IMG 20201113 130104Akcja społeczna SERCE NA DŁONI to inicjatywa zorganizowana przez siedlczankę, choreografkę i opiekuna formacji tanecznej Luz, p. Joannę Woszczyńską.

Akcja  jest wyrazem wsparcia siedleckich szpitali w walce z covid-19. Właściwie to wsparcie chorych osób, które znajdują się obecnie w szpitalach. Wiadomo z relacji służby medycznej, że warunki szpitalne są tragiczne. Wynika to z przeciążonego systemu opieki nad pacjentami. Ludzie czekają całymi godzinami na udzielenie pomocy, często bez wody, jedzenia i okrycia.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem siedlczan, więc kolejna zbiórka odbyła się 13 listopada 2020 w godz.10:00 - 17:00 na ulicy Pułaskiego 7 (dzisiaj Akademia Sztuk Piękna, dawniej kino Sojusz)

Na liście produktów pierwszej potrzeby znalazły się m.in.

 • środki do higieny osobistej,
 • pampersy dla dorosłych
 • płyny do mycia ciała, mydła w płynie,
 • pasty do zębów, szczoteczki,
 • ręczniki,
 • kremy do rąk,
 • chusteczki nawilżające dla dzieci,

a ponadto:

 • skarpety bawełniane,
 • damska i męska bielizna bawełniana
 • piżamy (damskie, męskie),
 • podkoszulki bawełniane,
 • koce,
 • kapcie

Do tej szlachetnej i pięknej akcji przyłączył się również nasz Samorząd Szkolny, który zorganizował pakiet potrzebnych artykułów. W dniu 13 listopada przewodnicząca szkoły Zuzia Kolo wraz z opiekunem p. Małgorzatą Remiszewską udały się na Piękną 7, aby podarować #sercenadłoni.  W ten sposób nasza szkoła chciała okazać solidarność ze wszystkimi potrzebującymi opieki medycznej w wyniku zarażenia koronawirusem.

 

Osobno, a jednak razem!
Wspierajmy się!

Tekst i zdjęcia:
Małgorzata Remiszewska

Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia:

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50