11 listopada 2019 roku odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszym mieście. Obchodzimy w tym roku 101 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  To wyjątkowa chwila dla każdego Polaka. 

   Nasza społeczność szkolną reprezentowali w uroczystościach miejskich: Pani Dyrektor Alina Brochocka, Pan Wicedyrektor Marek Próchenko oraz poczet sztandarowy. 

   Po mszy św. w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Józefa w Siedlcach przeszedł pochód żołnierzy, harcerzy, pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz miasta, dyrektorów szkół, uczniów oraz mieszkańców Siedlec na Plac Wolności, gdzie odbyły się centralne uroczystości Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przy asyście muzycznej wszyscy zebrani odśpiewali Hymn Narodowy. Zebranych na placu powitał  Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, który w przemowie podkreśli wagę dzisiejszego święta.

Następnie przeczytano uroczysty Apel Poległych, po czym żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach oddali salwę honorową ku czci zmarłych bohaterów narodowych i patriotów. W uroczystym pochodzie przedstawiciele siedleckich władz, ugrupowań politycznych, instytucji, urzędów, uczelni, szkół złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów oraz znicze pamięci. W tle pobrzmiewały piosenki żołnierskie, które podkreślały nastrój tego listopadowego dnia, a biało-czerwone flagi dumnie powiewały na wietrze.

Bohaterom narodowym za wolność naszą i waszą

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

 

 

Tekst i zdjęcia:

Małgorzata Remiszewska

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50