W dniu 25 września 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 o godzinie 11:00 zabrzmiał alarm dźwiękowy rozpoczynający ewakuację szkoły. Reakcja była natychmiastowa. Wszyscy włączyli się w sprawne wyprowadzanie uczniów w kierunku bezpiecznego miejsca. Pomimo całkowitego zadymienia, uczniowie oraz personel szkoły okazali się bardzo opanowani, co widać było po sprawnym i zorganizowanym opuszczeniu budynku. Po zebraniu raptów od nauczycieli okazało się ze wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.

{gallery count=3 layout=fix}2017-2018/ewak{/gallery}


   LR    47    Read more...

Informujemy, że 6 listopada br. odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego i Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce. Kandydatów na młodzieżowych Radnych może zgłaszać każda klasa (kandydat może się zgłosić również sam, uzyskując poparcie co najmniej 10 uczniów). Kadencja Rady trwa 2 lata. Kandydat proszony jest
o dostarczenie do 18 października plakatu, przedstawiającego jego kandydaturę, planowane działania itp.
                                        

Dziękuję
                                         Opiekun SU
                                      Joanna Wojtkowska-Śpiewak


   LR    34    Read more...

13 września br. odbył się w naszej szkole kiermasz podręczników używanych. Samorząd szkolny zadbał o to, by uczniowie młodszych klas mogli kupić książki od starszych kolegów. Młodzież przygotowała listę książek, na której znajdowały się: imię i nazwisko oraz klasa sprzedającego, autor, tytuł i wycena książki. Przeznaczone do sprzedaży podręczniki wyeksponowano w czytelni na specjalnie w tym celu przygotowanych stołach. Zainteresowanie uczniów zaskoczyło również samych organizatorów. Sprzedano podręczniki na rekordową kwotę 1670 zł. Kiermasz szkolny to już tradycja w naszej szkole. Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się w podręczniki, tańsze nawet o połowę ceny od tej, proponowanej w księgarniach. Warto podkreślić, iż szkoła nie czerpie żadnych korzyści finansowych z tej akcji. Za to my, organizatorzy mamy olbrzymią satysfakcję , gdy uda się nam przeprowadzić sprawną akcję „Sam sprzedajesz – sam kupujesz“. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów.

Tekst: Joanna Wojtkowska-Śpiewak


   LR    125    Read more...

Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 14-09-2017r. o godzinie 17:00:

Porządek zebrania:

  • 17:00 - 17:30 Spotkanie z Dyrekcją Szkoły w sali gimnastycznej.
  • Od 17:30 Spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
  • 18:00 Spotkanie Trójek Klasowych z Dyrekcją Szkoły w sali nr 16.

1A - mgr Małgorzata Komar - sala 21

1B - mgr Joanna Oknińska - sala 01

1C - mgr Agnieszka Kanicka - sala 04

1D - mgr Anna Poniatowska - sala 15

2A - mgr Monika Kowalczyk - sala 13

2B - mgr Małgorzata Remiszewska - sala 5

2C - mgr Barbara Wierzejska - sala 19

2D - mgr Monika Kępkowicz - sala 06

3A - mgr Joanna Wojtkowska - Śpiewak - sala 3

3B - mgr Edyta Niedziółka - sala 23

3C - mgr Edyta Szarejko - sala 22

3D - mgr inż. Elżbieta Próchenko - sala 03

4B - mgr Maria Karpik - sala 17

4C - mgr Anna Algawam - sala 18

4D - mgr inż. Joanna Rak - sala 05


   LR    203    Read more...

   4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Uśmiechnięci i wypoczęci oraz z ogromną chęcią do nauki pożegnaliśmy wakacje. Ten dzień był szczególnie uroczysty. Przywitaliśmy nową Dyrektor szkoły, p. Alinę Brochocką i Vice-dyrektor, p. Martę Brodzik. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, która podkreśliła wartość nauki i wykształcenia oraz konieczność rozwijania swych pasji i zdobywania kwalifikacji zawodowych. Wysłuchaliśmy również słów Prezydenta Miasta Siedlce, p. W. Kudelskiego które odczytała Pani Vice dyrektor, kierując je do całej społeczności szkolnej.


   LR    353    Read more...

2 września br. w Siedlcach Przedstawiciele Władz Miasta i Szkół czytali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.
Andrzej Duda, inaugurując Narodowe Czytanie powiedział, że dziś możemy odbierać "Wesele" optymistycznie, ponieważ wiemy, że wkrótce odrodziła się wolna Polska, co było dowodem na to, że Polacy potrafili się zjednoczyć. Prezydent dodał, że dzisiaj można dyskutować, na ile to "Wesele" obudziło tę potrzebę wspólnoty, a na ile ona istniała i istnieje w Polakach. 


   LR    206    Read more...

Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach odbędzie się 4 września /poniedziałek/ wg następującego porządku:

8.00 Msza św. w Kościele Katedralnym

9.15 Uroczystość dla kl. I – IV w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcami klas w następujących salach:


   LR    1080    Read more...

W dniach od 29 maja do 1 czerwca 2017 r. jako laureat konkursu wiedzy o Parlamencie Europejskim uczestniczyłem w wycieczce do Brukseli. Był to wspaniały czas przeznaczony na zwiedzanie, poznawanie europejskiej kultury, nowych osób, jak również na naukę - nie taką zwyczajną.


   Przemysław Barszcz    287    Read more...

Nauczyciel języka polskiego p. Joanna Wojtkowska-Śpiewak zaproponowała uczniom nietypowy sposób omówienia lektury „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza. Po dwóch tygodniach pracy pięć grup zaprezentowało się na forum klasy. Jako pierwsza wystąpiła grupa, która wprowadziła nas w świat kolorów, które w sugestywny sposób opisują przestrzeń pól i lasów. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak Hrabia namalowałby Soplicowo. Uczniowie przygotowali wernisaż swoich prac malarskich, inspirowanych lekturą „Pana Tadeusza”.


   LR    126    Read more...

Kto powiedział, że na przedmiocie wiedza o kulturze zajmujemy się tylko teorią? Otóż, klasa Id pod okiem nauczyciela Małgorzaty Remiszewskiej wykonała 25.05.2017r. sałatki z wybranych przez siebie składników. Warunek był, aby w każdej sałatce pojawił się jakiś owoc. Dodatkowym utrudnieniem było nadanie nazwy wykonanej potrawie. Uczniowie podeszli do zadania profesjonalnie i tak powstały smaczne sałatki, które cieszyły nie tylko podniebienie ale też oko. Po prezentacji, omówieniu oraz ocenie dań nastąpiła degustacja.


   LR    619    Read more...

   
© ZSP6 Siedlce

Logowanie