7 października 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczał Adam Hlebowicz - dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.

   Wśród laureatów byli nasi uczniowie: Paulina Marciniak, zdobywczyni 2 miejsca za film o Irenie Marii Maternowskiej oraz Jakub Rosa i Przemysław Staręga - wyróżnieni za film o Stanisławie Zdanowskim. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Podczas gali prezentowano zwycięskie filmy. Nagrodzone i wyróżnione filmy opublikowano na stronie IPN.

 


   LR    48    Read more...

   Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klas I Technikum i Branżowej Szkoły  zostali w dniu 4 października 2019 r. włączeni do grona pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Przygotowujący ceremonię uczniowie klasy 4b Technikum pod kierunkiem p. Małgorzaty Remiszewskiej wysoko postawili poprzeczkę, w końcu nie każdy może stać się uznanym przez ogół członkiem społeczności naszej szkoły!

   Uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in. przygotowali prezentację klas, podjęli się namalowania portretu wychowawcy, wzięli udział w karaoke i kalamburach, odpowiedzieli na pytania dotyczące funkcjonowania szkoły oraz sprawdzili swoją dyscyplinę podczas wojskowej musztry.  Każda klasa miała określony kolor ubrania, co pozwoliło sprawdzić stopień integracji klasy. Trzeba przyznać, że na sali gimnastycznej zrobiło się kolorowo i chociaż jesień za oknami to przez chwilę poczuliśmy wakacyjne nastroje. Również wychowawcy wykazali się dużym zaangażowaniem i dzielnie wspierali swoich podopiecznych. Rywalizacja była zacięta, ale uczciwa. A było o co walczyć…


   LR    124    Read more...

zdjęcie 4a 200   Z dumą pragniemy Państwa poinformować, że Paulina Marciniak, uczennica klasy 4a zdobyła główną nagrodę – Anioła Wolności, w filmowym konkursie Projektu Młodzi Dla Historii, w ramach XI Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Paulina została nagrodzona za film: „Irena Maria Maternowska”.

W uzasadnieniu decyzji jury konkursu napisało: „Zwięzły, dobry filmowo i narracyjnie, ciekawy życiorys głównej bohaterki.”

Gala finałowa konkursu miała miejsce 28 września 2019 r. w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy!

 


   LR    162    Read more...

  Jak każdego roku, aby podkreślić fakt, że nie jesteśmy tylko Polakami, ale i Europejczykami, świętowaliśmy Europejski Tydzień Języków.

  Tym razem, pierwszym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Języków była wizyta młodzieży naszej szkoły (klasa Ibp, Icp, IIa, IIIc i IVd) wraz z nauczycielami języków obcych (p. A. Kanicką, p. J. Oknińską, p. M. Karpik, p. M. Kępkowicz i p. A. Fatygą) w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w IV Warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Języków, gdzie aktywnie uczestniczyli w trzech prelekcjach przygotowanych przez pracowników naukowych UPH w Siedlcach. Mieli okazję wysłuchać wykładów i obejrzeć prezentacje obrazujące najciekawsze aspekty języka angielskiego.

  W środę 25 września 2019 r. nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali stoiska tematyczne - brytyjskie (p. A. Fatyga, A. Kanicka, M. Kępkowicz, M. Karpik), rosyjskie (p. E. Piekart) oraz niemieckie (p. J. Oknińska). Miłym akcentem były potrawy charakterystyczne dla danego kraju, przygotowane przez naszych uczniów.


   LR    124    Read more...

Dnia 20 września 2019 r. podczas uroczystości ślubowania uczniów kl. I podpisano umowy o praktyczną naukę zawodu z PKP Intercity S.A. i PKP Cargo S.A. Tym razem dotyczą one uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych w utworzonej w tym roku Branżowej Szkole I stopnia nr 6. Branżowa Szkoła w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach jest eksperymentem pedagogicznym. Utworzono ją na prośbę i we współpracy ze spółkami kolejowymi. PKP Intercity S.A. i PKP Cargo S.A. potrzebują pracowników, zwłaszcza do obsługi i napraw. Dlatego to właśnie spółki kolejowe umożliwiają naszym uczniom praktyczne przygotowanie do zawodu. Dzięki temu zaraz po ukończeniu szkoły będą mogli podjąć pracę. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia.

Dla upamiętnienia przyjęcia uczniów klas I do społeczności uczniowskiej i podpisania umów o praktyczną naukę zawodu w utworzonej Branżowej Szkole I stopnia nr 6 posadzono dąb. Niech przyszłym pokoleniom uczniów daje świadectwo. Niech w przyszłej swej wielkości i majestacie, świadczy o ważności szkoły, w której wzrastać ma potęga wiedzy jej uczniów.


   LR    351    Read more...

82 293542aSzanowni Państwo, miło nam poinformować, że Paulina Marciniak, uczennica 4a zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie: „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Natomiast Jakub Rosa i Przemysław Staręga, uczniowie 4b otrzymali specjalne wyróżnienie. Celem konkursu było upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą. Odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Osób, które podczas II wojny światowej lub po niej, stały się ofiarami totalitaryzmów – nazistowskiego, sowieckiego bądź komunistycznego.

 

 


   LR    236    Read more...

Dnia 2 września 2019 r. z nadzieją i optymizmem uczniowie Technikum nr 6 i Branżowej Szkoły I stopnia rozpoczęli rok szkolny 2019/2020. Z pewnością nauka w szkole będzie dla wszystkich źródłem przyjemności i satysfakcji. Uczniowie poszerzą swoją wiedzę i zdobędą kolejne umiejętności. W tym uroczystym dla wszystkich dniu montażem poetycko-muzycznym pt. „Nie przegrałem, póki walczę!”, w wykonaniu uczniów kl. 4a, upamiętniliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Oddaliśmy hołd wszystkim walczącym i poległym.

Niech ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla całej społeczności szkolnej drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny.

 


   LR    352    Read more...

Dyrekcja, grono pedagogiczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach serdecznie zapraszają uczniów i ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się dnia 2 września 2019 r.

W programie:

  1. Godz. 8:00 -Msza święta w Katedrze siedleckiej.
  2. Godz. 9:15 boisko Orlik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6:
    • Powitanie uczestników i przemówienia.
    • Część artystyczna upamiętniająca 80.rocznicę wybuchu II wojny światowej pt. Nie przegrałem, póki walczę!

   LR    260    Read more...

plakat wystawa projekt stypendialny paulina marciniak 200W edycji 2018/2019 w ramach projektu Mazowsze – Stypendia dla uczniów szkół zawodowych stypendystką Marszałka Województwa Mazowieckiego została Paulina Marciniak uczennica klasy 3a kierunku technik cyfrowych procesów graficznych. W ramach przyznanego stypendium uczennica wykonała projekt badawczy pt. Badanie wpływu wykorzystania dronów w fotografii i filmie na rozwój projektowania graficznego i multimediów. Celem projektu było zbadanie oraz przeanalizowanie wpływu, tak szybkiego, rozwoju fotografii i filmowania przy użyciu dronów na rozwój w dziedzinie projektowania graficznego oraz multimediów. W dniu 19 czerwca 2019 roku uczennica wygłosiła swoją prezentację gronu uczniów, a także nauczycieli, prezentując dokonania swojej rocznej pracy nad projektem badawczym oraz zaprezentowała film pokazujący wyniki tych badań wykonane przy użyciu drona. Dnia 26 czerwca 2019 roku odbyło się otwarcie w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie wystawy fotograficznej prezentującej prace wykonane przy użyciu drona w ramach wykonywanych badań poprzedzone prezentacją tematu oraz wyświetleniem filmu szerszemu gronu odbiorców.

Opiekunem projektu była mgr inż. Weronika Makowska.


   LR    302    Read more...

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Małgorzatą Remiszewską z okazji Dnia Dziecka podarował przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach pluszaki i maskotki zebrane przez naszych uczniów. Niech w tym wyjątkowym dniu nie zabraknie radości i uśmiechu na twarzy każdego dziecka :) A każdy następny dzień niech będzie wypełniony miłością i troską o Wasze dobro... 

 

 

 

 

 


   LR    485    Read more...

W ostatnim tygodniu maja uczniowie: Paulina Marciniak (3a), Jakub Rosa (3b) i Przemysław Staręga (3b) prezentowali społeczności szkolnej konkursowe filmy. Powstały one pod kierunkiem Anny Poniatowskiej w ramach projektu Instytutu Pamięci Narodowej: Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów.       Celem projektu było upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą. Odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Osób, które podczas II wojny światowej lub po niej, stały się ofiarami totalitaryzmów – nazistowskiego, sowieckiego bądź komunistycznego.


   LR    74    Read more...

   Miło nam poinformować, że Paulina Celińska-Janowicz, uczennica klasy 1c - pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pani Małgorzaty Remiszewskiej — zdobyła główną nagrodę w II Miejskim Konkursie Kaligraficznym „Sztuka pisania” w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne. Gala konkursu odbyła się 15.05.2019 r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

   Kaligrafia  (gr. καλλιγραφία od καλὸς 'piękny' i γρᾰ́φειν 'pisać')  to sztuka starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Dzisiaj, kiedy piszemy na klawiaturach komputerów albo smartfonów, sztuka pisania ręcznego zanika. Ręcznego pisania nic nie jest w stanie zastąpić. Niezmiennym pozostaje fakt, że nasz styl i charakter pisma  świadczy o nas samych. Dlatego należy pielęgnować sztukę pisania. Kaligrafia uczy cierpliwości, staranności i pokory. To cnoty, których nam w dzisiejszym zabieganym świecie bardzo brakuje.


   LR    566    Read more...

Celem wyprawy w dniach 15-16.04.2019 r uczniów klasy IIIdT ZSP 6 Siedlce kierunek — transport kolejowy była stacja PKP w Rogowie. W miejscowości tej uczniowie pod opieką nauczyciela Czesława Mojskiego zwiedzili Skansen Muzeum Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała, Doświadczalny Zakład Przyrodniczo-Leśny SGGW-AR, Arboretum leśnego ogrodu botanicznego, Alpinarium, ogrodu roślin skalnych, zielonych, wodnych i błotnych oraz Muzeum Lasu i Drzewa. Na terenie Skansenu Muzeum Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała znajduje się zabytkowy tabor, począwszy od lokomotyw, poprzez wagony, parowozy, pług odśnieżny czy ambulans pocztowy z 1930 roku. Niektóre wagony są już mocno nadgryzione przez ząb czasu, a niektóre wyglądają, jakby zaraz miały ruszyć w drogę. Do wielu z nich można wsiąść do środka, przejść się starymi wagonami, obejrzeć oryginalne wyposażenie i oznaczenia. Interesujące są tablice opisujące poszczególne wagony, ich funkcję i historię kolej wąskotorowej. Zwiedzanie tego miejsca było dla nas możliwością zobaczenia, jak wyglądał tabor i jak wyglądało podróżowanie ponad 100 lat temu.


   LR    612    Read more...

W konkursie organizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach Exlibris Biblioteki Głównej UPH, który polegał na przygotowaniu projektu exlibrisu, który będzie używany do znakowania i identyfikowania księgozbioru Biblioteki w dowolnej technice graficznej, nasi uczniowie w swojej grupie wiekowej szkół średnich byli bezkonkurencyjni.

Nagrodę główną zdobył uczeń klasy 3a o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych Jakub Kozłowski, a wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 3a o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych Paulina Marciniak.


   LR    616    Read more...

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele siedleckiej „Kolejówki” wzięli udział w ogólnopolskim Kongresie Technologii Miejskich, który odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Młodzież uczestniczyła w debatach plenarnych i sesjach równoległych. Tematyka debat była różnorodna i dotyczyła m. in. technologii w transporcie, elektromobilności miejskiej i promocji elektryfikacji.

Uczniowie wzięli udział również w debacie plenarnej „Finansowanie inwestycji w inteligentne miasta”, w której dyskutowano  o tym jak stworzyć przyjazną przestrzeń miejską oraz jak wykorzystać synergię potencjałów sektora prywatnego i publicznego.


   LR    595    Read more...

    10 kwietnia 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny obchodzone było święto Patrona. Z tej okazji uczniowie z klasy 2d (Natalia Wiewiórka, Emil Nowosielski, Mateusz Otłog) oraz z klasy 3b (Przemysław Starzewski) pod kierunkiem Anny Poniatowskiej i Małgorzaty Remiszewskiej przygotowali akademię. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem gen. Józefa Bema przy szkole w rocznicę bitwy igańskiej (10.04.1931) - bitwy, w której brał udział nasz Patron. Zgromadzona na akademii społeczność szkolna usłyszała o zasługach gen. Józefa Bema oraz o wydarzeniach mniej znanych z jego życia. Kim był Patron naszej szkoły?

    Generał Józef Bem (1794-1850) był strategiem, inżynierem wojskowym, artylerzystą oraz twórcą pierwszych wojsk rakietowych w wojsku polskim. Zapisał się on w naszej pamięci jako bohater narodu polskiego, węgierskiego i tureckiego. Jest dla nas wzorem Polaka – patrioty, żołnierza i uczciwego człowieka. Był wybitnym teoretykiem wojskowym. Uczestniczył w kampanii 1812 roku.


   LR    445    Read more...

5 kwietnia 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 zakończyli praktyki organizowane w Grecji. Była to kolejna mobilność zorganizowana w ramach projektu "Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”, którego beneficjentem jest szkoła.

Realizacja projektu możliwa była dzięki finansowaniu przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

Głównymi celami projektu było zwiększenie mobilności zawodowej młodzieży oraz podniesienie jej umiejętności i kompetencji zawodowych, językowych i społecznych.


   LR    266    Read more...

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie