Listopad to miesiąc zadumy i pamięci. Pamięci o Zmarłych, naszych bliskich oraz Wszystkich, którzy w znaczący sposób wpłynęli na naszą przyszłość, oddali życie w imię wolności. Postanowiliśmy jako wspólnota szkolna uczcić Ich pamięć. Ze względu na pandemię zrobiliśmy to w tym roku szkolnym inaczej niż zwykle. Jako społeczność szkolna włączyliśmy się w dwie akcje „Szkoła pamięta” i „Szkoła do hymnu”. Dzięki akcjom patriotycznym, konkursom uczniowie i nauczyciele w piękny sposób uczcili pamięć o naszych bohaterach. A jednocząc się podczas wspólnego śpiewania hymnu narodowego, podkreśliliśmy nasz szacunek i wdzięczność względem tych, którzy nam tę wolność wywalczyli. Wiemy, że wolność jest po to, by czynić dobro. Zobowiązuje nas do wzięcia odpowiedzialności za dalsze losy naszej ojczyzny. W jaki sposób? Poprzez pracę nad sobą, dążenie do doskonałości.

Wolność jest wielkim dobrem wówczas, kiedy umiemy świadomie jej używać do tego wszystkiego, co jest prawdziwym dobrem.

dyplom dual