Andrzejki, potocznie nazywane też ostatkami, stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Dzień ten jest zarazem końcem starego i początkiem nowego roku liturgicznego. Po ostatniej szalonej nocy bowiem nadchodzi adwent.
30 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich nauczycieli i uczniów na szkolne andrzejki. Z inicjatywy młodzieży w naszej szkole na przerwach międzylekcyjnych usłyszeliśmy przeboje dyskotekowe. Zgodnie z tradycją jest to też dzień wróżb. Dlatego nie mogło w tym dniu w naszej szkole zabraknąć takich gości jak cyganki i czarodzieje, którzy na czwartej i piątej lekcji weszli do sal, zostawiając wszystkim pozytywną energię i dobre słowo. Każdy miał okazję wylosować cytat motywacyjny, który miał umocnić nasze działania, dodać chęci i na nowo rozbudzić nadzieję. Pamiętajmy, że to tylko zabawa, choć "zabawa też niekiedy może być nauką"...


   LR    134    Read more...

W ostatnim czasie jako jedyna szkoła w Polsce siedlecka „Kolejówka” wzięła udział w jednym z najbardziej prestiżowych spotkań  w branży kolejowej, czyli VIII Kongresie Kolejowym. Została także zaproszona do udziału w międzynarodowej debacie na temat transportu szynowego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach miał możliwość zaprezentowania swoich działań na kongresie. Uczniowie szkoły na sali wystawowej prezentowali swoje osiągnięcia wśród  największych firm kolejowych w Polsce. Dodatkowo młodzież  uczestniczyła we wszystkich debatach  plenarnych i sesjach równoległych. Tematyka debat była bardzo różnorodna i dotyczyła takich zagadnień, jak: „Kolej w strategii rozwoju transportu w Polsce”, „Międzynarodowe kolejowe przewozy towarowe”, „Rola infrastruktury w rozwoju ekosystemu kolejowego w Polsce” itp. Uczestnikami debat były osoby zajmujące najwyższe stanowiska w rządzie i spółkach kolejowych, m.in. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Bogdan Rzońca, prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneusz Merchel oraz wielu przedstawicieli świata przemysłu i biznesu kolejowego, w tym prezesów czołowych spółek.


   LR    90    Read more...

   15 listopada w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie (Scena Kameralna) odbyła się uroczysta gala, podsumowująca konkurs „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodłegłej”, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczali: dr Jarosław Szarek - prezes IPN, dr Waldemar Brenda - z-ca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, prof. Grzegorz Nowik - harcmistrz, pracownik PAN. Wśród laureatów była nasza uczennica – Paulina Marciniak, zdobywczyni 2. miejsca w kategorii vlog. Zwycięscy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Po wręczeniu dyplomów odbył się koncert „Adam Kowalski – żołnierz i pieśniarz Niepodległej” w wykonaniu artystów z „Teatru Muzycznego Od Czapy”. Galę prowadził aktor - Dariusz Kowalski.

 


   LR    113    Read more...

Konkurs Pieśni Patriotycznej dla szkół „Patriota” zorganizowany został przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Główne cele konkursu to: budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, odkrywanie i wyszukiwanie młodych talentów, podtrzymywanie tradycji narodowych, prezentowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych, budzenie artystycznej świadomości, zainteresowanie młodzieży historią naszej Ojczyzny, rozpowszechnianie znajomości pieśni patriotycznych. Dnia 13 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach odbył się etap diecezjalny. Uczestnicy reprezentujący swoje szkoły, mogli wykonać jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Wśród wykonawców nie zabrakło zespołu z naszej szkoły. Uczniowie: Agata Kolanko kl. 3a, Sara Wasiluk kl. 1a, Roksana Wierzchowska kl. 1c, Magdalena Stolarczyk kl. 1d, Michał Janik kl. 1c, Mikołaj Miłkowski kl. 1c, Maciej Tyszkiewicz kl. 1c wykonali utwór Dziś idę walczyć mamo.  Zespołowi akompaniował na akordeonie Konrad Skolimowski kl. 1d. Nasi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i podziękowanie dla szkoły. Serdecznie gratulujemy członkom szkolnego zespołu muzycznego i życzymy dalszych sukcesów.


   LR    131    Read more...

"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego że własna..."

