zdobyte w czasie wydarzenia z pewnością okażą się cenne i pożyteczne w przyszłości  w kreowaniu swojej kariery zawodowej.

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie