W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6  im. gen. Józefa Bema w Siedlcach w dniu 02.12.2019 r. odbył się pierwszy Maraton Pisania Listów. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. Uczniowie ZSP nr 6 w Siedlcach przyłączyli się do tego wydarzenia, pisząc listy w obronie młodych osób na świecie, których prawa złamano, a wolność została zagrożona.

    Jest to akcja społeczna organizowana przez Amnesty International Polska, która walczy o prawa człowieka. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Co roku podczas Maratonu wysyłane są z Polski kilkaset tysięcy listów, aby pomóc osobom, których prawa zostały złamane. Akcja polega na napisaniu listu, zgodnie ze wzorem w języku polskim bądź angielskim w obronie konkretnych skrzywdzonych osób.  Listy wysyłane są do placówek dyplomatycznych, władz rządowych krajów, skąd pochodzą obywatele, których prawa zostały naruszone. 


   LR    5    Read more...

W październiku odbyła się pierwsza szkolna edycja konkursu rysunkowego Inktober. Konkurs polegał na codziennym rysowaniu, za każdy razem na inny temat. Spośród nadesłanych prac zostali wyłonieni zwycięzcy. 

  1. miejsce: Aleksandra Piekart klasa 2a
  2. miejsce: Magdalena Posiadała klasa 3a
  3. miejsce: Agata Żelechowicz klasa 4a i Kinga Kicka klasa 1ag

Nagrody w konkursie wręczyła pani dyrektor Alina Brochocka. 

Za organizację konkursu odpowiadał Łukasz Wawrzyszczuk.

Zwycięzcom gratulujemy i już czekamy na kolejną edycję za rok. 

 


   LR    109    Read more...

   11 listopada 2019 roku odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszym mieście. Obchodzimy w tym roku 101 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  To wyjątkowa chwila dla każdego Polaka. 

   Nasza społeczność szkolną reprezentowali w uroczystościach miejskich: Pani Dyrektor Alina Brochocka, Pan Wicedyrektor Marek Próchenko oraz poczet sztandarowy. 

   Po mszy św. w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Józefa w Siedlcach przeszedł pochód żołnierzy, harcerzy, pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz miasta, dyrektorów szkół, uczniów oraz mieszkańców Siedlec na Plac Wolności, gdzie odbyły się centralne uroczystości Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przy asyście muzycznej wszyscy zebrani odśpiewali Hymn Narodowy. Zebranych na placu powitał  Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, który w przemowie podkreśli wagę dzisiejszego święta.


   LR    183    Read more...

Dla Ciebie Polsko! – konkurs talentów

Dnia 05 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach odbył się szkolny konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!” organizowany w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas konkursu uczniowie mogli zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty. Konkurs miał na celu popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej wśród młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pobudzanie ich do kreatywności i oryginalności. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy uczestnicy spisali się świetnie, wykazując przed jury konkursu nieprzeciętne talenty. Młodzież prezentowała swoje osiągnięcia w formie śpiewu, prezentacji własnej twórczości literackiej, występów sportowych i akrobatycznych oraz dzieł plastycznych, graficznych, animacyjnych i fotograficznych.


   LR    224    Read more...

   W naszej szkole w ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  zorganizowano konkurs poetycki, którego motywem przewodnim był temat Cena miłości ojczyzny. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i trudno było wyłonić zwycięzcę. Uczniowie wykazali się wysoką świadomością patriotyczną oraz doskonałym kunsztem artystycznym. Nagroda główna to dwa vouchery do kina, którą wręczyła -zwycięzcy  podczas uroczystej akademii -  Pani dyrektor Alina Brochocka.


   LR    182    Read more...

   W dniu 31 października 2019 r. uczeń klasy 4b  Jakub Rosa odebrał nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych. Jakub napisał opowiadanie pt. Dzień z życia powstańca pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i wychowawcy  p.Małgorzaty Remiszewskiej. Gala konkursu odbyła się w Warszawie w Muzeum Niepodległości. W tym dniu zgromadzili się licznie nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie. Jak podkreślał p. Michał Rybak, organizator konkursu i pracownik Muzeum Niepodległości, poziom był bardzo wysoki i trudno było wyłonić zwycięzców. Na adres organizatora wpłynęło ok 300 prac, więc tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że nasz uczeń znalazł się w gronie laureatów, których było 30 w kategorii: praca plastyczna, praca multimedialna i praca literacka.

 

 


   LR    200    Read more...

 25 października 2019 roku tuż po wschodzie słońca wyruszyliśmy na Jasną Górę. W pielgrzymce wzięli udział uczniowie kl. 4a, 4b, 4c, 4d wraz z wychowawcami: p. M. Kowalczyk, p. M. Remiszewską, p. B. Wierzejską, p. M. Kępkowicz i katechetami: p. M. Suchożebrską i ks. T. Koprianiukiem. Hasłem tegorocznej pielgrzymki była modlitwa Maryjo, naucz nas dróg Twojego Syna. Kiedy wkroczyliśmy w bramy sanktuarium jasnogórskiego, spotkaliśmy księdza arcybiskupa Wacława Depo, który życzył nam dobrego i owocnego pobytu oraz przekazał pamiątkowe obrazki. Najpierw zwiedziliśmy bazylikę, skarbiec i bastion świętego Rocha. Poznaliśmy materialną i duchową historię sanktuarium.

 Nasze duchowe spotkanie rozpoczęliśmy od kroczenia śladami Zbawiciela poprzez rozważania Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Patrząc na Krzyż Jezusa, uczyliśmy się, czym jest prawdziwa miłość i zaufanie Bogu. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, którą zakończyliśmy donośnie wyśpiewanym zawierzeniem: Matko (…) weź moje życie, weź moje życie w swe dłonie i powiedz Ojcu Niebieskiemu, że jeszcze jedno małe serce pragnie żyć jak Jego Syn.   


   LR    211    Read more...

   7 października 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczał Adam Hlebowicz - dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.

   Wśród laureatów byli nasi uczniowie: Paulina Marciniak, zdobywczyni 2 miejsca za film o Irenie Marii Maternowskiej oraz Jakub Rosa i Przemysław Staręga - wyróżnieni za film o Stanisławie Zdanowskim. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Podczas gali prezentowano zwycięskie filmy. Nagrodzone i wyróżnione filmy opublikowano na stronie IPN.

 


   LR    224    Read more...

   Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klas I Technikum i Branżowej Szkoły  zostali w dniu 4 października 2019 r. włączeni do grona pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Przygotowujący ceremonię uczniowie klasy 4b Technikum pod kierunkiem p. Małgorzaty Remiszewskiej wysoko postawili poprzeczkę, w końcu nie każdy może stać się uznanym przez ogół członkiem społeczności naszej szkoły!

   Uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in. przygotowali prezentację klas, podjęli się namalowania portretu wychowawcy, wzięli udział w karaoke i kalamburach, odpowiedzieli na pytania dotyczące funkcjonowania szkoły oraz sprawdzili swoją dyscyplinę podczas wojskowej musztry.  Każda klasa miała określony kolor ubrania, co pozwoliło sprawdzić stopień integracji klasy. Trzeba przyznać, że na sali gimnastycznej zrobiło się kolorowo i chociaż jesień za oknami to przez chwilę poczuliśmy wakacyjne nastroje. Również wychowawcy wykazali się dużym zaangażowaniem i dzielnie wspierali swoich podopiecznych. Rywalizacja była zacięta, ale uczciwa. A było o co walczyć…


   LR    472    Read more...

zdjęcie 4a 200   Z dumą pragniemy Państwa poinformować, że Paulina Marciniak, uczennica klasy 4a zdobyła główną nagrodę – Anioła Wolności, w filmowym konkursie Projektu Młodzi Dla Historii, w ramach XI Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Paulina została nagrodzona za film: „Irena Maria Maternowska”.

W uzasadnieniu decyzji jury konkursu napisało: „Zwięzły, dobry filmowo i narracyjnie, ciekawy życiorys głównej bohaterki.”

Gala finałowa konkursu miała miejsce 28 września 2019 r. w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy!

 


   LR    319    Read more...

  Jak każdego roku, aby podkreślić fakt, że nie jesteśmy tylko Polakami, ale i Europejczykami, świętowaliśmy Europejski Tydzień Języków.

  Tym razem, pierwszym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Języków była wizyta młodzieży naszej szkoły (klasa Ibp, Icp, IIa, IIIc i IVd) wraz z nauczycielami języków obcych (p. A. Kanicką, p. J. Oknińską, p. M. Karpik, p. M. Kępkowicz i p. A. Fatygą) w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w IV Warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Języków, gdzie aktywnie uczestniczyli w trzech prelekcjach przygotowanych przez pracowników naukowych UPH w Siedlcach. Mieli okazję wysłuchać wykładów i obejrzeć prezentacje obrazujące najciekawsze aspekty języka angielskiego.

  W środę 25 września 2019 r. nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali stoiska tematyczne - brytyjskie (p. A. Fatyga, A. Kanicka, M. Kępkowicz, M. Karpik), rosyjskie (p. E. Piekart) oraz niemieckie (p. J. Oknińska). Miłym akcentem były potrawy charakterystyczne dla danego kraju, przygotowane przez naszych uczniów.


   LR    284    Read more...

Dnia 20 września 2019 r. podczas uroczystości ślubowania uczniów kl. I podpisano umowy o praktyczną naukę zawodu z PKP Intercity S.A. i PKP Cargo S.A. Tym razem dotyczą one uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych w utworzonej w tym roku Branżowej Szkole I stopnia nr 6. Branżowa Szkoła w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach jest eksperymentem pedagogicznym. Utworzono ją na prośbę i we współpracy ze spółkami kolejowymi. PKP Intercity S.A. i PKP Cargo S.A. potrzebują pracowników, zwłaszcza do obsługi i napraw. Dlatego to właśnie spółki kolejowe umożliwiają naszym uczniom praktyczne przygotowanie do zawodu. Dzięki temu zaraz po ukończeniu szkoły będą mogli podjąć pracę. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia.

