ZSP6 rek 1
ZSP6 rek 2
ZSP6 rek 3
tgipc tg
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 4
tbk ttk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 5
tets tasrk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 6
tpk mpk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek buf
   
   
   

82 293542aSzanowni Państwo, miło nam poinformować, że Paulina Marciniak, uczennica 4a zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie: „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Natomiast Jakub Rosa i Przemysław Staręga, uczniowie 4b otrzymali specjalne wyróżnienie. Celem konkursu było upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą. Odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Osób, które podczas II wojny światowej lub po niej, stały się ofiarami totalitaryzmów – nazistowskiego, sowieckiego bądź komunistycznego.

 

 

  Bohaterką filmu Pauliny Marciniak była Irena Maria Maternowska - działaczka niepodległościowa z okresu I wojny światowej, działaczka konspiracyjna z czasów II wojny światowej,  pierwsza Polka, która została profesorem nauk weterynaryjnych.

  Jakub Rosa i Przemysław Staręga zrealizowali dokument o Stanisławie Zdanowskim - wybitnym siedlczaninie, legioniście, żołnierzu POW-u i WP, wiceprezydencie Siedlec w latach 1931-1939 oraz burmistrzu w latach 1941-1943.

   Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas gali finałowej, która odbędzie się 7 października 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” w Warszawie.

Gratulacje!

Anna Poniatowska

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50