Lucius Annaeus Seneca

Delegacja naszej szkoły (Maciej Piotrkowicz, Klaudia Gawron na czele z panią dyrektor Aliną Brochocką oraz poczet sztandarowy: Piotrek Kędzierski, Przemysław Kędzierski, Daniel Rybak, Krzysztof Dmowski, Dominik Gryczka, Paweł Król, Mikołaj Grzelak) uczestniczyli w uroczystości setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

 

.


   LR    116    Read more...

Ten szczególny czas, czyli 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież z siedleckiej Kolejówki uczciła w ciekawy sposób. Wiele poświęcili Ci, którzy za wolność ojczyzny oddali życie. Tego wspólnego dobra zmarnować nie można. Żyjemy w kraju wolnym. Nie ma potrzeby, by oddawać za ojczyznę życie, ale można ofiarować Jej swoją wiedzę, pracę, talent. Całym sobą służyć ogólnemu dobru. Wolność to diament – te słowa patronowały wielu inicjatywom patriotycznym zorganizowanym w szkole z okazji Święta Niepodległości. Wolność to diament nieoszlifowany - śpiewał w jednej ze swoich piosenek Marek Grechuta. Zatem wolność, którą wywalczyli nasi poprzednicy to coś cennego, diament, któremu my musimy nadać właściwy kształt, swoją postawą, życiem. UczniowieKolejówki doskonale wiedzą, że na właściwą postawę człowieka ma wpływ wykształcenie, rozwijanie i pogłębianie swoich talentów, zainteresowań. Uświadomił im to zorganizowany w szkole konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!”. Wzięło w nim udział wielu uczniów.


   LR    115    Read more...

Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano w naszej szkole konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!”. Główne cele, które realizowano podczas konkursu to: popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów, wyłonienie najciekawszych osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności. Dnia 6 listopada 2018 r. odbył się I etap konkursu. Przystąpiło do niego 20 uczniów. Zaprezentowali się w różnych formach, a mianowicie: śpiew, gra na instrumencie, dzieła plastyczne, dzieła graficzne, fotografia, film, własna twórczość, taniec. Spośród utalentowanych uczniów jury w składzie: p. Hanna Gadomska, p. Weronika Makowska, p. Anna Poniatowska, p. Monika Kowalczyk oraz dwoje uczniów z klasy 3a: Patrycja Wereda i Grzegorz Kowalczyk doceniając talent i kreatywność młodzieży, wyłoniło najciekawszych, którzy talent mają i nadal go rozwijają.


   LR    122    Read more...

Co roku na świecie ukazuje się wiele gier planszowych. Nawet w Polsce doczekaliśmy się czasów, gdy gier, zwłaszcza dla masowego odbiorcy,  jest wydawanych całkiem sporo. Jednak, jak zauważają niektórzy recenzenci, wśród tego zalewu często coraz trudniej znaleźć te tytuły, które oprócz rozrywki proponują nam głębokie treści patriotyczne.

Na wspaniały pomysł wpadli organizatorzy imprezy o charakterze edukacyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, zwanym potocznie „Kolejówką”. W związku z przypadającą  w 2018 r. setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych zaprojektowali gry planszowe o tematyce historycznej.


   LR    104    Read more...

W dniach 22-26 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach zorganizowano szereg zajęć profilaktycznych dla młodzieży.  Właśnie pod hasłem „Żyj zdrowo i z pasją” odbył się w siedleckiej „Kolejówce” Tydzień Profilaktyki.

- Profilaktyka uniwersalna skierowana jest do wszystkich naszych uczniów, bez względu na stopień ryzyka. Podejmowane działania skupiają się wokół zagadnień związanych z promocją zdrowego stylu życia, rozwijaniem postawy dbałości o zdrowie własne i innych ludzi, umiejętności dokonywania świadomych wyborów -stwierdzili organizatorzy. Bardzo ważne jest rozwijanie wśród młodzieży postawy asertywności, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w sytuacji przeżywania trudnych sytuacji życiowych.  Przeciwdziałanie pierwszym próbom podejmowania zachowań ryzykownych lub opóźnienie inicjacji jest jednym z priorytetowych zadań każdej szkoły. 


   LR    219    Read more...

gre2018 20033 uczniów naszej szkoły (13 z klas II-IV o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, 6 z klasy II-IV o profilu technik geodeta, 11 z klasy II-IV o profilu technik transportu kolejowego i 3 z klasy III-IV o profilu technik dróg kolejowych) wzięło udział w praktykach zawodowych, które odbyły się w Grecji.Staż odbył się w GOLDEN SUN MOBILITY CENTER w ramach projektu: "Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości". Projekt został zrealizowany w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów iabsolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+.

Młodzież wyruszyła w niedzielę 14 października 2018 r. Podczas podróży podziwiano malownicze krajobrazy (górzyste tereny, akweny wodne, oryginalne zabudowania), takich państw jak Słowacja,Węgry, Serbia, Macedonia oraz docelowa Grecja. Miejscem pobytu praktykantów był hotel Dias w miejscowości Kalliopis położonej u stóp masywu Olimp i nad brzegiem Morza Egejskiego.


   LR    248    Read more...

24 października kolejny już raz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach uczestniczyła w akcji Honorowego Oddawania Krwi.  Aż 38 osób  z siedleckiej „Kolejówki” włączyło się w tak szlachetną akcję.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Żadna fabryka nie jest w stanie tej krwi wyprodukować. Można pozyskać ją tylko od innych ludzi, dlatego też od lat siedlecka „Kolejówka” co najmniej kilka razy w roku bierze czynny udział w zorganizowanych Akcjach Honorowego Krwiodawstwa we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Siedlcach. Inspiratorem i głównym pomysłodawcą tej idei jest pani Elżbieta Próchenko przy czynnej współpracy pani Joanny Rak. W obecnej chwili jest w szkole około 30 Honorowych Krwiodawców, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, ale liczba ta sukcesywnie się zwiększa. Młodzież bardzo chętnie włącza się w możliwość ratowania życia osobom potrzebującym.


   LR    119    Read more...


W piątek, 19 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego przywitali zebranych gości, podziękowali nauczycielom za poświęcenie, czas, cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy. Wyrazem wdzięczności były kwiaty złożone na ręce Pani Dyrektor, Aliny Brochockiej.

W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor, Alina Brochocka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.


   LR    194    Read more...

.W środę, 17 października już po raz drugi społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. Gen. Józefa Bema wzięła udział w pieszej pielgrzymce ze szkoły do parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach.

 

To wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Każda placówka oświatowa przeżywa ten dzień według swego pomysłu. W "Kolejówce" po pierwszej lekcji nastąpiło zwarcie szeregów i ze śpiewem przeszliśmy ulicami miasta w liczbie ponad 200 osób. Nie zabrakło tradycyjnej "Barki" oraz pieśni maryjnych. Po około 40 minutach drogi dotarliśmy do celu - parafii św. Jana Pawła II. 


   LR    233    Read more...

16 października obchodzimy  dzień papieża, Jana Pawła II. To polskie święto ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na cześć papieża Polaka, wielkiego autorytetu naszych czasów. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki
w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę, poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Dnia 16 października delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. O godzinie 12.00,  po modlitwie Anioł Pański, złożone zostały kwiaty pod pomnikiem naszego rodaka przez przedstawicieli siedleckich szkół. Na tę uroczystość uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach przygotowali montaż słowno-muzyczny na temat pontyfikatu Jana Pawła II.


   LR    156    Read more...

plakat 200

Cele konkursu:

  • popularyzowanie działań artystycznych,
  • rozwijanie kreatywności młodzieży,
  • promowanie młodych talentów,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów (do 6 osób).


   LR    188    Read more...

„NIE BÓJ SIĘ, NIE LĘKAJ, WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ..!”

Dnia 16 października 2018 r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury uczczono 40.rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II. Tę uroczystość zorganizowali animatorzy i członkowie Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”, a uświetnili swoją obecnością pani wiceprezydent Anna Sochacka, pracownicy Miejskiego Ośrodka kultury, nauczyciele i uczniowie, a wśród nich młodzież z klasy 3a wspólnie z wychowawczynią p. Moniką Kowalczyk. Pierwsza część uroczystości to wspólne śpiewanie ulubionych pieśni św. Jana Pawła II i recytacje autorskich wierszy młodzieży. W drugiej części ogłoszono wyniki konkursu poetyckiego „Przystanek Niepodległa” oraz zaprezentowano książkę poetycką „Młodzi o i dla…Niepodległej”. Książka „Młodzi o i dla…Niepodległej” powstała w ramach realizacji projektów związanych z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości, koordynowanych przez animatorów Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Siedlce. Wiersze, które pojawiły się w tej książce to teksty wypracowane podczas szkolnych spotkań literackich, młodzieżowych warsztatów poetyckich. To głos młodych ludzi, którzy o ojczyźnie wypowiedzieli się własnymi słowami, sercem, wyobraźnią, wiedzą. Książka ta będzie też w naszej szkolnej bibliotece. Należy po nią sięgnąć, bo to przecież „młoda i piękna poezja ojczyźniana”.


   LR    138    Read more...

W dniach 11-14 października uczennice Klaudia Dziedzic i Karolina Pastor wraz z opiekunem rozpoczęły przygodę poszukiwaczy skarbów krocząc śladami Jana Pawła II w Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowie w ramach projektu zorganizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Projekt Poszukiwacze Skarbu Jana Pawła II objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej – jak informują organizatorzy- dedykowany jest uczniom i nauczycielom szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Jego celem jest zapoznanie uczestników z rolą i wartością kultury, poznanie przez nich osoby i etosu Jana Pawła II.

Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach kreatywności, warsztatach pracy w grupie i warsztatach zarządzania projektami kulturalnymi. Zwieńczeniem udziału w projekcie będą bowiem  autorskie wydarzenia kulturalne uczniów i nauczycieli zainspirowane zdobytymi wiedzą i doświadczeniami.


   LR    96    Read more...

Dnia 8 października 2018 r. odbył się w naszej szkole „Dzień kultury niemieckiej”. Uczniowie klas 2a i 2c zaprezentowali nam   korzyści płynące  z nauki języka niemieckiego oraz zapoznali  ze  zwyczajami  panującymi w krajach niemieckojęzycznych. Wysłuchaliśmy ciekawostek  dotyczących tradycji Niemiec oraz wiersza w języku niemieckim. Poznaliśmy wiele nowych zwrotów oraz usłyszeliśmy je w wersji bawarskiej.  Wiele emocji wywołał taniec bawarski,  a umiejętności muzyczno-językowe naszych uczniów mogliśmy zauważyć podczas wspólnego wykonania piosenki w języku niemieckim.

.

.


   LR    237    Read more...

   5 października 2018 w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca 2. edycję konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Prezes IPN dr Jarosław Szarek przedstawił główne założenia konkursu. Poświęcony jest on osobom odznaczonym Medalem lub Krzyżem Niepodległości, którzy podczas II wojny światowej i po niej stały się ofiarami totalitaryzmów - nazistowskiego bądź komunistycznego.

   Następnie dyrektor Biura Edukacji Narodowej Adam Hlebowicz podsumował pierwszą edycję konkursu „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej. W tej części konferencji przedstawiona została praca naszej uczennicy Pauliny Marciniak - laureatki konkursu 1. edycji. Poproszono ją również o zabranie głosu w sprawie bohatera filmu oraz pracy nad samym projektem. Głos zabrała również Anna Poniatowska – nauczycielka historii, bibliotekarka, opiekunka projektu.


   LR    170    Read more...

4 października 2018 r. sala gimnastyczna naszego technikum  na dwie godziny zamieniła się w mini poligon wojskowy, na którym dokonano symbolicznych otrzęsin klas pierwszych. Organizatorzy uroczystości, uczniowie klasy IIIb i IIa, zaproponowali swoim młodszym kolegom zabawę w stylu militarnym, która zdecydowanie przypadła do gustu pierwszoklasistom.

 W ławie gości honorowych zasiadła Dyrekcja szkoły: p. Alina Brochocka, p.Marta Brodzik i p.Joanna Wojtkowska – Śpiewak. 

Aby zachęcić uczniów klas pierwszych do wspólnej zabawy,  „żołnierze klas starszych” przygotowali wiele ciekawych konkurencji. Pierwszym zadaniem pierwszaków było przygotowanie prezentacji swojego oddziału. Tu wszystkie klasy wykazały się kreatywnością, muzykalnością  i poczuciem humoru. Młodzież  musiała  też zmierzyć się z następującymi konkurencjami: musztra wojskowa,  karaoke żołnierskich pieśni , kalambury , picie mleka, obieranie ziemniaków  czy przeciąganie liny. Duży wkład wnieśli również wychowawcy klas I: p. Maria Karpik, p. Joanna Rak, p. Grażyna Malinowska i p. Monika Nasiłowska, którzy dzielnie wspierali swoich wychowanków  w boju.   Rywalizacja była bardzo zacięta, ale jednocześnie panowała miła i serdeczna atmosfera.


   LR    336    Read more...

   
© Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Logowanie