plakat wystawa projekt stypendialny paulina marciniak 200W edycji 2018/2019 w ramach projektu Mazowsze – Stypendia dla uczniów szkół zawodowych stypendystką Marszałka Województwa Mazowieckiego została Paulina Marciniak uczennica klasy 3a kierunku technik cyfrowych procesów graficznych. W ramach przyznanego stypendium uczennica wykonała projekt badawczy pt. Badanie wpływu wykorzystania dronów w fotografii i filmie na rozwój projektowania graficznego i multimediów. Celem projektu było zbadanie oraz przeanalizowanie wpływu, tak szybkiego, rozwoju fotografii i filmowania przy użyciu dronów na rozwój w dziedzinie projektowania graficznego oraz multimediów. W dniu 19 czerwca 2019 roku uczennica wygłosiła swoją prezentację gronu uczniów, a także nauczycieli, prezentując dokonania swojej rocznej pracy nad projektem badawczym oraz zaprezentowała film pokazujący wyniki tych badań wykonane przy użyciu drona. Dnia 26 czerwca 2019 roku odbyło się otwarcie w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie wystawy fotograficznej prezentującej prace wykonane przy użyciu drona w ramach wykonywanych badań poprzedzone prezentacją tematu oraz wyświetleniem filmu szerszemu gronu odbiorców.

Opiekunem projektu była mgr inż. Weronika Makowska.


   LR    162    Read more...

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Małgorzatą Remiszewską z okazji Dnia Dziecka podarował przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach pluszaki i maskotki zebrane przez naszych uczniów. Niech w tym wyjątkowym dniu nie zabraknie radości i uśmiechu na twarzy każdego dziecka :) A każdy następny dzień niech będzie wypełniony miłością i troską o Wasze dobro... 

 

 

 

 

 


   LR    313    Read more...

   Miło nam poinformować, że Paulina Celińska-Janowicz, uczennica klasy 1c - pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pani Małgorzaty Remiszewskiej — zdobyła główną nagrodę w II Miejskim Konkursie Kaligraficznym „Sztuka pisania” w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne. Gala konkursu odbyła się 15.05.2019 r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

   Kaligrafia  (gr. καλλιγραφία od καλὸς 'piękny' i γρᾰ́φειν 'pisać')  to sztuka starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Dzisiaj, kiedy piszemy na klawiaturach komputerów albo smartfonów, sztuka pisania ręcznego zanika. Ręcznego pisania nic nie jest w stanie zastąpić. Niezmiennym pozostaje fakt, że nasz styl i charakter pisma  świadczy o nas samych. Dlatego należy pielęgnować sztukę pisania. Kaligrafia uczy cierpliwości, staranności i pokory. To cnoty, których nam w dzisiejszym zabieganym świecie bardzo brakuje.


   LR    393    Read more...

Celem wyprawy w dniach 15-16.04.2019 r uczniów klasy IIIdT ZSP 6 Siedlce kierunek — transport kolejowy była stacja PKP w Rogowie. W miejscowości tej uczniowie pod opieką nauczyciela Czesława Mojskiego zwiedzili Skansen Muzeum Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała, Doświadczalny Zakład Przyrodniczo-Leśny SGGW-AR, Arboretum leśnego ogrodu botanicznego, Alpinarium, ogrodu roślin skalnych, zielonych, wodnych i błotnych oraz Muzeum Lasu i Drzewa. Na terenie Skansenu Muzeum Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała znajduje się zabytkowy tabor, począwszy od lokomotyw, poprzez wagony, parowozy, pług odśnieżny czy ambulans pocztowy z 1930 roku. Niektóre wagony są już mocno nadgryzione przez ząb czasu, a niektóre wyglądają, jakby zaraz miały ruszyć w drogę. Do wielu z nich można wsiąść do środka, przejść się starymi wagonami, obejrzeć oryginalne wyposażenie i oznaczenia. Interesujące są tablice opisujące poszczególne wagony, ich funkcję i historię kolej wąskotorowej. Zwiedzanie tego miejsca było dla nas możliwością zobaczenia, jak wyglądał tabor i jak wyglądało podróżowanie ponad 100 lat temu.


   LR    455    Read more...

W konkursie organizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach Exlibris Biblioteki Głównej UPH, który polegał na przygotowaniu projektu exlibrisu, który będzie używany do znakowania i identyfikowania księgozbioru Biblioteki w dowolnej technice graficznej, nasi uczniowie w swojej grupie wiekowej szkół średnich byli bezkonkurencyjni.

