Klasa IIIa realizowała w ostatnich miesiącach projekt edukacyjny poświęcony „Lalce” B. Prusa. Metoda projektów zakłada dużą samodzielność uczniów w zakresie wyboru tematu (lub uszczegółowienia tematu w obszarze tematycznym zaproponowanym przez nauczyciela) oraz sposobów rozwiązywania postawionych w projekcie problemów, jednak nauczyciel powinien zaplanować, czego oczekuje od uczniów i jaki powinien być założony, końcowy efekt ich pracy. Zadania powinny być projektowane w taki sposób, aby stawiały uczniom wyzwania i umożliwiały różnorodność podejmowanych działań. Uczniowie zatem zostali podzieleni na zespoły i realizowali powierzone im zadania.


   LR    52    Read more...

W dniach 15-16 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcą Anną Algawam wzięli udział w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej, organizowanej przez Instytut Kolejnictwa i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej na temat "Najnowszych technologii w transporcie szynowym".  Podczas wygłaszanych referatów mieli możliwość zapoznania się min. z takimi zagadnieniami jak: platforma badawcza UIC Międzynarodowego Związku Kolei, innowacje w budowie pojazdów kolejowych, zagadnienia operacyjne, rozwiązania techniczne i nowoczesne systemy sterowania czy modelowanie ruchu pojazdów szynowych z użyciem formalizmów mechaniki analitycznej. Zakres przedmiotowy konferencji obejmował również tematykę współpracy kolei z klientami, spedytorami w epoce gospodarki cyfrowej i teleinformatyki w polskim kolejnictwie. 


   LR    26    Read more...

Dnia 16 listopada 2017 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach odbył się III Międzyszkolny konkurs „Mistrz Czytania”. Organizatorem było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Cele konkursu to: popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów; propagowanie idei pięknego czytania; rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów; doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem; sztuka interpretacji tekstu. W konkursie brała udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie czytali prozę. Jury oceniało: technikę czytania (płynność i lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, dykcję i tempo czytania); środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulację głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, mimikę, ewentualne gesty tzw. „intuicję artystyczną, postawę, sposób trzymania teksu, kontakt wzrokowy z odbiorcą, zachowanie czytającego, radzenie sobie z tremą); piękne przeczytanie przygotowanego fragmentu tekstu i technikę czytania nieznanego tekstu. Na konkursie nie mogło zabraknąć też naszej szkoły, zwłaszcza, że realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i czytanie nie jest naszym uczniom obce. Technikum nr 6 godnie reprezentował Jakub Kozłowski – uczeń klasy 2a. Towarzyszył mu opiekun p. Monika Kowalczyk. Gratulujemy Jakubowi i życzymy dalszych sukcesów.

Autor tekstu: Monika Kowalczyk


   LR    33    Read more...

21 list wordle

Prześlij pozdrowienia innym.

Jak  obchodzić ten dzień?

Uśmiech

 

Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Pamiętajmy, aby uśmiech rozdawać wszystkim dookoła, nawet tym przypadkowo spotkanym. Jeśli my będziemy się uśmiechać do innych, to jest duża szansa, że uśmiech zostanie odwzajemniony. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Przyłączmy się do święta. Prześlijmy sobie pozdrowienia. Wszyscy - wszystkim. Zapraszam.

 

 


   LR    262    Read more...

14.11. 2017 r. uczniowie klasy 3 bT technikum geodezyjnego uczestniczyli w wycieczce do Starostwa Powiatowego w Siedlcach do Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami i do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Uczniowie zostali zapoznani z pracą PODGiK i "drogą" operatu technicznego od momentu zgłoszenia roboty geodezyjnej aż do otrzymania produktu końcowego jakim są mapy. Kierownik PODGiK umożliwił nam również wgląd do map topograficznych, szkiców przeglądowych osnowy geodezyjnej jak również wstęp do pomieszczeń z materiałami archiwalnymi.


   LR    106    Read more...

Samorząd Szkolny:
Przewodniczący Maciej Piotrkowicz
Zastępcy:
Paulina Bazylczuk
Michał Jastrzębski
Alan Kaldjob


Młodzieżowa Rada Miasta Siedlce
Maciej Piotrkowicz
Paulina Bazylczuk
Michał Jastrzębski


   LR    116    Read more...

W dniu 10.11.2017 rozegrany został turniej piłki ręcznej w ramach I rundy międzypowiatowej licealiady. Drużyna naszej szkoły rozlosowana została do grupy E razem z ZSP 3- samochodówka i LO 4 Żółkiewski. W pierwszym meczu ZSP 6 - LO 4 zwyciężyliśmy wynikiem 24-17. W drugim ZSP 3 - ZSP 6 wynik był 20 - 30. Tym sposobem uzyskaliśmy awans do II rundy rozgrywek, wychodząc z pierwszego miejsca.


   LR    78    Read more...

13 listopada 2017 roku młodzież z naszej szkoły gościła w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach. W Akcję Krwiodawstwa zaangażowało się ponad 20 uczniów, a 13 oddało krew.  Krew została przeznaczona dla chorej czteroletniej Zuzi z Warszawy. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. Najbliższa już na wiosnę.

{gallery count=4 layout=fix}2017-2018/hdk{/gallery}


   LR    70    Read more...

Listopad to charakterystyczny miesiąc, zwłaszcza jego początek. Wspominamy wtedy tych, których nie ma już wśród nas. W szkole postanowiliśmy oddać hołd wielkim poetom poprzez czytanie ich poezji. Wykorzystaliśmy również fakt, iż realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Poezja jest tą, która idzie ku człowiekowi, ku czytelnikowi, by podarować mu kilka dobrych chwil, by upiększyć rzeczywistość. Jednym z wielu działań szkoły jest nie tylko motywowanie uczniów do czytania literatury pięknej, obowiązkowych lektur, ale także rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, zainteresowanie nią.


   LR    249    Read more...

26 i 27 października odbyła się  naszej szkole XL OLIMPIADA WIEDZY GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFICZNEJ. Przystąpili do niej uczniowie klasy 2, 3 i 4 technikum geodezyjnego. W czwartek 26 października uczniowie spotkali się początkowo z zestawem 80 pytań wielokrotnego wyboru, następnie z 4 zadaniami otwartymi. W piątek 27 października uczestnicy olimpiady rozwiązywali zadania terenowe zmagając się z mało korzystnymi warunkami atmosferycznymi.


   LR    191    Read more...

Samorząd Szkolny zachęca wszystkich do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

Zbierając nakrętki  pomagasz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie

Pudełka, do których można wrzucać nakrętki, znajdują się przy pojemnikach do segregacji odpadów.

Bądź EKO – zbieraj nakrętki! Pomagaj – to nic nie kosztuje!

 

Koordynator akcji : p. Joanna Wojtkowska-Śpiewak

 


   LR    109    Read more...

23 października 2017 r. w naszej szkole odbył się "Kiermasz ciast", podczas którego uczniowie sprzedawali zrobione przez siebie ciasta, ciasteczka i babeczki. Uczniowie działającą w Szkolnym Klubie Wolontariatu postanowili pomóc dzieciom z Domu Dziecka "Pod Kasztanami" w Siedlcach, zbierając dla nich pieniądze.


   LR    160    Read more...

W sobotę 21 października uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawczyni wzięli udział w akcji "Ocalić od zapomnienia" na terenie cmentarza żydowskiego. Jest to społeczna akcja mieszkańców Siedlec, mająca na celu porządkowanie zabytkowego, ostatniego ocalałego cmentarza żydowskiego w Siedlcach. Inicjatorem corocznej akcji jest Pani Aneta Abramowicz-Oleszczuk, fotografka i redaktorka strony internetowej „Tygodnika Siedleckiego”.


   LR    97    Read more...

Jubileusz 90-lecia Szkoły połączony z obchodami Dnia Edukacji Narodowej

Przeszłość nie wraca jak żywe zjawisko / W dawnej postaci – jednak nie umiera; / Odmienia tylko miejsce, czas, nazwisko / I świeże kształty dla siebie przybiera.  Słowa poety Adama Asnyka są potwierdzeniem znanej prawdy, iż przeszłość towarzyszy nam w życiu. Możemy iść z duchem czasu, ale wszelkie nowości powstają na fundamentach przeszłości. Tak też było z budynkiem szkoły przy ulicy Chopina w Siedlcach. Ma on bogatą historię, sięgającą międzywojnia.


   LR    572    Read more...

W dniu 4 października 2017 r klasy IV i III o specjalności technik dróg i mostów kolejowych oraz technik drogownictwa uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do Bet-Trans Lewczuk .Uczniowie zapoznali się z produkcją mieszanki betonowej, produkcją prefabrykatów oraz zwiedzali laboratorium.
Każda taka wycieczka jest kluczem do sukcesu każdego ucznia, gdyż dzięki nim zgłębiają tajniki wiedzy nie tylko teoretycznie,ale również praktycznie.


   LR    35    Read more...

5 października 2017 roku był w naszej szkole niezwykle uroczysty, zwłaszcza dla klas I. Tego dnia miało miejsce ślubowanie klas I, na którym oficjalnie społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 wzbogaciła się o nowych członków. Uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły złożyli przedstawiciele klas I,  tym samym potwierdzając swoją przynależność do naszej szkolnej rodziny.


   LR    122    Read more...

   
© ZSP6 Siedlce

Logowanie