W dniu 29 listopada 2020 r. odeszła od nas

Pani Alina Brochocka

Ta straszna wiadomość dogłębnie wstrząsnęła nami wszystkimi.

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze,

bo zostawiają ślad w naszych sercach.

Łączymy się ze wszystkimi w smutku i żalu.

nekrolog

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych
ks. Jan Twardowski

W dniu 29 listopada 2020 r. odeszła od nas

Pani Alina Brochocka

Ta straszna wiadomość dogłębnie wstrząsnęła nami wszystkimi.

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze,

bo zostawiają ślad w naszych sercach.

Łączymy się ze wszystkimi w smutku i żalu.

Nasza pani dyrektor Alina Brochocka przeżyła swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów – jako żona, matka, ale przede wszystkim jako wspaniały pedagog, wychowawca i dyrektor szkoły. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec młodzieży, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała pracę, a dobro ucznia było dla niej zawsze najważniejsze.

Alina Brochocka pracowała w zawodzie nauczyciela 35 lat. W naszej szkole od 1 września 1999 r. jako nauczyciel geografii zaś od 1 września 2017 r. pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Zawsze była wzorem pracowitości. Rzetelnie wypełniała powierzone obowiązki, chętnie podejmowała dodatkowe zadania wynikające z planu pracy szkoły, zwłaszcza dotyczące kształcenia zawodowego. Angażowała rodziców do pracy na rzecz szkoły. Zawsze starała się, by uczniowie szkoły zdobywali wykształcenie zawodowe, wszechstronnie się rozwijali, w atmosferze zrozumienia i w poczuciu własnej wartości. Wiele energii włożyła w modernizację szkoły. Dzięki temu szkoła nabrała nowego wizerunku.

P1020425 700Q85F P1070761 700Q85F

Żegnamy Cię Alu jako wspaniałego dyrektora, naszą serdeczną koleżankę i przyjaciółkę, z którą przepracowaliśmy wiele lat. Swoim niezwykłym poczuciem humoru i doświadczeniem umiałaś załagodzić trudne sytuacje. Z głębi naszych serc dziękujemy Ci za to! Miałaś tyle planów, zamierzeń. Choroba przyszła nagle, była bezlitosna.

Odeszłaś, pozostawiając puste miejsce, którego nikt nie zdoła zastąpić. Jednak wierzymy, że życie nie kończy się tu na ziemi, bo Bóg jest Miłością i będziesz żyć wiecznie w nigdy niegasnącej Miłości.

Spoczywaj w pokoju

wicedyrektorzy, grono pedagogiczne oraz

pracownicy administracji i obsługi

Wspomnienia uczniów, absolwentów i rodziców:

Uczę się w kolejówce już drugi rok. Była to wspaniała osoba, złego słowa nie można było o niej powiedzieć. Świetnie uczyła. Talent do organizacji uroczystości szkolnych. Zawsze wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Uczennica

IMG 6643 700Q85F

Zawsze uśmiechnięta. Znała swoich uczniów po imieniu. Wymagająca nauczycielka, ale zarazem serdeczna i wyrozumiała.

Klasa 3

Pamiętam rozpoczęcie roku szkolnego. Pani dyrektor ciepło nas przywitała. I tak sobie wtedy pomyślałam, że wszystko będzie dobrze. Jej uśmiech dał mi wiarę, że ta szkoła to dobry wybór.

Pierwszoklasistka

P1150803 700Q85F

Lekcje z Panią Alą nigdy nie były nudne. Umiała przekazać wiedzę, a przy tym była fajnym nauczycielem. Trudno o niej myśleć w czasie przeszłym.

Obecny uczeń

Pani Ala była przede wszystkim nauczycielem, a później dyrektorem.  Była po prostu dla nas.

Technikum transportu kolejowego

Pani Dyrektor zawsze dawała szansę na poprawę, gdy komuś nie wyszło.

Już kolejarz

P1020537 700Q85F

Dobry nauczyciel i taki sam człowiek, jak chodziłem do kolejówki uczyła wówczas geografii, było to już kilkanaście lat temu. Nie mniej jednak strata wielka, bo wspomnienia z wiekiem zyskują jakby na wartości, a ta Pani jest gdzieś wśród tych dobrych wspomnień.

Absolwent

Cudowna dyrektorka. Niezwykła osobowość, zawdzięczamy jej bardzo dużo, znała każdego ze swoich uczniów, była ogromnym wsparciem. Nigdy o niej nie zapomnimy.

Dawni wychowankowie

Była Pani wspaniałą osobą, zawsze pomocna, świetna nauczycielka i najlepsza Pani Dyrektor. Zawsze miło było z Panią porozmawiać nawet po zakończeniu edukacji w Kolejówce. Będzie mi Pani bardzo brakowało. Do tego duże poświęcenie dla szkoły. Kolejówka odżyła... Myślę, że nie tylko ja będę dobrze Panią wspominać.

Absolwentka Kolejówki

P1150442 700Q85F

Cudowna postać, wspaniały wychowawca. Niech spoczywa w pokoju. W imieniu klasy żegnaj nasza Wychowawczyni, pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

3A LP rocznik 2003/2006

Pani Dyrektor to była cudowna kobieta. Mądra, piękna, z gracją i wdziękiem oczarowywała świat.

Rodzic

Pani Dyrektor była dobrym duchem Kolejówki, zrobiła wiele, a chciała jeszcze więcej. Prawdziwie ciepła, sprawiedliwa, z sercem na dłoni. Strata, z którą ciężko będzie się pogodzić.

Rodzic

Świetna organizatorka i dobry manager. Ile dobrego za jej przyczyną zadziało się w tej szkole…

P1110400 700Q85F

Osoba, która potrafiła wyciągnąć pomocną dłoń do rodzica i ucznia.

Rodzic

Pani Dyrektor była osobą bardzo zapracowaną, ale zawsze znalazła czas na rozmowę. Samorząd Uczniowski mógł liczyć na wsparcie każdej inicjatywy. Zainteresowana życiem szkoły.  Mikołajki, andrzejki, maraton pisania listów, Szlachetna Paczka i wiele, wiele innych akcji, w których zawsze chętnie uczestniczyła. Otwarta i serdeczna. Z humorem i optymizmem patrzyła w przyszłość. Z ogromnym żalem żegnamy dziś Panią Alinę Brochocką – nauczyciela i dyrektora ZSP nr 6 w Siedlcach.

IMG 20181206 103940 700Q85F

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 29 listopada 2020 roku Ś.P Aliny Brochockiej Dyrektor ZSP nr 6 w Siedlcach wspaniałego człowieka o wielkim sercu i umyśle. Jej życzliwość i serdeczność wobec innych, rzadki dar zjednywania ludzi oraz wysoka kultura osobista uczyniły z niej osobę powszechnie lubiana i szanowana. Będzie nam Jej brakowało. Cześć Jej Pamięci.

Rodzinie Zmarłej wyrazy szczerego współczucia składają rodzice uczniów ZSP nr 6 w Siedlcach

AB ICźródło: PKP Intercity S.A.