dzien otwartych drzwi

   

W ostatnim czasie obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem.

   Dla wielu Polaków jest to poważny problem społeczny. Mamy z nim do czynienia, gdy na rynku pracy są osoby, które chcą pracować, ale pozostają bez zajęcia. Dlatego tak istotny jest wybór takiej ścieżki edukacyjnej, by nie podzielić losu wielu młodych bezrobotnych.

   Uczniowie siedleckiej „Kolejówki” postanowili zatem w nietypowy sposób zachęcić do odwiedzenia swojej szkoły, która 25 kwietnia zorganizuje Dzień Otwarty dla wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów.


   LR    92    Read more...

   Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, tzw. „Kolejówki”, w piątek 13 kwietnia kolejny już raz odwiedzili podopiecznych Domu Małego Dziecka w Siedlcach. 
Młodzież w bajkowych strojach postanowiła spędzić czas z maluchami i zaprezentować krótki program artystyczny, przenosząc dzieci do magicznego świata Smerfów. Najmłodsi wychowankowie „Domu pod Kasztanami” mieli okazję porozmawiać z baśniowymi postaciami, ale też pochwalić się swoimi umiejętnościami sportowymi, rozgrywając towarzyski mecz. Był również czas na wspólne rysowanie pociągu, puszczanie baniek mydlanych, śpiewanie i zabawy na świeżym powietrzu. Na koniec dzieci otrzymały upominki, w postaci książeczek, gier edukacyjnych i zabawek.
   Od kilku lat w ZSP nr 6 aktywnie działają młodzi wolontariusze, którzy ochoczo podejmują się działań na rzecz środowiska lokalnego. Młodzież pod opieką p. Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak i p. Edyty Niedziółki cyklicznie organizuje dla potrzebujących dzieci zabawy, gry ruchowe i zajęcia plastyczne.


   LR    49    Read more...

 

 

   Dnia 23 marca  oraz 9 i 10 kwietnia 2018 r. klasy 2c i 2d miały okazję uczestniczyć  w wycieczce do Warszawy na symulatory urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności. Była to dla nich pierwsza okazja do wcielenia się w dyżurnego ruchu i poznania jego obowiązków oraz stanowiska pracy. Była to także  możliwość spróbowania swoich sił prowadząc ruch pociągów przy prawidłowo działających urządzeniach oraz wybrnięcia z sytuacji niepożądanych, tzn. gdy wystąpiła usterka i trzeba było jej zaradzić, by pociągi mogły jechać według rozkładu jazdy.


   LR    42    Read more...

Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 05-04-2018 r. o godzinie 17:00:

Spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych:

1A - mgr Małgorzata Komar - sala 21
1B - mgr Joanna Oknińska - sala 01
1C - mgr Agnieszka Kanicka - sala 04
1D - mgr Anna Poniatowska - sala 15
2A - mgr Monika Kowalczyk - sala 13
2B - mgr Małgorzata Remiszewska - sala 5
2C - mgr Barbara Wierzejska - sala 19
2D - mgr Monika Kępkowicz - sala 06
3A - mgr Joanna Wojtkowska - Śpiewak - sala 3
3B - mgr Edyta Niedziółka - sala 23
3C - mgr Edyta Szarejko - sala 22
3D - mgr inż. Elżbieta Próchenko - sala 03


   LR    30    Read more...

W dniu 28 marca 2018 roku odbył się finał projektu „Upcykling w opakowaniu”. Wzięli w nim udział uczniowie klas: 1a, 1c i 1d, którzy na realizację swoich pomysłów mieli miesiąc. Zapraszamy do obejrzenia galerii z pracami naszych zdolnych uczniów.

 

 

 

 

 

 

 


   LR    126    Read more...


15 marca 2018 r. odbyły się XI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych „Ku przyszłości zawodowej”.

Nasza szkoła brała udział w tym wydarzeniu, promowała i prezentowała swoją ofertę edukacyjną.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kierunki kształcenia: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik geodeta, technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych, technik transportu kolejowego, technik elektroenergetyk transportu kolejowego (nowość) oraz technik automatyk sterowania ruchem kolejowym (nowość), przestawili w formie folderów informacyjnych, pokazów multimedialnych, zaprezentowali eksponaty oraz efekty nauki praktycznej w szkole.


   LR    192    Read more...

.

Dnia 15 marca 2018 odbył się w naszej szkole konkurs Matematyczny Kangur 2018.

Do konkursu przystąpiło 17 uczniów, którzy pod opieką p. Barbary Wierzejskiej i p. Edyty Niedziółki rywalizowali w dwóch kategoriach: Junior - 6 osób i student - 11 osób.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa (zabawkę logiczną z drutu).
Pod koniec kwietnia poznamy wyniki naszych uczniów.

Wszystkim startującym w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów!

.

.


   LR    172    Read more...

Dnia 9 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, czyli „Kolejówce” odbyła się uroczystość promująca niedawno wydany tomik wierszy uczennicy klasy IIa Katarzyny Jóźwik pt. Moje chwile. Uczestnicy spotkania, miłośnicy poezji, czyli dyrekcja, nauczyciele, rodzina Katarzyny oraz uczniowie mieli okazję poznać bliżej Katarzynę Jóźwik, posłuchać recytacji wierszy zawartych w tomiku. Utwory Katarzyny zaprezentowali Jej koledzy z klasy: Jakub Kozłowski, Łukasz Krawczyk i Mateusz Tarapata, przygotowani przez polonistkę i wychowawczynię klasy IIa p. Monikę Kowalczyk. W swoich wierszach Katarzyna przedstawia świat, a w nim człowieka pragnącego miłości, szczęścia, ale też pokonującego różne przeszkody, doświadczającego cierpienia. Tomik poezji Moje chwile został opracowany graficznie i złożony przez uczniów klasy IIa, naszych grafików. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem niezwykłej dojrzałości tej bardzo młodej dziewczyny Katarzyny Jóźwik.


   LR    257    Read more...

6 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, zwanej potocznie „Kolejówką” podpisano umowy patronackie z PKP Intercity i PKP PLK S.A. na utworzenie nowych kierunków kształcenia.

             Od września powstanie tu nowa dwukierunkowa klasa, kształcąca młodzież w zawodach: technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i technik elektroenergetyk transportu kolejowego.  Dokument, potwierdzający ścisłą współpracę szkoły ze spółkami kolejowymi, podpisali: p. Alina Brochocka-dyrektor ZSP nr 6, p. Wojciech Kudelski- Prezydent Miasta Siedlce,
p. Ewa Gruszka- dyrektor PKP Intercity i p. Andrzej Kmiecik- dyrektor Zakładu PKP PLK w Siedlcach. Umowa zakłada ścisłą współpracę, określa cele i zadania programu stypendialnego dla uczniów
i przede wszystkim stanowi gwarancję pracy po zakończeniu edukacji na tych kierunkach.


   LR    295    Read more...

5 marca uczniowie klas geodezyjnych uczestniczyli w Dniu Geodety zorganizowanym na Wydziale Geodezji i Kartografii przez klub studencki "GEOIDA" na Politechnice Warszawskiej .

Mieliśmy okazję stworzyć model 3D ze zdjęć, poznać innowacyjne technologie stosowane w geodezji, porozmawiać ze studentami, wziąć udział w konkursach oraz zjeść przepyszne gofry.

Zwiedziliśmy Wydział Geodezji i Kartografii, byliśmy w sali wykładowej i obserwowaliśmy zajęcia terenowe studentów drugiego roku .

Następnie z racji słonecznej pogody udaliśmy si na spacer pod Pałac Kultury.

   

   LR    171    Read more...

Uczniowie klasy IIIa wzięli udział w projekcie dla szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”.

Tematyka zajęć była związana z podstawą programową w ramach zajęć z  działalności gospodarczej w poligrafii.

Celem projektu było uświadomienie uczniów, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Warto dodać, że projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS" skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych. Jego założeniem jest zapoznanie uczniów z ideą ubezpieczeń społecznych. Ogólnopolski projekt „Lekcje z ZUS" realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, i przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej.


   LR    42    Read more...

14 lutego Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania Dnia Zakochanych. Walentynki to ulubione święto młodych na całym świecie. Wszyscy ludzie wysyłają sobie wówczas kartki walentynkowe, obdarowują się słodyczami i kwiatami. Samorząd zorganizował z tej okazji Pocztę walentynkową. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Tego dnia wszyscy ubrani na czerwono byli zwolnieni z odpowiedzi i pisania kartkówek.


   LR    38    Read more...

12 lutego  2018 r. po raz drugi w tej kadencji obradowała Młodzieżowa Rada  Miasta Siedlce. Radni dyskutowali m.in. o planowanych przedsięwzięciach do podjęcia w 2018 r. Również uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spotkaniu pod opieką p. Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak. Młodzi samorządowcy wybrali skład prezydium. Na sesji zaprezentowali się także kandydaci, którzy pragną pracować w poszczególnych komisjach. Naszą szkołę reprezentowała: Paulina Bazylczuk, Michał Jastrzębski i Maciej Piotrkowicz.


   LR    29    Read more...

W dniach 07-09.02.2017 w Nadarzynie odbyły się międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii, w których uczestniczył uczeń klasy IIIa o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych, Jakub Grabowski.

- O wydarzeniu  pierwszy raz usłyszałem od nauczyciela przedmiotów zawodowych, p. W. Makowskiej. Pojechałem  tam w celu zobaczenia nowości na rynku drukarskim oraz uzyskania cennych informacji, które mam nadzieję, przydadzą mi się w przyszłości – powiedział po powrocie Kuba.


   LR    18    Read more...

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach ogłasza nabór na stanowisko animatora sportu na kompleksie sportowym ORLIK. Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie szkoły do 12 lutego 2018r.


   LR    361    Read more...

   W grudniu 2017 r. uczniowie klasy 1aT, 2aT i 3aT (kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej) wzięli udział w projekcie wykonanym techniką sleeveface, realizowanym przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Większość uczniów ww. klas bardzo chętnie i aktywnie przystąpiła do wykonania powierzonego zadania.


   LR    91    Read more...

Dnia 29 stycznia 2018 roku przedstawiciele naszej szkoły Paulina Bazylczuk Id, Maciej Piotrkowicz IIc oraz Michał Jastrzębski IIIc po raz pierwszy po listopadowych wyborach uczestniczyli w pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce w kadencji 2017- 2019, podczas której młodzi radni wybrali swojego szefa. Podczas spotkania radni odebrali akty nominowania. Młodzieżowa Rada Miasta Siedlce liczy 26 radnych. Nowych radnych powitał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. Najbardziej aktywną okazała się nasza szkoła, w której o trzy mandaty radnych ubiegało się aż 13 osób.

Tekst: Maciej Piotrkowicz


   LR    381    Read more...

Drodzy Uczestnicy

konkursu literackiego pt. Kobiety, które rzuciły wyzwanie światu….

Bardzo dziękujemy za udział w I szkolnej edycji konkursu (2017/2018)

Jury w składzie:

  1. Małgorzata Remiszewska –przewodnicząca,
  2. Małgorzata Komar – członek
  3. Monika Łopuska – członek,

 ustaliło, co następuje:

I miejsce - Jakub Rosa , klasa 2b

II miejsce - Oskar Wojewódzki, klasa 1d

III miejsce – Aneta Strzalińska, klasa 1c


   LR    483    Read more...

   
© Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Logowanie