logo 200

eTwinning project

"Media literacy and disinformation"

   Uczniowie klasy 2bg już 15.02.2021 r. rozpoczynają współpracę z 10 krajami europejskimi. Będzie to dla nas wspaniała przygoda i nieoceniona sposobność do trenowania kompetencji językowych. Więcej informacji na stronie.

 

 

 

 

eTwinning project

 
 
 
 
 
 

   LR    35    Read more...

Dnia 08.02.2021 r siedleccy funkcjonariusze KMP Siedlce przeszkolili uczniów klas pierwszych z naszej szkoły w zakresie bezpieczeństwa młodych ludzi w intrenecie w ramach kampanii: “ZDALNA EDUKACJA – HEJTU ELIMINACJA”. Zajęcia dotyczyły również odpowiedzialności w przestrzeni wirtualnej, cyberprzemocy, demoralizacji i odpowiedzialności karnej nieletnich. Funkcjonariusze przekazali szereg informacji, które uchronią młodzież przed wejściem w konflikt z prawem. Dziękujemy za współpracę....

Organizator spotkania p.M.Łopuska - pedagog szkolny

 

 


   LR    67    Read more...

Uczniowie

Proszę zgłaszać się do szkoły, do pokoju 08, w celu wypełnienia i podpisania deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji letniej 2021, według następującego terminarza (który został wysłany do każdego z Was poprzez wiadomość w dzienniku Librus):

- klasa 3b (technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych) 03.02.2021 (środa) w godz. 8.00 do 11.15

- klasa 3d (technik elektroenergetyk transportu szynowego) 02.02.2021 (wtorek) w godz. 8.00 do 11.15

- klasa 2cg (technik transportu kolejowego) 01.02.2021 (poniedziałek) w godz. 8.00 do 11.15

- klasa 3b (technik geodeta) ma zajęcia w szkole 03.02.2021 (środa) w godz. 8.00 do 11.15 więc ja przyjdę z deklaracjami

- klasa 2ag (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) ma zajęcia w szkole w grupach 04.02.2021 (czwartek) w godz. 8.00 do 11.15 więc ja przyjdę z deklaracjami.

Absolwenci

Zgłaszają się do sekretariatu szkoły od 1 do 3.02.2021 w godz. 8.00-15.00. Deklaracje są dostępne również na stronie OKE.Warszawa. Można pobrać i wypełnioną złożyć w sekretariacie szkoły.

Proszę tę informację potraktować poważnie, ponieważ jest to podstawowy warunek przystąpienia do egzaminu. Ponadto w przypadku klas 2ag i 2cg jeżeli uczeń nie przystąpi do egzaminu to pomimo uzyskania pozytywnych ocen ze wszystkich przedmiotów nie uzyska promocji do klasy następnej.

Próchenko Marek

wicedyrektor

 
 
 
 

   LR    43    Read more...

Uczniowie klas IV, którzy zamierzają przystąpić do egzaminu maturalnego bezpośrednio po ukończeniu szkoły w 2021 r. oraz absolwenci, którzy ukończyli LO, technikum do roku 2019/2020 włącznie, składają deklarację ostateczną wariant A w sekretariacie szkoły do 8 lutego 2021 r. (termin ostateczny).

Informacja dotycząca egzaminu maturalnego oraz wzór wypełnienia deklaracji w załącznikach. Polecamy też informacje dostępne na stronie www.cke.gov.pl.

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego.

EM 2021 Zalacznik 1a Deklaracja Wariant A.

Informacja o opłatach za egzaminy maturalne.

Sposób sprawdzenia, czy za egzamin należy wnieść opłatę.

 

 

 


   LR    53    Read more...

Szczegółowe informacje - lista zdających, data, godzina rozpoczęcia egzaminu i sala:

  • dla uczniów (kwalifikacje dwuliterowe PP2017) przesłany w wiadomości poprzez dziennik Librus.
  • dla absolwentów (kwalifikacje jednoliterowe PP2012) na tablicy informacyjnej w szkole.

   LR    384    Read more...

 W czwartek 3 grudnia 2020 r. w siedleckiej parafii pw. św. Józefa odbył się pogrzeb naszej pani dyrektor Aliny Brochockiej. W ostatniej drodze śp. Aliny Brochockiej uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

 

 Pani Dyrektor, Twoje dobro i piękno Twojej duszy przenika nas, i pozostanie w nas na zawsze. Dziękujemy za wszystko.

Nie ma Ciebie już wśród nas, ale to, co zrobiłaś pozostało. Będziemy kontynuować działania, które zaczęłaś.  

Wierzymy, że życie nie kończy się tu na ziemi, bo Bóg jest Miłością i będziesz żyć wiecznie w nigdy niegasnącej Miłości.

 

 

Spoczywaj w pokoju

nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice.


   LR    357    Read more...

W dniu 29 listopada 2020 r. odeszła od nas

Pani Alina Brochocka

Ta straszna wiadomość dogłębnie wstrząsnęła nami wszystkimi.

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze,

bo zostawiają ślad w naszych sercach.

Łączymy się ze wszystkimi w smutku i żalu.


   LR    387    Read more...

 Listopad to miesiąc zadumy i pamięci. Pamięci o Zmarłych, naszych bliskich oraz Wszystkich, którzy w znaczący sposób wpłynęli na naszą przyszłość, oddali życie w imię wolności. Postanowiliśmy jako wspólnota szkolna uczcić Ich pamięć. Ze względu na pandemię zrobiliśmy to w tym roku szkolnym inaczej niż zwykle. Jako społeczność szkolna włączyliśmy się w dwie akcje „Szkoła pamięta” i „Szkoła do hymnu”. Dzięki akcjom patriotycznym, konkursom uczniowie i nauczyciele w piękny sposób uczcili pamięć o naszych bohaterach. A jednocząc się podczas wspólnego śpiewania hymnu narodowego, podkreśliliśmy nasz szacunek i wdzięczność względem tych, którzy nam tę wolność wywalczyli. Wiemy, że wolność jest po to, by czynić dobro. Zobowiązuje nas do wzięcia odpowiedzialności za dalsze losy naszej ojczyzny. W jaki sposób? Poprzez pracę nad sobą, dążenie do doskonałości.

Wolność jest wielkim dobrem wówczas, kiedy umiemy świadomie jej używać do tego wszystkiego, co jest prawdziwym dobrem.

Jan Paweł II


   LR    370    Read more...

szk pam200Mamy zaszczyt przedstawić wyniki szkolnego konkursu poetyckiego

OJCZYZNĘ KOCHAĆ TRZEBA I SZANOWAĆ.Laureatem konkursu zostaje

ARKADIUSZ ODROBIŃSKI

uczeń klasy 2dg

 

 


   LR    339    Read more...

Plakat 200

 Szanowni Państwo,

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w szóstej edycji Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej Zaplanuj swoją przestrzeń.

Celem głównym konkursu jest wyłonienie uczniów klas maturalnych zainteresowanych zagadnieniami planowania przestrzennego i nauk przyrodniczych, chcących poszerzać swoje kompetencje w tym zakresie. Ponadto konkurs ma na celu popularyzację wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań związanych z problematyką zagospodarowania przestrzennego wśród uczniów szkół średnich. Laureaci konkursu zostaną przyjęci na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Gospodarka Przestrzenna prowadzony na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej z pominięciem procedury kwalifikacyjnej w roku akademickim 2021/2022. Gwarantowane są także atrakcyjne nagrody.


   LR    281    Read more...

unnamed 1 Z żalem informujemy, że zmarł Pan Jan Kożuchowski nauczyciel matematyki i emerytowany dyrektor naszej szkoły. Pan Jan Kożuchowski od roku 1956 uczył matematyki w ówczesnym Zespole Szkół Zawodowych CZSP w Siedlcach. Od roku 1966 pełnił funkcję zastępcy dyrektora a od 1974 dyrektora naszej szkoły. Po przekazaniu Zespołu Szkół, w 1983 roku, Centralnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie i zmianie nazwy szkoły na Zespół Szkół Zawodowych PKP im. gen. Józefa Bema nadal był jej dyrektorem i w 1985 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. W naszej pamięci pozostał jako człowiek wymagający w stosunku do nauczycieli i młodzieży, wzorowy wychowawca i ceniony dyrektor oddany szkole.

 Msza św. pogrzebowa odbędzie się 18 listopada 2020 o godzinie 9.00 w kościele parafialnym pw. Jana Pawła II w Siedlcach przy ulicy Rakowieckiej.

   


   LR    146    Read more...

IMG 20201113 130104Akcja społeczna SERCE NA DŁONI to inicjatywa zorganizowana przez siedlczankę, choreografkę i opiekuna formacji tanecznej Luz, p. Joannę Woszczyńską.

Akcja  jest wyrazem wsparcia siedleckich szpitali w walce z covid-19. Właściwie to wsparcie chorych osób, które znajdują się obecnie w szpitalach. Wiadomo z relacji służby medycznej, że warunki szpitalne są tragiczne. Wynika to z przeciążonego systemu opieki nad pacjentami. Ludzie czekają całymi godzinami na udzielenie pomocy, często bez wody, jedzenia i okrycia.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem siedlczan, więc kolejna zbiórka odbyła się 13 listopada 2020 w godz.10:00 - 17:00 na ulicy Pułaskiego 7 (dzisiaj Akademia Sztuk Piękna, dawniej kino Sojusz)


   LR    297    Read more...

szk pam200


Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do kolejnej edycji konkursu poetyckiego w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych, miłości do poezji, wrażliwości oraz rozwijanie talentów.

 

 


   LR    276    Read more...

W dniu 21.09.2020r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Przedstawiciele klas złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Zobowiązali się stać zawsze za dobrem i prawdą. Następnie podziękowali pani Dyrektor za życzliwe przyjęcie, wręczając symboliczną różę. Uczniów klas I powitali również wychowawcy, w których imieniu wystąpiła pani Małgorzata Remiszewska. Oto fragment przemówienia:

Witamy, Was drodzy przyjaciele na początku nowego etapu w Waszym życiu. Od dziś stajecie się częścią naszego szkolnego społeczeństwa. Przyszliście tutaj pełni nadziei i oczekiwań, a jednocześnie niepewności, co przyniesie nowy rok szkolny. Wstępując w mury tej szkoły, wprowadzacie wiele uśmiechu i radości. Jesteśmy pewni, że stworzymy jedną wielką rodzinę, w której każdy będzie czuł się pewnie i bezpiecznie. Z pewnością znajdziecie tu wielu przyjaciół i bratnich dusz. Zachęcamy Was do pracy, która w przyszłości będzie podstawą do tworzenia nowego lepszego świata.  Życzymy Wam wielu sukcesów i sądzimy, że cele i zadania, które będą Wam stawiane spowodują, że jako uczniowie będziecie zdobywać szczyty swoich możliwości. Słowa, które wypowiedzieliście podczas ślubowania wobec dyrekcji, nauczycieli, oraz koleżanek  i kolegów są też pewnym zobowiązaniem. Pamiętajcie, każdy z Was jest wyjątkowy, ale to od Was zależy jak ten dar wykorzystacie i którą drogą pójdziecie.   


   LR    601    Read more...

Przypominamy absolwentom naszej szkoły o konieczności zgłoszenia i złożenia deklaracji na tę część egzaminu z kwalifikacji której nie zdali w terminach poprzednich. Proszę zgłosić się do sekretariatu szkoły i wypełnić deklarację podając: jaka kwalifikacja, jaka część (pisemna czy praktyczna) w nieprzekraczalnym terminie 09 września 2020 do godziny 15.00.

Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za te osoby które nie dokonają takiego zgłoszenia".

Pozdrawiam

Marek Próchenko


   LR    201    Read more...

Pisemny egzamin maturalny poprawkowy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego odbędzie się w szkole dnia 8 września 2020 r. o godzinie 14:00. Uczniów zdających pisemne egzaminy maturalne poprawkowe zapraszamy do szkoły o godzinie 13:15. Harmonogram dotyczący sal będzie dostępny dla zdających w szkole. Przypominamy, że obowiązują te same zasady bezpieczeństwa co na egzaminie maturalnym w czerwcu (maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny). Należy mieć ze sobą własny długopis, wodę do picia, a osoby zdające egzamin z matematyki – linijkę, cyrkiel, kalkulator prosty.

Życzymy powodzenia


   LR    221    Read more...

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50