LR    102    Read more...

JP2 1W dniu 18 maja 1920 r. w maleńkiej, podgórskiej miejscowości przyszedł na świat chłopiec… Pewnie nikt wówczas nie przypuszczał, iż chłopiec ten zmieni dzieje całego świata. Jego życie stało się szczególnym darem Boga, nie tylko dla jemu współczesnych, ale też dla potomnych – będących swoistymi dziedzicami jego testamentu.

Dzień 18 maja staje się ważnym dniem w kalendarzu ludzkich serc. W tym roku szczególnie kierujemy nasz wzrok w stronę nieba, aby jeszcze raz podziękować za wielką łaskę i świadectwo życia św. Jana Pawła II.

Społeczność naszej szkoły uczciła rocznicę urodzin Papieża poprzez udział w mini projekcie „10x10, czyli Sto Lat dla Jana Pawła II”. Przez kilka dni przypominaliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, poznawaliśmy jego osobowość, nauczanie i twórczość, a w dniu rocznicy urodzin spotykamy się na urodzinowej niespodziance.


   LR    176    Read more...

   Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi.

   03.03.2020 już po raz kolejny odwiedziliśmy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach. Nie zabrakło dawców honorowych, jak też i tych, którzy po raz pierwszy chcieli oddać swój najcenniejszy dar, czyli krew. Tego dnia zarejestrowało się 25 osób, a finalnie krew oddało aż 19 osób, dzięki czemu w sumie oddano ponad 8 litrów krwi.

   Honorowym dawcom krwi gratulujemy podjęcia takiej decyzji oraz składamy ogromne wyrazy szacunku i podziękowania.

J. Rak

 


   LR    484    Read more...

  W dniach 24 – 28 lutego 2020 r odbył się w naszej szkole Tydzień profilaktyki i promocji zdrowia. Każdy dzień obfitował w liczne atrakcje, zachęcające młodzież do zdrowego i bezpiecznego życia. W tych dniach zorganizowano wiele działań, mających na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań. Realizacja podjętych przedsięwzięć miała charakter profilaktyki uniwersalnej, czyli wspierającej wszystkich uczniów w prawidłowym i zdrowym stylu życia. Chodziło o przeciwdziałanie inicjacji w zakresie różnych zachowań ryzykownych poprzez dostarczenie odpowiedniej informacji i wzmocnienie czynników chroniących. Na zajęciach zwrócono uwagę na najbardziej rozpowszechnione wśród młodzieży szkolnej zagrożenia, nauczono technik udzielania pierwszej pomocy oraz skutecznych metod uczenia się.

Każdego dnia młodzież uczestniczyła w innych zajęciach o charakterze profilaktycznym.


   LR    445    Read more...

29 lutego 2020r. w Zespole Szkół Architektoniczno - Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie odbył się etap okręgowy XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs branży budowlanej adresowany do młodzieży szkół średnich. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klasy 2b: Natalia Sak, Dawid Wróbel i Grzegorz Marciniak.

Po wysłuchaniu wykładu dr inż. Ołeksija Kopyłowa, adiunkta Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie na temat "Elewacje wentylowane i dachy szklane. Problemy projektowania i wykonawstwa” młodzież zmierzyła się z dwuetapowym testem wiedzy. Najlepsi uczestnicy przejdą do etapu centralnego OWiUB. Życzymy sukcesów.

 


   LR    449    Read more...

kh2020 200

Celem głównym konkursu jest wykonanie pracy pisemnej historyczno-literackiej w formie listu do rodziny jednego z bohaterów niezłomnych, przywracającego pamięć żołnierzom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Do listu dodatkowo można dołączyć pracę graficzno-plastyczną.

Prace należy składać do dnia 2 marca 2020 (poniedziałek) u Pani Edyty Szarejko w pracowni nr 22 lub Pani Anny Patkowskiej w pracowni nr 21. do godz. 12.20.

 

 

 


   LR    446    Read more...

Z ogromną satysfakcją i wzruszeniem wspominamy tegoroczny bal studniówkowy, w którym uczestniczyli: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie siedleckiej Kolejówki wraz z osobami towarzyszącymi. Ten dzień, bardzo przyjemny, choć  lutowy. I ten wieczór- uroczysty, nastrojowy. Taka noc, że tańczyliśmy aż do rana.

Dzisiaj pozostały już tylko miłe wspomnienia i świadomość, że przed nami egzamin dojrzałości. Nie ukrywamy, że naszą nadzieją i gorącym pragnieniem jest to, by sumienną pracę i starania uwieńczył dyplom dojrzałości – miła przepustka w dorosłe życie.

 

 


   LR    860    Read more...

Dnia 19 grudnia 2019 r. nauczyciele, pracownicy administracyjni i fizyczni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele będący obecnie na emeryturach, ale mocno związani z naszą szkołą. W świąteczny nastrój swoim występem, pięknym śpiewem kolęd i pastorałek wprowadzili wszystkich uczniowie z klasy I ap, przygotowani przez  p. M. Kowalczyk.

 

 

 

 


   LR    787    Read more...

W I semestrze klasa 3cT pod opieką Pani Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak realizowała projekt edukacyjny. Trwało to 6 tygodni, a efekty tej pracy można było zobaczyć podczas jednej z lekcji języka polskiego. Podczas prezentacji uczniów, gościem specjalnym była Pani wicedyrektor Monika Kowalczyk.

  Jedna z grup, w składzie 4 osób, przedstawiła temat:  „Potrawy w Lalce”.  Uczniowie przygotowali główne dania, które napotkali w trakcie czytania książki. Pojawiły się takie potrawy jak: rosół, befsztyk, ryba czy też chłodnik. Zostały przytoczone cytaty z powieści nawiązujące do pojawiających się potraw. Uczniowie z całej klasy, jak i nauczyciele mogli skosztować przygotowanych dań.

  Kolejna grupa zaprezentowała temat „Motyw kolei w Lalce”. Chłopcy z klasy o profilu technik transportu kolejowego przedstawili prezentację, na której zostały opisane wydarzenia  w lekturze mające miejsce na stacjach kolejowych czy też w pociągu. Wybrany temat idealnie pasował do kierunku, na jakim jest klasa.


   LR    433    Read more...

Dnia 5 grudnia 2019 r. cały świat pochylił się nad niezwykłym darem, jakim jest wolontariat. Społeczność naszej szkoły także upamiętniła ten dzień. Dnia 10 grudnia odbyła się Szkolna Gala Wolontariatu. Hasłem tego wydarzenia były słowa z opowiadania B. Ferrero pt. Rozgwiazdy, wyeksponowane w inscenizacji, w której wystąpili uczniowie - wolontariusze. Wystarczy, aby dla przemiany świata ktoś, nawet mały, miał odwagę rozpocząć. W prezentacji Dziwny jest świat odtworzonej przez opiekuna szkolnego Koła wolontariatu p. Marzenę Suchożebrską, ukazane zostały przestrzenie pracy wolontarystycznej. Punktem kulminacyjnym szkolnej gali było przyjęcie do grona członków Szkolnego Koła Wolontariatu 11 uczniów klas pierwszych. Otrzymali oni legitymacje członkowskie z rąk opiekuna Koła p. Marzeny Suchożebrskiej oraz duchowe wsparcie ze strony inicjatorki SKW, absolwentki naszej szkoły - Klaudii Dziedzic i przewodniczącej wolontariuszy uczennicy klasy IV - Karoliny Pastor. Z ogromną radością przyjęliśmy do grupy nowych członków i czekamy na nowe otwarte serca i dłonie.


   LR    623    Read more...

   Już w ten weekend (6-8 grudnia) po raz kolejny odbędzie się finał Szlachetnej Paczki. To jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 18 lat. Tylko w ubiegłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tyś. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

   Uczniowie klasy IV Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach tradycyjnie już włączyli się w ten szlachetny projekt.

   Historia życia pani Elżbiety jest smutna i wzruszająca. Obecnie kobieta potrzebuje pomocy nie tylko materialnej, ale również wymaga opieki. Wolontariusz Szlachetnej Paczki wskazał na najważniejsze potrzeby, które zapewniłyby pani Elżbiecie spokojne święta Bożego Narodzenia.


   LR    677    Read more...

   Jak co roku o tej porze odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkie klasy i sprawdził, kto w tym roku zasłużył na prezenty. Mikołajowi towarzyszyły urocze Śnieżynki, które dla każdego miały coś słodkiego. Na twarzach uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły królował uśmiech. Wszystkim dopisywały dobre humory.
   Mimo że aura nie jest zimowa, to poczuliśmy klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. To był wyjątkowy dzień, pełen niezapomnianych wrażeń.
   Dziękujemy Mikołaju :) Do zobaczenia w przyszłym roku!

