plakat kolejówka web1k

Jak każdego roku, aby podkreślić fakt, że nie jesteśmy tylko Polakami, ale i Europejczykami, świętowaliśmy Europejski Tydzień Języków.

Tym razem, pierwszym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Języków była wizyta młodzieży naszej szkoły (klasa Ibp, Icp, IIa, IIIc i IVd) wraz z nauczycielami języków obcych (p. A. Kanicką, p. J. Oknińską, p. M. Karpik, p. M. Kępkowicz i p. A. Fatygą) w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w IV Warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Języków, gdzie aktywnie uczestniczyli w trzech prelekcjach przygotowanych przez pracowników naukowych UPH w Siedlcach. Mieli okazję wysłuchać wykładów i obejrzeć prezentacje obrazujące najciekawsze aspekty języka angielskiego.

W środę 25 września 2019 r. nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali stoiska tematyczne - brytyjskie (p. A. Fatyga, A. Kanicka, M. Kępkowicz, M. Karpik), rosyjskie (p. E. Piekart) oraz niemieckie (p. J. Oknińska). Miłym akcentem były potrawy charakterystyczne dla danego kraju, przygotowane przez naszych uczniów.

W czwartek 26 września odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, przygotowany i zorganizowany przez p. M. Kępkowicz. Przedstawiciele poszczególnych klas mogli wykazać się znajomością historii i kultury krajów anglojęzycznych.

W tym roku szkolnym konkurs miał nietypową formę. Z każdej klasy zostały wytypowane drużyny dwuosobowe, które rywalizowały, odpowiadając na pytania dotyczące historii, polityki, muzyki, literatury oraz geografii krajów anglojęzycznych. Cały konkurs został przeprowadzony przy użyciu aplikacji ”Kahoot”, dlatego przy punktacji za każde pytanie, była brana pod uwagę nie tylko poprawna odpowiedź, ale również szybkość zaznaczenia właściwej opcji.

W tegorocznej edycji konkursu, na 21 oddziałów klasowych z ZSP nr 6, wzięło udział 16 drużyn. Najlepsze wyniki uzyskali reprezentanci klas:

• IV C
  • IV D