ZSP6 rek 1
ZSP6 rek 2
ZSP6 rek 3
tgipc tg
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 4
tbk ttk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 5
tets tasrk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek 6
tpk mpk
ZSP6 rek buf
ZSP6 rek buf
   
   
   

 25 października 2019 roku tuż po wschodzie słońca wyruszyliśmy na Jasną Górę. W pielgrzymce wzięli udział uczniowie kl. 4a, 4b, 4c, 4d wraz z wychowawcami: p. M. Kowalczyk, p. M. Remiszewską, p. B. Wierzejską, p. M. Kępkowicz i katechetami: p. M. Suchożebrską i ks. T. Koprianiukiem. Hasłem tegorocznej pielgrzymki była modlitwa Maryjo, naucz nas dróg Twojego Syna. Kiedy wkroczyliśmy w bramy sanktuarium jasnogórskiego, spotkaliśmy księdza arcybiskupa Wacława Depo, który życzył nam dobrego i owocnego pobytu oraz przekazał pamiątkowe obrazki. Najpierw zwiedziliśmy bazylikę, skarbiec i bastion świętego Rocha. Poznaliśmy materialną i duchową historię sanktuarium.

 Nasze duchowe spotkanie rozpoczęliśmy od kroczenia śladami Zbawiciela poprzez rozważania Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Patrząc na Krzyż Jezusa, uczyliśmy się, czym jest prawdziwa miłość i zaufanie Bogu. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, którą zakończyliśmy donośnie wyśpiewanym zawierzeniem: Matko (…) weź moje życie, weź moje życie w swe dłonie i powiedz Ojcu Niebieskiemu, że jeszcze jedno małe serce pragnie żyć jak Jego Syn.   

 Po zachodzie słońca powierzaliśmy Bogu swoje życie i zbliżające się egzaminy maturalne w modlitwie różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Apelem Jasnogórskim pożegnaliśmy cudowny obraz Matki Bożej i zmęczeni, ale pełni ufności wróciliśmy do swoich domów. 

Marzena Suchożebrska

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50