szk pam200Mamy zaszczyt przedstawić wyniki szkolnego konkursu poetyckiego

OJCZYZNĘ KOCHAĆ TRZEBA I SZANOWAĆ.Laureatem konkursu zostaje

ARKADIUSZ ODROBIŃSKI

uczeń klasy 2dg

 

 


   LR    69    Read more...

Plakat 200

 Szanowni Państwo,

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w szóstej edycji Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej Zaplanuj swoją przestrzeń.

Celem głównym konkursu jest wyłonienie uczniów klas maturalnych zainteresowanych zagadnieniami planowania przestrzennego i nauk przyrodniczych, chcących poszerzać swoje kompetencje w tym zakresie. Ponadto konkurs ma na celu popularyzację wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań związanych z problematyką zagospodarowania przestrzennego wśród uczniów szkół średnich. Laureaci konkursu zostaną przyjęci na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Gospodarka Przestrzenna prowadzony na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej z pominięciem procedury kwalifikacyjnej w roku akademickim 2021/2022. Gwarantowane są także atrakcyjne nagrody.


   LR    23    Read more...

unnamed 1 Z żalem informujemy, że zmarł Pan Jan Kożuchowski nauczyciel matematyki i emerytowany dyrektor naszej szkoły. Pan Jan Kożuchowski od roku 1956 uczył matematyki w ówczesnym Zespole Szkół Zawodowych CZSP w Siedlcach. Od roku 1966 pełnił funkcję zastępcy dyrektora a od 1974 dyrektora naszej szkoły. Po przekazaniu Zespołu Szkół, w 1983 roku, Centralnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie i zmianie nazwy szkoły na Zespół Szkół Zawodowych PKP im. gen. Józefa Bema nadal był jej dyrektorem i w 1985 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. W naszej pamięci pozostał jako człowiek wymagający w stosunku do nauczycieli i młodzieży, wzorowy wychowawca i ceniony dyrektor oddany szkole.

 Msza św. pogrzebowa odbędzie się 18 listopada 2020 o godzinie 9.00 w kościele parafialnym pw. Jana Pawła II w Siedlcach przy ulicy Rakowieckiej.

   


   LR    4    Read more...

IMG 20201113 130104Akcja społeczna SERCE NA DŁONI to inicjatywa zorganizowana przez siedlczankę, choreografkę i opiekuna formacji tanecznej Luz, p. Joannę Woszczyńską.

Akcja  jest wyrazem wsparcia siedleckich szpitali w walce z covid-19. Właściwie to wsparcie chorych osób, które znajdują się obecnie w szpitalach. Wiadomo z relacji służby medycznej, że warunki szpitalne są tragiczne. Wynika to z przeciążonego systemu opieki nad pacjentami. Ludzie czekają całymi godzinami na udzielenie pomocy, często bez wody, jedzenia i okrycia.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem siedlczan, więc kolejna zbiórka odbyła się 13 listopada 2020 w godz.10:00 - 17:00 na ulicy Pułaskiego 7 (dzisiaj Akademia Sztuk Piękna, dawniej kino Sojusz)


   LR    49    Read more...

szk pam200


Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do kolejnej edycji konkursu poetyckiego w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych, miłości do poezji, wrażliwości oraz rozwijanie talentów.

 

 


   LR    59    Read more...

W dniu 21.09.2020r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Przedstawiciele klas złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Zobowiązali się stać zawsze za dobrem i prawdą. Następnie podziękowali pani Dyrektor za życzliwe przyjęcie, wręczając symboliczną różę. Uczniów klas I powitali również wychowawcy, w których imieniu wystąpiła pani Małgorzata Remiszewska. Oto fragment przemówienia:

Witamy, Was drodzy przyjaciele na początku nowego etapu w Waszym życiu. Od dziś stajecie się częścią naszego szkolnego społeczeństwa. Przyszliście tutaj pełni nadziei i oczekiwań, a jednocześnie niepewności, co przyniesie nowy rok szkolny. Wstępując w mury tej szkoły, wprowadzacie wiele uśmiechu i radości. Jesteśmy pewni, że stworzymy jedną wielką rodzinę, w której każdy będzie czuł się pewnie i bezpiecznie. Z pewnością znajdziecie tu wielu przyjaciół i bratnich dusz. Zachęcamy Was do pracy, która w przyszłości będzie podstawą do tworzenia nowego lepszego świata.  Życzymy Wam wielu sukcesów i sądzimy, że cele i zadania, które będą Wam stawiane spowodują, że jako uczniowie będziecie zdobywać szczyty swoich możliwości. Słowa, które wypowiedzieliście podczas ślubowania wobec dyrekcji, nauczycieli, oraz koleżanek  i kolegów są też pewnym zobowiązaniem. Pamiętajcie, każdy z Was jest wyjątkowy, ale to od Was zależy jak ten dar wykorzystacie i którą drogą pójdziecie.   


   LR    368    Read more...

Przypominamy absolwentom naszej szkoły o konieczności zgłoszenia i złożenia deklaracji na tę część egzaminu z kwalifikacji której nie zdali w terminach poprzednich. Proszę zgłosić się do sekretariatu szkoły i wypełnić deklarację podając: jaka kwalifikacja, jaka część (pisemna czy praktyczna) w nieprzekraczalnym terminie 09 września 2020 do godziny 15.00.

Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za te osoby które nie dokonają takiego zgłoszenia".

Pozdrawiam

Marek Próchenko


   LR    92    Read more...

Pisemny egzamin maturalny poprawkowy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego odbędzie się w szkole dnia 8 września 2020 r. o godzinie 14:00. Uczniów zdających pisemne egzaminy maturalne poprawkowe zapraszamy do szkoły o godzinie 13:15. Harmonogram dotyczący sal będzie dostępny dla zdających w szkole. Przypominamy, że obowiązują te same zasady bezpieczeństwa co na egzaminie maturalnym w czerwcu (maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny). Należy mieć ze sobą własny długopis, wodę do picia, a osoby zdające egzamin z matematyki – linijkę, cyrkiel, kalkulator prosty.

Życzymy powodzenia


   LR    106    Read more...

1 września 2020 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.
Ze względu na utrzymanie reżimu sanitarnego tylko klasy pierwsze zostały zaproszone do udziału w uroczystej akademii na szkolnym boisku „Orlik”. Starsze roczniki miały spotkania ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
To był wyjątkowy początek, ponieważ po okresie kwarantanny narodowej znowu mogliśmy spotkać się w naszej szkole, zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności. Pani Dyrektor Alina Brochocka przywitała zebranych uczniów i nauczycieli, a tym samym zainicjowała oficjalnie nowy rok szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Miło nam powitać w szkolnym gronie następujące klasy wraz z ich wychowawcami:

1a – wychowawczyni p.Edyta Niedziółka

1b – wychowawczyni p.Małgorzata Remiszewska

1c – wychowawczyni p. Barbara Wierzejska

1d – wychowawca p. Andrzej Gałązka

1bm – wychowawczyni p.Monika Kępkowicz


   LR    226    Read more...

unnamedSerdecznie zapraszamy tych, którzy z Bogiem chcą rozpocząć Nowy Rok Szkolny 2020/2021 na Mszę Świętą. Pomodlimy się wspólnie o dobry, bezpieczny i pomyślny, a zaczynający się właśnie czas zajęć szkolnych. Będzie to już jutro (01.09.2020) o godzinie 8.00 w siedleckiej Katedrze. Przyjdźcie, kto może. Zapraszamy!

Z pozdrowieniami
Nauczyciele religii z ZSP nr 6

 

 

 

 


   LR    116    Read more...

Godzina 11:30 – uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas I Technikum nr 6 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 6.

Program uroczystości:

Boisko Orlik

  • Część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Małgorzaty Remiszewskiej.
  • Przemówienie dyrektora szkoły p. Aliny Brochockiej.

Szkoła, sale lekcyjne

  • Spotkania uczniów klas I z wychowawcami w szkole, w salach lekcyjnych. Zapoznanie uczniów z organizacją i zasadami pracy szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

 


   LR    694    Read more...

rozp rokGodzina 9:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 2, 3, 4 Technikum nr 6 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 6. Spotkania uczniów klas 2, 3 i 4 w szkole, w salach lekcyjnych (według ustalonego harmonogramu).

W programie:

  • Przemówienie dyrektora szkoły p. Aliny Brochockiej (szkolny radiowęzeł).
  • Spotkania uczniów z wychowawcami. Zapoznanie uczniów z organizacją i zasadami pracy szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

 

 


   LR    549    Read more...


   LR    363    Read more...

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50