W roli głównej:
Mikołaj - Arek Odrobiński, 1dg
Śnieżynka - Zuzia Kolo, 2b
Śnieżynka - Weronika Konieczna, 2b


   LR    781    Read more...

   Dnia 5 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole IV Szkolny Dzień Kolejarza. W uroczystości wzięli udział znakomici goście, a mianowicie: pan Andrzej Sitnik – Prezydent Miasta Siedlce, p. Ewa Gruszka – Dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity, p. Marek Kasperowicz – Dyrektor Zakładu Centralnego PKP Cargo, p. Zbigniew Skalny – Wicedyrektor Zakładu Centralnego PKP Cargo, p. Andrzej Kmiecik - Dyrektor Zakładu PKP PLK w Siedlcach, p. Piotr Paluchowski – Specjalista do spraw – administracyjno – ekonomicznych PKP Intercity, p. Piotr Karaś – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Oddział w Siedlcach, p. Paweł Stanisławowski – przedstawiciel powiatowego Urzędu Pracy. Wszystkim gościom dziękujemy za pełne uznania słowa i zapewnienie o dalszej współpracy.

   Dziękujemy również pracownikom PKP PLK za przeprowadzenie bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej Bezpiecznego przejazdu „Zatrzymaj się i żyj”. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z ignorowania sygnałów bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Wystarczy jedna chwila, aby doszło do tragedii. Po prezentacji nasi uczniowie będą już znali zasady poruszania się po przejazdach kolejowych.


   LR    817    Read more...

   W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6  im. gen. Józefa Bema w Siedlcach w dniu 02.12.2019 r. odbył się pierwszy Maraton Pisania Listów. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. Uczniowie ZSP nr 6 w Siedlcach przyłączyli się do tego wydarzenia, pisząc listy w obronie młodych osób na świecie, których prawa złamano, a wolność została zagrożona.

    Jest to akcja społeczna organizowana przez Amnesty International Polska, która walczy o prawa człowieka. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Co roku podczas Maratonu wysyłane są z Polski kilkaset tysięcy listów, aby pomóc osobom, których prawa zostały złamane. Akcja polega na napisaniu listu, zgodnie ze wzorem w języku polskim bądź angielskim w obronie konkretnych skrzywdzonych osób.  Listy wysyłane są do placówek dyplomatycznych, władz rządowych krajów, skąd pochodzą obywatele, których prawa zostały naruszone. 


   LR    590    Read more...

W październiku odbyła się pierwsza szkolna edycja konkursu rysunkowego Inktober. Konkurs polegał na codziennym rysowaniu, za każdy razem na inny temat. Spośród nadesłanych prac zostali wyłonieni zwycięzcy. 

  1. miejsce: Aleksandra Piekart klasa 2a
  2. miejsce: Magdalena Posiadała klasa 3a
  3. miejsce: Agata Żelechowicz klasa 4a i Kinga Kicka klasa 1ag

Nagrody w konkursie wręczyła pani dyrektor Alina Brochocka. 

Za organizację konkursu odpowiadał Łukasz Wawrzyszczuk.

Zwycięzcom gratulujemy i już czekamy na kolejną edycję za rok. 

 


   LR    683    Read more...

   11 listopada 2019 roku odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszym mieście. Obchodzimy w tym roku 101 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  To wyjątkowa chwila dla każdego Polaka. 

   Nasza społeczność szkolną reprezentowali w uroczystościach miejskich: Pani Dyrektor Alina Brochocka, Pan Wicedyrektor Marek Próchenko oraz poczet sztandarowy. 

   Po mszy św. w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Józefa w Siedlcach przeszedł pochód żołnierzy, harcerzy, pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz miasta, dyrektorów szkół, uczniów oraz mieszkańców Siedlec na Plac Wolności, gdzie odbyły się centralne uroczystości Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przy asyście muzycznej wszyscy zebrani odśpiewali Hymn Narodowy. Zebranych na placu powitał  Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, który w przemowie podkreśli wagę dzisiejszego święta.


   LR    727    Read more...

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50