Listopad to miesiąc zadumy i pamięci. Pamięci o Zmarłych, naszych bliskich oraz Wszystkich, którzy w znaczący sposób wpłynęli na naszą przyszłość, oddali życie w imię wolności. Postanowiliśmy jako wspólnota szkolna uczcić Ich pamięć. Ze względu na pandemię zrobiliśmy to w tym roku szkolnym inaczej niż zwykle. Jako społeczność szkolna włączyliśmy się w dwie akcje „Szkoła pamięta” i „Szkoła do hymnu”. Dzięki akcjom patriotycznym, konkursom uczniowie i nauczyciele w piękny sposób uczcili pamięć o naszych bohaterach. A jednocząc się podczas wspólnego śpiewania hymnu narodowego, podkreśliliśmy nasz szacunek i wdzięczność względem tych, którzy nam tę wolność wywalczyli. Wiemy, że wolność jest po to, by czynić dobro. Zobowiązuje nas do wzięcia odpowiedzialności za dalsze losy naszej ojczyzny. W jaki sposób? Poprzez pracę nad sobą, dążenie do doskonałości.

Wolność jest wielkim dobrem wówczas, kiedy umiemy świadomie jej używać do tego wszystkiego, co jest prawdziwym dobrem.

Jan Paweł II

dyplom dual

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50