Nagrodę główną zdobył uczeń klasy 3a o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych Jakub Kozłowski, a wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 3a o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych Paulina Marciniak.


   LR    457    Read more...

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele siedleckiej „Kolejówki” wzięli udział w ogólnopolskim Kongresie Technologii Miejskich, który odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Młodzież uczestniczyła w debatach plenarnych i sesjach równoległych. Tematyka debat była różnorodna i dotyczyła m. in. technologii w transporcie, elektromobilności miejskiej i promocji elektryfikacji.

Uczniowie wzięli udział również w debacie plenarnej „Finansowanie inwestycji w inteligentne miasta”, w której dyskutowano  o tym jak stworzyć przyjazną przestrzeń miejską oraz jak wykorzystać synergię potencjałów sektora prywatnego i publicznego.


   LR    427    Read more...

    10 kwietnia 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny obchodzone było święto Patrona. Z tej okazji uczniowie z klasy 2d (Natalia Wiewiórka, Emil Nowosielski, Mateusz Otłog) oraz z klasy 3b (Przemysław Starzewski) pod kierunkiem Anny Poniatowskiej i Małgorzaty Remiszewskiej przygotowali akademię. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem gen. Józefa Bema przy szkole w rocznicę bitwy igańskiej (10.04.1931) - bitwy, w której brał udział nasz Patron. Zgromadzona na akademii społeczność szkolna usłyszała o zasługach gen. Józefa Bema oraz o wydarzeniach mniej znanych z jego życia. Kim był Patron naszej szkoły?

    Generał Józef Bem (1794-1850) był strategiem, inżynierem wojskowym, artylerzystą oraz twórcą pierwszych wojsk rakietowych w wojsku polskim. Zapisał się on w naszej pamięci jako bohater narodu polskiego, węgierskiego i tureckiego. Jest dla nas wzorem Polaka – patrioty, żołnierza i uczciwego człowieka. Był wybitnym teoretykiem wojskowym. Uczestniczył w kampanii 1812 roku.


   LR    286    Read more...

5 kwietnia 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 zakończyli praktyki organizowane w Grecji. Była to kolejna mobilność zorganizowana w ramach projektu "Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”, którego beneficjentem jest szkoła.

Realizacja projektu możliwa była dzięki finansowaniu przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

Głównymi celami projektu było zwiększenie mobilności zawodowej młodzieży oraz podniesienie jej umiejętności i kompetencji zawodowych, językowych i społecznych.


   LR    180    Read more...

Dnia 21 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2019”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 uczniów (3 w kategorii „Junior” z klasy 1b i 1c oraz 10 w kategorii „Student” z klas 2d, 3b, 3c i 4b).

Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizatorem regionalnym konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki. W szkołach wielu krajów dzień ten stał się już prawdziwym świętem, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu, ale stanowiącym też wspólną intelektualną zabawę.


   LR    384    Read more...

      W środę 13 marca 2019 klasa 1D pojechała na wycieczkę do zakładu spółki PKP Intercity w Olszynce Grochowskiej.  Uczniowie zwiedzali tam wagonownię, lokomotywownię oraz wszystkie działy zakładu. Zostaliśmy oprowadzeni po całym obiekcie, kompleksowo zaprezentowano nam jego funkcjonowanie. Mieli okazję zobaczyć bieg składu od samego powrotu z trasy aż do wyjazdu w kolejną trasę. Zaprezentowano im symulator lokomotywy EP09, na którym szkolą się maszyniści spółki. Uczniowie mogli również zobaczyć od środka nieużywany jeszcze symulator lokomotywy ES64U2/EU44 „Husarz”. Odwiedzili także drukarnie w której drukowane są tablice relacyjne oraz wszelkie piktogramy używane w składach . Podczas zwiedzania młodzież została wprowadzona do pomieszczenia sterowania halą w której wykonywane są przeglądy składów oraz mniej skomplikowane naprawy.


   LR    179    Read more...

Dnia 13 marca 2019 odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki i Liczby Pi. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli matematyki p.E.Niedziółki i p.B.Wierzejskiej aktywnie włączyła się w organizacje tego dnia. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko matematyczne przygotowane przez uczniów klasy 3b. Dla przedstawicieli klas 1 i 2 został przygotowany quiz matematyczny. Zwycięzcą quizu został uczeń klasy 1c Kacper Chruściel. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

 


   LR    220    Read more...

image002Wieczór poezji Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż" o mężczyznach i... dla mężczyzn.

Swoje wiersze zaprezentują: Maja Kopańska, Klaudia Walerowska, Wiktoria Sadowiak, Hanna Piotruk, Maria Piotrowska, Agata Strzyżewska, Danuta Waliszewska, Barbara Maksymiuk, Justyna Wrzosek, Zuzanna Mroczkowska oraz nasza poetka Katarzyna Jóźwik.

Oprawa muzyczna: Marcel Wójcik i Krzysztof Tomaszewski.

Zapraszamy wszystkich!

14 marca 2019 (czwartek) godz. 18:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 


   LR    478    Read more...

„Nie liczy się to ile posiadasz, a ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Miarą człowieka jest to jak wiele dobrego potrafi zrobić dla innych…

25 lutego2019 r. wolontariusze z klas 4a i 4b wraz z opiekunami p. Joanną Wojtkowską – Śpiewak i p. Edytą Niedziółką, udali się do Domu Małego Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach, aby przekazać prezenty zakupione z funduszy pozyskanych w ramach akcji „Mikołaje są wśród nas”. Młodzież aktywnie spędziła czasz z podopiecznymi placówki, bawiąc się i rysując z maluchami. Dzieląc się tym co mamy zyskujemy jeszcze więcej. Uśmiech dzieci, radość w ich oczach to najlepsze, co może nas spotkać, gdy kolejny już raz przychodzimy do tego miejsca.
Dyrektor Domu Dziecka, p. Katarzyna Graniszewska podziękowała uczestnikom i koordynatorom akcji charytatywnej za wieloletnią współpracę i propagowanie wśród młodzieży postaw bezinteresowności i miłości do bliźniego.


   LR    441    Read more...

Ruszyła ogólnopolska kampania Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych pt.: „Hazard? Nie, dziękuję!”, takie zajęcia w naszej szkole w klasach trzecich odbyły się 15.02.2019r.  Koordynatorem kampanii na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Celem działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny.


   LR    719    Read more...

   W czwartek 14 lutego 2019 obchodziliśmy Święto Zakochanych, popularnie nazywane Walentynkami. W naszej szkole przebiegły one w atmosferze radości i przyjaźni. Jak co roku, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. Małgorzata Remiszewską zorganizował Pocztę Walentynkową. Pani Monika Kępkowicz, wraz z uczennicami klasy 2c przygotowała gazetkę o tematyce walentynkowej.

   Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami (p. Joanną Oknińską, p. Agnieszką Kanicką i p. Piotrem Ptaszyńskim) ozdobili szkołę balonami, sercami oraz plakatami o tematyce miłosnej w różnych językach.  Poza tym, pod kierunkiem p. J. Oknińskiej i p. A. Kanickiej, uczniowie klas 2a, 2c, 2d, 3b i 3c przygotowali Program Walentynkowy, który był doskonałą okazją do wysłuchania poezji o tematyce miłosnej w językach polskim, angielskim i niemieckim. Pozytywnych wrażeń dostarczyły nam również występy wokalno-muzyczne, skecze oraz informacje o tym, jak obchodzony jest Dzień Zakochanych na świecie.


   LR    634    Read more...

Wybierz, wypożycz i zakochaj się! W książkach i ich bohaterach można się przecież zakochać, dlatego w czytelni szkolnej zaproponowano uczniom  – randkę z książką. Wszyscy, nawet najbardziej niezdecydowani mogli wybrać coś dla siebie. Nie zabrakło też słodkich przyjemności. Zabawa była świetna, a miłość do książek niech trwa wiecznie!

Monika Kowalczyk – koordynator akcji

 

 

 

 


   LR    557    Read more...

11Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole:

  • Daniel Niedziałek kl.2d         4,93
  • Zuzanna Tubelewicz kl.2c     4,79
  • Mateusz Tarapata kl.3a        4,62
  • Sebastian Dreszer kl.4a       4,50
  • Łukasz Wysocki kl.4a           4,50

 

Klasa z najwyższą średnią ocen  oraz najwyższą frekwencją w szkole - „Złota klasa”

  • 1c

 

 

Gratulujemy najlepszym i życzymy wszystkim uczniom sukcesów w semestrze II


   LR    348    Read more...

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie