Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach ogłasza nabór na stanowisko animatora sportu na kompleksie sportowym ORLIK. Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie szkoły do 12 lutego 2018r.


   LR    150    Read more...

Dnia 29 stycznia 2018 roku przedstawiciele naszej szkoły Paulina Bazylczuk Id, Maciej Piotrkowicz IIc oraz Michał Jastrzębski IIIc po raz pierwszy po listopadowych wyborach uczestniczyli w pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce w kadencji 2017- 2019, podczas której młodzi radni wybrali swojego szefa. Podczas spotkania radni odebrali akty nominowania. Młodzieżowa Rada Miasta Siedlce liczy 26 radnych. Nowych radnych powitał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. Najbardziej aktywną okazała się nasza szkoła, w której o trzy mandaty radnych ubiegało się aż 13 osób.

Tekst: Maciej Piotrkowicz


   LR    149    Read more...

Drodzy Uczestnicy

konkursu literackiego pt. Kobiety, które rzuciły wyzwanie światu….

Bardzo dziękujemy za udział w I szkolnej edycji konkursu (2017/2018)

Jury w składzie:

  1. Małgorzata Remiszewska –przewodnicząca,
  2. Małgorzata Komar – członek
  3. Monika Łopuska – członek,

 ustaliło, co następuje:

I miejsce - Jakub Rosa , klasa 2b

II miejsce - Oskar Wojewódzki, klasa 1d

III miejsce – Aneta Strzalińska, klasa 1c


   LR    277    Read more...

Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 09-01-2018 r. o godzinie 17:00:

Porządek zebrania:

  • 17:00 - 17:30 Spotkanie z Dyrekcją Szkoły w sali gimnastycznej (podsumowanie wyników nauczania, zachowania, frekwencji; sprawozdanie Rady Rodziców ).
  • Od 17:30 Spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

Przydział sal:

1A - mgr Małgorzata Komar - sala 21

1B - mgr Joanna Oknińska - sala 01

1C - mgr Agnieszka Kanicka - sala 04

1D - mgr Anna Poniatowska - sala 15

2A - mgr Monika Kowalczyk - sala 13

2B - mgr Małgorzata Remiszewska - sala 5

2C - mgr Barbara Wierzejska - sala 19

2D - mgr Monika Kępkowicz - sala 06

3A - mgr Joanna Wojtkowska - Śpiewak - sala 3

3B - mgr Edyta Niedziółka - sala 23

3C - mgr Edyta Szarejko - sala 22

3D - mgr inż. Elżbieta Próchenko - sala 03

4B - mgr Maria Karpik - sala 17

4C - mgr Anna Algawam - sala 18

4D - mgr inż. Joanna Rak - sala 05


   LR    293    Read more...

   5 stycznia 2018 roku (piątek) odbyły się po raz kolejny Wyścigi Smoczych Łodzi.  W ten sposób świętowano  4. urodziny Parku Wodnego Siedlce. Z tej okazji po raz drugi zorganizowano zawody smoczych łodzi pod hasłem „Siedlce na fali”. Zabawa polega na tym, że drużyny, siedząc naprzeciwko siebie w ponad 12-metrowej łodzi, wiosłują w przeciwną stronę. Wygrywa ta załoga, która przepchnie łódź na stronę przeciwnika. Najważniejsze jest równe tempo i dobra koordynacja zawodników.


   LR    252    Read more...

Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych.

W dniach 6-8  grudnia  odbył się w naszej szkole  III Charytatywny Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych  w ramach akcji  „ Mikołaje są wśród nas ”. Sprzedawaliśmy  ozdoby  i  pierniki  wykonane przez uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły. Po raz kolejny  dzięki wszystkim ludziom dobrej woli odnieśliśmy wielki sukces. Zgromadzone przez nas środki przeznaczymy na rzecz dzieci z „Domu Dziecka Pod Kasztanami” w Siedlcach. Dziękujemy za okazanie serca wszystkim , którzy wsparli naszą akcji, w szczególności  Pani Agnieszce  Bednarczyk z „Teofano Atelier ”,  uczniom klasy 3b wraz z Martyną Magdziak oraz uczniom klas pierwszych, którzy wykonali ozdoby w ramach lekcji  wiedzy o kulturze i podstaw przedsiębiorczości.

Edyta Niedziółka


   LR    307    Read more...

   15 grudnia 2017 roku klasa III a wraz z wychowawczynią, p. Joanną Wojtkowską-Śpiewak uczestniczyła w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni. Młodzież wzięła również udział w lekcji akademickiej „Śladami Wokulskiego. Spacer po Warszawie”. Zajęcia poprowadził dr Roman Bobryk, literaturoznawca i Kierownik Pracowni Poetyki i Teorii Literatury w Zakładzie Literatury Polskiej XIX, XX Wieku i Krytyki Współczesnej.


   LR    271    Read more...

   14 grudnia w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. Przywołana została pamięć o tym wielkim Polaku. W powszechnym odbiorze Piłsudski to przede wszystkim twórca Legionów, jeden z architektów polskiej niepodległości, Naczelnik Państwa, naczelny wódz wojny polsko-bolszewickiej, pierwszy marszałek, dwukrotny premier, wybitny polityk oraz jedna z najważniejszych postaci naszych dziejów.


   LR    43    Read more...

W Kolejówce uczniowie czytają książki. Po co to robią? Młodzi ludzie wiedzą, że warto czytać książki, bo dzięki temu rozwijamy wyobraźnię, jesteśmy mądrzejsi, w szkole realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, a nauczyciele poloniści przekonują, że czytanie wzbogaca słownictwo i pomaga w pisaniu. Wiele jeszcze argumentów można przywołać na potwierdzenie, że czytanie książek wpływa na człowieka korzystnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że czytanie to też świetny relaks i dobra zabawa. Przekonali się o tym uczniowie kl. 3a i 2a.

Pora na Mannequin Challenge. O co chodzi? Zobaczcie Państwo sami…


   LR    428    Read more...

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Przed nami XVII edycja Szlachetnej Paczki. Jest ona oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W tym roku do akcji przyłączyła się klasa 2 Technikum Geodezyjnego w ZSP nr 6 w Siedlcach. Wraz z wychowawczynią Małgorzatą Remiszewską zorganizowali pomoc dla pana Piotra. To samotna, starsza osoba, która doświadczyła w swoim życiu wielu przykrych doświadczeń. Dodatkowo zmaga się z kalectwem, co wymaga nakładów finansowych. Marzenia pana Piotra są zaskakująco proste...ciepła kołdra, bo takiej nie ma...radio, bo to jego okno na świat...i żywność, bo tej nigdy za wiele. Uczniowie "Kolejówki" postanowili, że pomogą panu Piotrowi. Podzieleni na zespoły dokonali najpotrzebniejszych zakupów. Następnie produkty zapakowali w pudełka, tworząc świąteczne paczki. A 9 grudnia 2017 r. (finał akcji) dostarczyli je z wychowawczynią do magazynu pobrań, skąd wolontariusze przekażą w ich imieniu prezenty zainteresowanej osobie.

Dlaczego pomagacie?- pytamy uczniów 2 b. Odpowiedzi są różne, " bo warto pomagać", "bo inni są w trudniejszej sytuacji...", "bo, trzeba się dzielić..." , "bo, zbliża się Boże Narodzenie.."
Jedno jest pewne nie pomożemy każdemu, ale każdy może pomóc komuś... Pomaganie to też dawanie siebie i nie tylko okazyjnie.
Z tą refleksją - pełni pozytywnych emocji - uczniowie "Kolejówki" jednogłośnie stwierdzają: " Mamy to!"

tekst: Małgorzata Remiszewska


   LR    286    Read more...

Dnia 30.11.2017r., klasa 3c o specjalności technik transportu kolejowego, po wcześniejszym nauczeniu się angielskiej wersji rodzajów oraz budowy pociągów i wagonów na języku obcym kolejowym dokonała prezentacji własnych projektów ”pociągu przyszłości”.

Na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego - mgr Marii Karpik, merytorycznej oceny projektów dokonał inż. Paweł Sztukowski – młodszy kierownik projektu Stadler Polska sp.z o.o. Pod względem językowym uczniów oceniała nauczycielka języka angielskiego mgr Monika Kępkowicz.

Wszyscy uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie w przygotowanie i prezentację swoich projektów, dlatego też zostali nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami. Jury wybrało 4 najlepsze projekty i kto wie... być może pewnego dnia „pociąg przyszłości” naszych uczniów zrobi konkurencję pendolino?

Maria Karpik


   LR    232    Read more...

   W związku z obchodami Roku Józefa Piłsudskiego oraz realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole zorganizowana została gra historyczna. Odbyła się ona 17 listopada 2017 r. Tematyka gry dotyczyła Józefa Piłsudskiego, jego działalności oraz okresu, w którym żył. Gra składała się m.in.: z testu, krzyżówki, zagadek historycznych, rywalizacji sprawnościowej. Poszczególne konkurencje rozgrywały się od 2 do 5 godziny lekcyjnej. W grze udział wzięły 3-osobowe zespoły uczniów z klas: 1a, 1b, 1d, 2a, 2c, 3a, 3b, 3c, 4b, 4c, 4d.

   Ogłoszenie wyników gry oraz nagrodzenie zwycięzców odbędzie się po 5 grudnia, podczas akademii poświęconej Józefowi Piłsudskiemu.

   Organizatorzy gry: Anna Poniatowska we współpracy z Hanną Gadomską, Moniką Kowalczyk, Piotrem Ptaszyńskim, Małgorzatą Stańczuk i Januszem Kwaśniewskim


   LR    10    Read more...

   
© ZSP6 Siedlce

Logowanie