W dniu 31 października 2019 r. uczeń klasy 4b  Jakub Rosa odebrał nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych. Jakub napisał opowiadanie pt. Dzień z życia powstańca pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i wychowawcy  p.Małgorzaty Remiszewskiej. Gala konkursu odbyła się w Warszawie w Muzeum Niepodległości. W tym dniu zgromadzili się licznie nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie. Jak podkreślał p. Michał Rybak, organizator konkursu i pracownik Muzeum Niepodległości, poziom był bardzo wysoki i trudno było wyłonić zwycięzców. Na adres organizatora wpłynęło ok 300 prac, więc tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że nasz uczeń znalazł się w gronie laureatów, których było 30 w kategorii: praca plastyczna, praca multimedialna i praca literacka.

Spotkanie uświetnili zaproszeni goście reprezentujący Fundację Warszawa Walczy 1939-1945, Kancelarię Marszałka Województwa Mazowieckiego, a także Muzeum Niepodległości w Warszawie. Niezwykle wzruszające było przemówienie jednego z ostatnich powstańców warszawskich płk Eugeniusza Tyrajskiego, l.93, który podziękował młodzieży za pamięć o tych, co oddali życie w obronie ojczyzny.

Wydarzenie uświetnił też koncert muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów warszawskiej szkoły muzycznej.

Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy, aby rozwijał swoją pasję również po opuszczeniu murów naszej szkoły.

Tekst:
Małgorzata Remiszewska