ZSP6 rek 1
ZSP6 rek 2
ZSP6 rek 3
tgipc tg
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 4
tbk ttk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 5
tets tasrk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 6
tpk mpk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek buf
   
   
   

   7 października 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczał Adam Hlebowicz - dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.

   Wśród laureatów byli nasi uczniowie: Paulina Marciniak, zdobywczyni 2 miejsca za film o Irenie Marii Maternowskiej oraz Jakub Rosa i Przemysław Staręga - wyróżnieni za film o Stanisławie Zdanowskim. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Podczas gali prezentowano zwycięskie filmy. Nagrodzone i wyróżnione filmy opublikowano na stronie IPN.

 

   Dodatkową nagrodą dla laureatów 1-3 miejsca w konkursie były 4-dniowe warsztaty filmowe, prowadzone przez Stowarzyszenie Filmowe „Dziki Bez” i przez IPN. Laureaci konkursu poznawali tam tajniki pracy nad filmem dokumentalnym, m.in.:  podejmowali próbę pisania scenariusza, doskonalili technikę pracy z kamerą, dokonywali selekcji materiałów, konstruowali historię, uczyli się montażu i nagrywania dźwięku. Mieli możliwość przeprowadzenia wywiadu ze świadkiem historii. Następnie mogli zrealizować z nim nagranie, a później zmontować nagrany materiał. Paulina Marciniak przeprowadziła wywiad z Andrzejem Ostrowskim – świadkiem Powstania Warszawskiego, siostrzeńcem rotmistrza Witolda Pileckiego.

   Cała społeczność szkolna gratuluje Paulinie, Jakubowi i Przemkowi. To prawdziwy sukces.

Anna Poniatowska

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50