11Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole:

  • Daniel Niedziałek kl.2d         4,93
  • Zuzanna Tubelewicz kl.2c     4,79
  • Mateusz Tarapata kl.3a        4,62
  • Sebastian Dreszer kl.4a       4,50
  • Łukasz Wysocki kl.4a           4,50

 

Klasa z najwyższą średnią ocen  oraz najwyższą frekwencją w szkole - „Złota klasa”

  • 1c

 

 

Gratulujemy najlepszym i życzymy wszystkim uczniom sukcesów w semestrze II


   LR    62    Read more...

   21 grudnia był dniem wprowadzającym społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Z tej okazji, zaprezentowano Program Bożonarodzeniowy z elementami teatralnymi nawiązujący do tematyki przejścia lub odrzucenia Jezusa Chrystusa w drugim człowieku. Koncert subtelnie odzwierciedlił atmosferę zbliżających się świąt w sposób tradycyjny, głęboko zakorzeniony w naszej religii i kulturze, poprzez śpiewanie kolęd oraz w sposób nowoczesny, poprzez prezentację piosenek bożonarodzeniowych. Utwory muzyczne, wiersze oraz rozważania o tematyce świątecznej przeplatane były scenkami skłaniającymi do refleksji nad naszym życiem.

   Po części artystycznej, zarówno młodzież, jak i pracownicy naszej szkoły skorzystali z możliwości podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń oraz uczestniczenia w symbolicznej wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez dyrekcję naszej szkoły.


   LR    183    Read more...

plakat malDrodzy Uczniowie,
21 marca 2019 r. godz. 9.00 odbędzie się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019. Czas trwania konkursu 75 minut (2 i 3 godzina lekcyjna).
Odpłatność od każdego uczestnika wynosi 9 zł dla wszystkich kategorii.
Wpłat na konkurs należy dokonywać w terminie od 02.01.2019 r. do 24.01.2019 r. do nauczycieli matematyki. Termin zgłoszenia uczestników do 15 stycznia 2019 roku.
Każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

 


   LR    216    Read more...

Serdeczne podziękowania dla uczniów i pracowników szkoły, którzy po raz kolejny wsparli akcję „Mikołaje są wśród nas” i zakupili ozdoby na IV Charytatywnym Kiermaszu Ozdób Bożonarodzeniowych. Szczególne podziękowania składam Pani Agnieszce  Bednarczyk z „Teofano Atelier ” oraz moim uczniom  z klas pierwszych i drugich, którzy wsparli naszą akcję i przygotowali ozdoby świąteczne. Dziękuję  Pani Małgorzacie Remiszewskiej i jej uczniom za przekazanie ozdób na kiermasz, a także uczniom klasy 4b, którzy zaangażowali się w pracę przy sprzedaży ozdób i porządkowaniu stoiska.

Zgromadzone przez nas środki przeznaczymy na rzecz dzieci z „Domu Dziecka Pod Kasztanami” w Siedlcach.

 


   LR    304    Read more...

Dnia 13.12.2018 r. w ZSP nr 6 został przeprowadzony II Ogólnopolski Konkurs Tłumaczeniowy TRANSLATION MASTER. Trzydziestu uczniów naszej Szkoły sprawdziło swoje umiejętności w tym zakresie. Uczniowie mieli do przetłumaczenia 3 krótkie teksty. Wyniki I etapu konkursu zostaną ogłoszone pod koniec lutego. Zwycięscy I etapu będą rywalizować o miejsca na podium 14.03.2019 r. we Włocławku. Liczymy na sukces naszej młodzieży i trzymamy kciuki!

 

 

 


   LR    298    Read more...

11 grudnia w naszej szkole odbył się III Szkolny Dzień Kolejarza. W murach naszej szkoły gościliśmy w tym roku m.in. dyrektora Zakładu Centralnego PKP Intercity w Warszawie, panią Ewę Gruszkę, dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Siedlcach, pana Andrzeja Kmiecika oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Siedlce, pana Macieja Nowaka oraz przewodniczącą Rady Rodziców, panią Beatę Strąk.

Zaproszeni goście w samych superlatywach wyrażali się o współpracy z naszą szkołą i zapewnili, że mają już nowe miejsca pracy dla naszych absolwentów. 

W programie artystycznym uczennice z kl.1b, 1d i 2d uzmysławiały młodym kierowcom, jak ważne jest bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Mogliśmy również obejrzeć filmy z katastrof kolejowych oraz wysłuchać jak należy zachować się podczas przekraczania rogatek.


   LR    272    Read more...

Jak co roku, 6 grudnia przybył z wizytą do naszej szkoły św.Mikołaj z pięknymi Śnieżynkami. Tego dnia poczuliśmy już klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Ze szkolnego radiowęzła popłynęła świąteczna muzyka, a Św. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, przynosząc każdemu słodki upominek. Jednak aby otrzymać podarunek należało powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Św. Mikołaj sprawdził czy uczniowie byli grzeczni w tym roku. Okazało się, że wszyscy zasłużyli na pochwałę. I chociaż kilku śmiałków otrzymało tradycyjną rózgę to nikt nie gniewał się, bo tradycji musiało stać się zadość. W tym dniu Samorząd Uczniowski zadbał też o to, aby każdy kto posiada czerwony element w ubiorze zwolniony był z wszelkich form sprawdzania wiedzy na ocenę. Zatem na szkolnych korytarzach, jak nietrudno domyślić się królowała czerwień w różnych jej odcieniach. Może brakowało zimowej aury, bo śniegu jak nie widać tak nie widać to jednak wszystkim dopisywał doskonały humor i świąteczny nastrój. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok :)


   LR    341    Read more...

Andrzejki, potocznie nazywane też ostatkami, stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Dzień ten jest zarazem końcem starego i początkiem nowego roku liturgicznego. Po ostatniej szalonej nocy bowiem nadchodzi adwent.
30 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich nauczycieli i uczniów na szkolne andrzejki. Z inicjatywy młodzieży w naszej szkole na przerwach międzylekcyjnych usłyszeliśmy przeboje dyskotekowe. Zgodnie z tradycją jest to też dzień wróżb. Dlatego nie mogło w tym dniu w naszej szkole zabraknąć takich gości jak cyganki i czarodzieje, którzy na czwartej i piątej lekcji weszli do sal, zostawiając wszystkim pozytywną energię i dobre słowo. Każdy miał okazję wylosować cytat motywacyjny, który miał umocnić nasze działania, dodać chęci i na nowo rozbudzić nadzieję. Pamiętajmy, że to tylko zabawa, choć "zabawa też niekiedy może być nauką"...


   LR    383    Read more...

To wspaniale, że wśród członków Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” są nasi uczniowie. Doskonalą się literacko i artystycznie. Ta ich twórcza praca daje efekty. Mają też swoje małe sukcesy. Dnia 29 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury „Podlasie” w Siedlcach można było obejrzeć inscenizację poetycką pt. „w poczekalni u Pana Cogito… czyli odczarujmy Herberta”, stworzoną przez opiekunów SGL „Witraż” oraz jej członków. Inscenizacja, w której wystąpili uczniowie, członkowie literackiej grupy, powstała w ramach projektu – Rok 2018 Zbigniewa Herberta, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego. W tej poetyckiej inscenizacji wystąpili też nasi uczniowie: Katarzyna Jóźwik i Krzysztof Dziwulski. Uczniowie kl. 3a wspólnie z wychowawczynią p. Moniką Kowalczyk mieli okazję podziwiać Katarzynę i Krzysztofa na scenie. Byli wspaniali. To dzięki ich chęciom i twórczemu zaangażowaniu naszą szkołę wpisano do grupy współpracujących w projekcie. Gratulujemy naszym uczniom. Życzymy dalszych sukcesów twórczych i artystycznych.


   LR    187    Read more...

Dnia 22 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach odbył się IV Międzyszkolny konkurs „Mistrz Czytania”, zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu czytali 2 utwory: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy oraz drugi, wylosowany, przygotowany przez komisję konkursową. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń Michał Wysokiński. Pięknie czytał fragmenty prozy. Gratulujemy naszemu szkolnemu „Mistrzowi Czytania” i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


   LR    192    Read more...

W ostatnim czasie jako jedyna szkoła w Polsce siedlecka „Kolejówka” wzięła udział w jednym z najbardziej prestiżowych spotkań  w branży kolejowej, czyli VIII Kongresie Kolejowym. Została także zaproszona do udziału w międzynarodowej debacie na temat transportu szynowego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach miał możliwość zaprezentowania swoich działań na kongresie. Uczniowie szkoły na sali wystawowej prezentowali swoje osiągnięcia wśród  największych firm kolejowych w Polsce. Dodatkowo młodzież  uczestniczyła we wszystkich debatach  plenarnych i sesjach równoległych. Tematyka debat była bardzo różnorodna i dotyczyła takich zagadnień, jak: „Kolej w strategii rozwoju transportu w Polsce”, „Międzynarodowe kolejowe przewozy towarowe”, „Rola infrastruktury w rozwoju ekosystemu kolejowego w Polsce” itp. Uczestnikami debat były osoby zajmujące najwyższe stanowiska w rządzie i spółkach kolejowych, m.in. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Bogdan Rzońca, prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneusz Merchel oraz wielu przedstawicieli świata przemysłu i biznesu kolejowego, w tym prezesów czołowych spółek.


   LR    243    Read more...

   15 listopada w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie (Scena Kameralna) odbyła się uroczysta gala, podsumowująca konkurs „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodłegłej”, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczali: dr Jarosław Szarek - prezes IPN, dr Waldemar Brenda - z-ca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, prof. Grzegorz Nowik - harcmistrz, pracownik PAN. Wśród laureatów była nasza uczennica – Paulina Marciniak, zdobywczyni 2. miejsca w kategorii vlog. Zwycięscy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Po wręczeniu dyplomów odbył się koncert „Adam Kowalski – żołnierz i pieśniarz Niepodległej” w wykonaniu artystów z „Teatru Muzycznego Od Czapy”. Galę prowadził aktor - Dariusz Kowalski.

 


   LR    259    Read more...

Konkurs Pieśni Patriotycznej dla szkół „Patriota” zorganizowany został przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Główne cele konkursu to: budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, odkrywanie i wyszukiwanie młodych talentów, podtrzymywanie tradycji narodowych, prezentowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych, budzenie artystycznej świadomości, zainteresowanie młodzieży historią naszej Ojczyzny, rozpowszechnianie znajomości pieśni patriotycznych. Dnia 13 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach odbył się etap diecezjalny. Uczestnicy reprezentujący swoje szkoły, mogli wykonać jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Wśród wykonawców nie zabrakło zespołu z naszej szkoły. Uczniowie: Agata Kolanko kl. 3a, Sara Wasiluk kl. 1a, Roksana Wierzchowska kl. 1c, Magdalena Stolarczyk kl. 1d, Michał Janik kl. 1c, Mikołaj Miłkowski kl. 1c, Maciej Tyszkiewicz kl. 1c wykonali utwór Dziś idę walczyć mamo.  Zespołowi akompaniował na akordeonie Konrad Skolimowski kl. 1d. Nasi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i podziękowanie dla szkoły. Serdecznie gratulujemy członkom szkolnego zespołu muzycznego i życzymy dalszych sukcesów.


   LR    270    Read more...

"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego że własna..."

Lucius Annaeus Seneca

Delegacja naszej szkoły (Maciej Piotrkowicz, Klaudia Gawron na czele z panią dyrektor Aliną Brochocką oraz poczet sztandarowy: Piotrek Kędzierski, Przemysław Kędzierski, Daniel Rybak, Krzysztof Dmowski, Dominik Gryczka, Paweł Król, Mikołaj Grzelak) uczestniczyli w uroczystości setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

 

.


   LR    299    Read more...

Ten szczególny czas, czyli 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież z siedleckiej Kolejówki uczciła w ciekawy sposób. Wiele poświęcili Ci, którzy za wolność ojczyzny oddali życie. Tego wspólnego dobra zmarnować nie można. Żyjemy w kraju wolnym. Nie ma potrzeby, by oddawać za ojczyznę życie, ale można ofiarować Jej swoją wiedzę, pracę, talent. Całym sobą służyć ogólnemu dobru. Wolność to diament – te słowa patronowały wielu inicjatywom patriotycznym zorganizowanym w szkole z okazji Święta Niepodległości. Wolność to diament nieoszlifowany - śpiewał w jednej ze swoich piosenek Marek Grechuta. Zatem wolność, którą wywalczyli nasi poprzednicy to coś cennego, diament, któremu my musimy nadać właściwy kształt, swoją postawą, życiem. UczniowieKolejówki doskonale wiedzą, że na właściwą postawę człowieka ma wpływ wykształcenie, rozwijanie i pogłębianie swoich talentów, zainteresowań. Uświadomił im to zorganizowany w szkole konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!”. Wzięło w nim udział wielu uczniów.


   LR    256    Read more...

Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano w naszej szkole konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!”. Główne cele, które realizowano podczas konkursu to: popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów, wyłonienie najciekawszych osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności. Dnia 6 listopada 2018 r. odbył się I etap konkursu. Przystąpiło do niego 20 uczniów. Zaprezentowali się w różnych formach, a mianowicie: śpiew, gra na instrumencie, dzieła plastyczne, dzieła graficzne, fotografia, film, własna twórczość, taniec. Spośród utalentowanych uczniów jury w składzie: p. Hanna Gadomska, p. Weronika Makowska, p. Anna Poniatowska, p. Monika Kowalczyk oraz dwoje uczniów z klasy 3a: Patrycja Wereda i Grzegorz Kowalczyk doceniając talent i kreatywność młodzieży, wyłoniło najciekawszych, którzy talent mają i nadal go rozwijają.


   LR    283    Read more...

Co roku na świecie ukazuje się wiele gier planszowych. Nawet w Polsce doczekaliśmy się czasów, gdy gier, zwłaszcza dla masowego odbiorcy,  jest wydawanych całkiem sporo. Jednak, jak zauważają niektórzy recenzenci, wśród tego zalewu często coraz trudniej znaleźć te tytuły, które oprócz rozrywki proponują nam głębokie treści patriotyczne.

Na wspaniały pomysł wpadli organizatorzy imprezy o charakterze edukacyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, zwanym potocznie „Kolejówką”. W związku z przypadającą  w 2018 r. setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych zaprojektowali gry planszowe o tematyce historycznej.


   LR    227    Read more...

Dniu 6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się turniej pt. „Zabawy naszych dziadków”. Zawody zostały zorganizowany z okazji uczczenie 100 Rocznicy Odzyskanie przez Polską Niepodległości. W rywalizacji wzięło udział VI klas naszej szkoły. Każda klasa wystawiła 2 osobową reprezentacje składającą się z damsko- męskiego zespołu. Zadaniem każdej z drużyn było jak najszybsze pokonanie toru przeszkód przygotowanego przez nauczycieli wf. Uczestnicy musieli zaliczyć 7 stacji takich jak:

1. rzut podkową do celu
2. podbijanie”zośki” nogami
3. bieg z kręcącą się fajerką zawieszoną na pogrzebaczu
4. slalom mini rowerkiem bobo
5. przejście na szczudłach wykonanych z drewnianych pni
6. „wyścig pokoju” gra w kapsle


   LR    87    Read more...

W dniach 22-26 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach zorganizowano szereg zajęć profilaktycznych dla młodzieży.  Właśnie pod hasłem „Żyj zdrowo i z pasją” odbył się w siedleckiej „Kolejówce” Tydzień Profilaktyki.

- Profilaktyka uniwersalna skierowana jest do wszystkich naszych uczniów, bez względu na stopień ryzyka. Podejmowane działania skupiają się wokół zagadnień związanych z promocją zdrowego stylu życia, rozwijaniem postawy dbałości o zdrowie własne i innych ludzi, umiejętności dokonywania świadomych wyborów -stwierdzili organizatorzy. Bardzo ważne jest rozwijanie wśród młodzieży postawy asertywności, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w sytuacji przeżywania trudnych sytuacji życiowych.  Przeciwdziałanie pierwszym próbom podejmowania zachowań ryzykownych lub opóźnienie inicjacji jest jednym z priorytetowych zadań każdej szkoły. 


   LR    342    Read more...

gre2018 20033 uczniów naszej szkoły (13 z klas II-IV o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, 6 z klasy II-IV o profilu technik geodeta, 11 z klasy II-IV o profilu technik transportu kolejowego i 3 z klasy III-IV o profilu technik dróg kolejowych) wzięło udział w praktykach zawodowych, które odbyły się w Grecji.Staż odbył się w GOLDEN SUN MOBILITY CENTER w ramach projektu: "Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości". Projekt został zrealizowany w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów iabsolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+.

Młodzież wyruszyła w niedzielę 14 października 2018 r. Podczas podróży podziwiano malownicze krajobrazy (górzyste tereny, akweny wodne, oryginalne zabudowania), takich państw jak Słowacja,Węgry, Serbia, Macedonia oraz docelowa Grecja. Miejscem pobytu praktykantów był hotel Dias w miejscowości Kalliopis położonej u stóp masywu Olimp i nad brzegiem Morza Egejskiego.


   LR    411    Read more...

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie