W edycji 2018 w ramach projektu Mazowsze – Stypendia dla uczniów szkół zawodowych stypendystą Marszałka Województwa Mazowieckiego był Łukasz Wysocki uczeń klasy 3aT na kierunku technik cyfrowych procesów graficznych. Celem projektu było zbadanie oraz przeanalizowanie wpływu, tak szybkiego, rozwoju trendów społeczeństwa informacyjnego i dziedziny mediów na rozwój przemysłu poligraficznego. W dniu 22 czerwca 2018 roku uczeń wygłosił swoją prezentację gronu uczniów, a także nauczycieli, prezentując dokonania swojej rocznej pracy nad projektem badawczym.
Opiekunem projektu była mgr inż. Weronika Makowska.

 

.


   LR    88    Read more...


20 czerwca 2016 nastąpił finał projektu stypendialnego realizowanego przez byłego ucznia klasy 4cT, a obecnie absolwenta- Przemysława Barszcza. Projekt był ściśle związany z transportem kolejowym, z racji obranego kierunku rozwoju zawodowego ucznia. Zgromadzeni uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali prezentacji o barierach i szansach w implementacji Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym na sieci PKP PLK SA. Opiekunem projektu była pani inż. Urszula Aksiuto.

 

.


   LR    96    Read more...

 

Dnia 12 czerwca 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 przeżywała Szkolny Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej.

Szkolne obchody rozpoczęło spotkanie z ks. kanonikiem, mgr lic. Krzysztofem Stepczukiem, który pełen mocy Ducha Świętego wskazywał jak w dziejach wspólnoty diecezjalnej odnajdywać źródła głębokiej wiary, szczerej miłości do Boga i bliźniego oraz odwagę dawania świadectwa przynależności do Chrystusa w codziennym życiu. W związku z przypadającą rocznicą uczniowie klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych zaprojektowali gry planszowe o Diecezji Siedleckiej.

 


   LR    118    Read more...

get img 200


W poniedziałek 11 czerwca 2018 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach czytano Przedwiośnie S. Żeromskiego. Specjalnym gościem był aktor Mateusz Damięcki. Zagrał on główną rolę w filmie Przedwiośnie w reżyserii F. Bajona. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 2a wraz z wychowawczynią. Aktor Mateusz Damięcki podzielił się z uczestnikami swoimi przeżyciami z czasów, kiedy grał w filmie. Przywiózł również swój mundur, w którym walczył jako Cezary Baryka w wojnie polsko-bolszewickiej. Ten mundur z dumą włożył nasz uczeń, Jakub Szewczyk.

.

.

.

.

.

.

.


   LR    134    Read more...


   Dzisiaj w naszej szkole odbyła się konferencja: Sto lat niepodległości. Zorganizowana została w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięli w niej udział dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych.

   Wykład pt.: Podlasie w drodze do niepodległości wygłosił pan dr Rafał Roguski z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Na tle szerszych wydarzeń historycznych przedstawione zostały dążenia Polaków do odzyskania wolności i suwerenności w regionie,
tzw. Małej Ojczyźnie. Prelegent skupił się na działalności Polskiej Organizacji Wojskowej Okręgu Siedleckiego. Wykład ilustrowany był mapami, fotografiami. Niewątpliwie ogromnym atutem było zaprezentowanie przez Mateusza Otłoga - ucznia klasy I d umundurowania legionisty, pochodzącego ze zbiorów UP-H w Siedlcach.


   LR    148    Read more...

wars2018

 

 

Szukasz pracy na wakacje?

Lubisz kontakt z ludźmi i podróże?

Chcesz połączyć podróżowanie z pracą?

Interesujesz się koleją?

 

 

 

 

 


   LR    147    Read more...

Jakub Grabowski, uczeń klasy IIIa o profilu technik cyfrowych procesów graficznych po odbytych 4-tygodniowych praktykach w firmie Tech Media otrzymał propozycję pracy jako operator kamery oraz montażysta. Weźmie udział w projekcie tworzenia „PROgramu Siedlce”. Na tej witrynie internetowej, będziecie mogli zobaczyć wywiady z ciekawymi ludźmi, dowiedzieć się o imprezach kulturalnych w naszym mieście. Celem projektu jest uświadomienie wszystkim mieszkańcom Siedlec potencjału, jaki tkwi w naszej lokalnej społeczności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Samorząd Szkolny

 

 

 

.


   LR    69    Read more...

dzdo 200
3 czerwca obchodzimy Dzień Dobrej Oceny!

Zachęcamy wszystkich uczniów, by w poniedziałek uczcili to nietypowe święto jak najlepszą oceną z dowolnego przedmiotu. Nauczycieli zachęcamy do tego aby byli łaskawi i dali uczniom szansę wykazania się swoimi umiejętnościami oraz przychylnie spojrzeli na (czasami późne, ale jednak...) starania młodzieży.

Z poważaniem Samorząd Szkolny

 

 

 

 

.

 


   LR    66    Read more...

26.05 wyjechała pierwsza tura młodzieży na praktyki zagraniczne finansowane z POWER "Zawodowo w dorosłość"

21 uczestników z 4 zawodów przez 3 tygodnie będzie poznawać tajniki pracy w swoich zawodach w Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

 

Zapraszamy do fotogalerii

 

.


   LR    82    Read more...

21 maja 2018 roku modlitwą Anioł Pański młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, zwanego potocznie „Kolejówką” rozpoczęła akcję Fishmob - cała Polska tańczy dla Jana Pawła II.

Powodów do radosnego świętowania było kilka, jak wybrzmiało w powitaniu: „Po pierwsze jako Kościół napełniony Duchem świętym, wychodzimy na place, by głosić radosną wieść, że Jezus Chrystus żyje. Po drugie dziękujemy dziś Matce Kościoła- Najświętszej Maryi Pannie, za Jej obecność i wstawiennictwo. Po trzecie dziękujemy najlepszemu Ojcu za dar Jana Pawła II – w piątek osiemnastego maja obchodziłby 98 urodziny… Po czwarte już wkrótce rozpocznie się dwudzieste drugie spotkanie młodych Lednica 2000. Chcemy już teraz doświadczyć radości tego czasu włączając się w tańce uwielbienia znane właśnie z tych spotkań…i zachęcić wszystkich, aby dzień 2 czerwca świętować właśnie tam, w miejscu gdzie Mieszko I przyjął chrzest.”


   LR    111    Read more...

ryba 1600Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach dołączyła do ogólnopolskiej akcji FISHMOB- cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II .  Już w poniedziałek 21 maja o godz. 12:00 na przyszkolnym boisku „Orlik” młodzież szkoły zgromadzi się, aby wspólnietańcem i muzyką – wychwalać Pana.  Świętując, chcemy zaznaczyć naszą pamięć o Janie Pawle II  oraz zachęcić młodych, do udziału w XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 2 czerwca 2018 r. pod hasłem „JESTEM”.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

 

 

 

 

 

.

 


   LR    67    Read more...

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji NA ŚCIANĘ!
Celem jest stworzenie projektu i późniejsze wykonanie graffiti.
Przedsięwzięcie ma na celu upiększenie szkolnej szatni!

Ścianę  o wymiarach ( 720cm × 106cm ) można wykorzystać jako przestrzeń artystyczną i edukacyjną.
Akcja ma charakter otwarty. 
Projekty w formie elektronicznej lub papierowej mogą być zgłaszane indywidualnie lub zespołowo.

Termin składania projektów: do 8 czerwca 2018 do p. Marty Brodzik lub p. Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak

Uzdolnionych grafficiarzy również prosimy o kontakt!

 


   LR    85    Read more...

Prusakon 2018 250„Grafika komputerowa to moja pasja”- tak o sobie mówi uczennica klasy Ia, Magdalena Posiadała. Dopiero od roku korzysta z profesjonalnych programów graficznych, a już jej prace można zobaczyć nie tylko na szkolnych korytarzach, ale na terenie całego miasta. Tym razem jej projekt, stworzony we współpracy z Anastazją Łomot,  zachęca do wzięcia udziału w konwencie fantastycznym, który odbędzie się 2 czerwca 2018 w I LO im. B. Prusa w Siedlcach. Konwent to zjazd fanów fantastyki, gier fabularnych, komiksu, mangi i anime. Zagadnienia, na przykład, z działów literackich, turniejowych, mangowych, bywają łączone. Zazwyczaj konwent przebiega według wcześniej przygotowanego programu, który obejmuje prelekcje przedmiotowe, spotkania ze znanymi osobistościami danej zbiorowości czy wydarzenia artystyczne. Aktualnie największym tego typu wydarzeniem w Polsce jest Pyrkon, organizowany co roku w Poznaniu, w okresie wiosennym. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Zapraszamy również do udziału w tym wydarzeniu wszystkich miłośników fantastyki. Szczegóły na plakatach.


   LR    127    Read more...

„Miłość wszystko przyjmuje i daje. Powinna być czymś równie naturalnym jak życie i oddychanie”.Ta myśl Matki Teresy z Kalkuty wydaje się być przewodnim hasłem uroczystości, która odbyła się 10 maja 2018 r. w naszej szkole.

Na początku tego niezwykłego spotkania, słowa powitania wygłosiła Dyrektor szkoły, p. Alina Brochocka, dziękując zaproszonym Gościom za przybycie, za poświęcony czas i za życzliwość. Również uczniowie przywitali znamienite osobistości, wręczając broszurę o historii szkoły, grę planszową, wykonaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, którą zaprojektował uczeń klasy I a, Jacek Michalak oraz gazetkę tematyczną o pracy szkolnego wolontariatu.


   LR    29    Read more...

3 maja br. w Siedlcach odbyły się uroczystości upamiętniające 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach na terenie miasta wziął udział poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach oraz delegacja nauczycieli z naszej szkoły.

Siedleckie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja  rozpoczęły się Mszą Świętą, odprawioną w Kościele Katedralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Mszy odprawionej w intencji Ojczyzny przewodniczył Ordynariusz Siedlecki ks. bp Kazimierz Gurda. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, władz samorządowych, formacji mundurowych, szkół i instytucji działających na terenie miasta oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Siedlec.


   LR    119    Read more...

27 kwietnia 2018 r. uroczystym apelem połączonym z krótkim programem artystycznym, przygotowanym na tę okazję przez uczniów klasy IIIa, pod opieką pani Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak, pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. To był szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniach, przyszedł czas na przemówienia. Słowo do absolwentów skierowała najpierw dyrektor szkoły - pani Alina Brochocka. W swoim przemówieniu zapewniła, że drzwi szkoły będą dla absolwentów zawsze otwarte. Poprosiła też, by nie zapomnieli o swojej szkole, nauczycielach i wychowawcach. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, wręczono nagrody książkowe i wyróżnienia uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Nie zapomniano też o świadectwach z wyróżnieniem i nagrodach książkowych dla najlepszych uczniów.


   LR    340    Read more...

Dnia 25 kwietnia 2018 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, czyli popularna „Kolejówka” otworzyła swe drzwi dla wszystkich chętnych, którzy w przyszłym roku zechcą podjąć tu naukę na wybranym przez siebie kierunku. Uczniowie mogą kształcić się w takich zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik geodeta, technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych, technik transportu kolejowego, technik elektroenergetyk transportu szynowego (nowość) oraz technik automatyk sterowania ruchem kolejowym (nowość).

To specjalnie dla gimnazjalistów i ich rodziców przygotowano prezentacje poszczególnych kierunków i pracowni. Nie zabrakło też wystaw i wszystkiego, co stanowi potwierdzenie życia naukowego i kulturalnego w szkole. Uczniowie prezentowali swą działalność w ramach wolontariatu, który od wielu lat prężnie działa w szkole, a młodzież włącza się i organizuje wiele akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących.


   LR    338    Read more...

W ostatnim czasie obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem.

   Dla wielu Polaków jest to poważny problem społeczny. Mamy z nim do czynienia, gdy na rynku pracy są osoby, które chcą pracować, ale pozostają bez zajęcia. Dlatego tak istotny jest wybór takiej ścieżki edukacyjnej, by nie podzielić losu wielu młodych bezrobotnych.

   Uczniowie siedleckiej „Kolejówki” postanowili zatem w nietypowy sposób zachęcić do odwiedzenia swojej szkoły, która 25 kwietnia zorganizuje Dzień Otwarty dla wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów.


   LR    311    Read more...

   
© Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Logowanie