Dla upamiętnienia przyjęcia uczniów klas I do społeczności uczniowskiej i podpisania umów o praktyczną naukę zawodu w utworzonej Branżowej Szkole I stopnia nr 6 posadzono dąb. Niech przyszłym pokoleniom uczniów daje świadectwo. Niech w przyszłej swej wielkości i majestacie, świadczy o ważności szkoły, w której wzrastać ma potęga wiedzy jej uczniów.


   LR    545    Read more...

82 293542aSzanowni Państwo, miło nam poinformować, że Paulina Marciniak, uczennica 4a zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie: „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Natomiast Jakub Rosa i Przemysław Staręga, uczniowie 4b otrzymali specjalne wyróżnienie. Celem konkursu było upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą. Odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Osób, które podczas II wojny światowej lub po niej, stały się ofiarami totalitaryzmów – nazistowskiego, sowieckiego bądź komunistycznego.

 

 


   LR    371    Read more...

Dnia 2 września 2019 r. z nadzieją i optymizmem uczniowie Technikum nr 6 i Branżowej Szkoły I stopnia rozpoczęli rok szkolny 2019/2020. Z pewnością nauka w szkole będzie dla wszystkich źródłem przyjemności i satysfakcji. Uczniowie poszerzą swoją wiedzę i zdobędą kolejne umiejętności. W tym uroczystym dla wszystkich dniu montażem poetycko-muzycznym pt. „Nie przegrałem, póki walczę!”, w wykonaniu uczniów kl. 4a, upamiętniliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Oddaliśmy hołd wszystkim walczącym i poległym.

Niech ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla całej społeczności szkolnej drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny.

 


   LR    516    Read more...

Dyrekcja, grono pedagogiczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach serdecznie zapraszają uczniów i ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się dnia 2 września 2019 r.

W programie:

  1. Godz. 8:00 -Msza święta w Katedrze siedleckiej.
  2. Godz. 9:15 boisko Orlik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6:
    • Powitanie uczestników i przemówienia.
    • Część artystyczna upamiętniająca 80.rocznicę wybuchu II wojny światowej pt. Nie przegrałem, póki walczę!

   LR    449    Read more...

plakat wystawa projekt stypendialny paulina marciniak 200W edycji 2018/2019 w ramach projektu Mazowsze – Stypendia dla uczniów szkół zawodowych stypendystką Marszałka Województwa Mazowieckiego została Paulina Marciniak uczennica klasy 3a kierunku technik cyfrowych procesów graficznych. W ramach przyznanego stypendium uczennica wykonała projekt badawczy pt. Badanie wpływu wykorzystania dronów w fotografii i filmie na rozwój projektowania graficznego i multimediów. Celem projektu było zbadanie oraz przeanalizowanie wpływu, tak szybkiego, rozwoju fotografii i filmowania przy użyciu dronów na rozwój w dziedzinie projektowania graficznego oraz multimediów. W dniu 19 czerwca 2019 roku uczennica wygłosiła swoją prezentację gronu uczniów, a także nauczycieli, prezentując dokonania swojej rocznej pracy nad projektem badawczym oraz zaprezentowała film pokazujący wyniki tych badań wykonane przy użyciu drona. Dnia 26 czerwca 2019 roku odbyło się otwarcie w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie wystawy fotograficznej prezentującej prace wykonane przy użyciu drona w ramach wykonywanych badań poprzedzone prezentacją tematu oraz wyświetleniem filmu szerszemu gronu odbiorców.

Opiekunem projektu była mgr inż. Weronika Makowska.


   LR    431    Read more...

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Małgorzatą Remiszewską z okazji Dnia Dziecka podarował przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach pluszaki i maskotki zebrane przez naszych uczniów. Niech w tym wyjątkowym dniu nie zabraknie radości i uśmiechu na twarzy każdego dziecka :) A każdy następny dzień niech będzie wypełniony miłością i troską o Wasze dobro... 

 

 

 

 

 


   LR    587    Read more...

W ostatnim tygodniu maja uczniowie: Paulina Marciniak (3a), Jakub Rosa (3b) i Przemysław Staręga (3b) prezentowali społeczności szkolnej konkursowe filmy. Powstały one pod kierunkiem Anny Poniatowskiej w ramach projektu Instytutu Pamięci Narodowej: Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów.       Celem projektu było upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą. Odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Osób, które podczas II wojny światowej lub po niej, stały się ofiarami totalitaryzmów – nazistowskiego, sowieckiego bądź komunistycznego.


   LR    136    Read more...

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie