kh2020 200

Celem głównym konkursu jest wykonanie pracy pisemnej historyczno-literackiej w formie listu do rodziny jednego z bohaterów niezłomnych, przywracającego pamięć żołnierzom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Do listu dodatkowo można dołączyć pracę graficzno-plastyczną.

Prace należy składać do dnia 2 marca 2020 (poniedziałek) u Pani Edyty Szarejko w pracowni nr 22 lub Pani Anny Patkowskiej w pracowni nr 21. do godz. 12.20.

 

 

 


   LR    20    Read more...

Z ogromną satysfakcją i wzruszeniem wspominamy tegoroczny bal studniówkowy, w którym uczestniczyli: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie siedleckiej Kolejówki wraz z osobami towarzyszącymi. Ten dzień, bardzo przyjemny, choć  lutowy. I ten wieczór- uroczysty, nastrojowy. Taka noc, że tańczyliśmy aż do rana.

Dzisiaj pozostały już tylko miłe wspomnienia i świadomość, że przed nami egzamin dojrzałości. Nie ukrywamy, że naszą nadzieją i gorącym pragnieniem jest to, by sumienną pracę i starania uwieńczył dyplom dojrzałości – miła przepustka w dorosłe życie.

 

 


   LR    122    Read more...

Dnia 19 grudnia 2019 r. nauczyciele, pracownicy administracyjni i fizyczni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele będący obecnie na emeryturach, ale mocno związani z naszą szkołą. W świąteczny nastrój swoim występem, pięknym śpiewem kolęd i pastorałek wprowadzili wszystkich uczniowie z klasy I ap, przygotowani przez  p. M. Kowalczyk.

 

 

 

 


   LR    321    Read more...

W I semestrze klasa 3cT pod opieką Pani Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak realizowała projekt edukacyjny. Trwało to 6 tygodni, a efekty tej pracy można było zobaczyć podczas jednej z lekcji języka polskiego. Podczas prezentacji uczniów, gościem specjalnym była Pani wicedyrektor Monika Kowalczyk.

  Jedna z grup, w składzie 4 osób, przedstawiła temat:  „Potrawy w Lalce”.  Uczniowie przygotowali główne dania, które napotkali w trakcie czytania książki. Pojawiły się takie potrawy jak: rosół, befsztyk, ryba czy też chłodnik. Zostały przytoczone cytaty z powieści nawiązujące do pojawiających się potraw. Uczniowie z całej klasy, jak i nauczyciele mogli skosztować przygotowanych dań.

  Kolejna grupa zaprezentowała temat „Motyw kolei w Lalce”. Chłopcy z klasy o profilu technik transportu kolejowego przedstawili prezentację, na której zostały opisane wydarzenia  w lekturze mające miejsce na stacjach kolejowych czy też w pociągu. Wybrany temat idealnie pasował do kierunku, na jakim jest klasa.


   LR    100    Read more...

Dnia 5 grudnia 2019 r. cały świat pochylił się nad niezwykłym darem, jakim jest wolontariat. Społeczność naszej szkoły także upamiętniła ten dzień. Dnia 10 grudnia odbyła się Szkolna Gala Wolontariatu. Hasłem tego wydarzenia były słowa z opowiadania B. Ferrero pt. Rozgwiazdy, wyeksponowane w inscenizacji, w której wystąpili uczniowie - wolontariusze. Wystarczy, aby dla przemiany świata ktoś, nawet mały, miał odwagę rozpocząć. W prezentacji Dziwny jest świat odtworzonej przez opiekuna szkolnego Koła wolontariatu p. Marzenę Suchożebrską, ukazane zostały przestrzenie pracy wolontarystycznej. Punktem kulminacyjnym szkolnej gali było przyjęcie do grona członków Szkolnego Koła Wolontariatu 11 uczniów klas pierwszych. Otrzymali oni legitymacje członkowskie z rąk opiekuna Koła p. Marzeny Suchożebrskiej oraz duchowe wsparcie ze strony inicjatorki SKW, absolwentki naszej szkoły - Klaudii Dziedzic i przewodniczącej wolontariuszy uczennicy klasy IV - Karoliny Pastor. Z ogromną radością przyjęliśmy do grupy nowych członków i czekamy na nowe otwarte serca i dłonie.


   LR    222    Read more...

   Już w ten weekend (6-8 grudnia) po raz kolejny odbędzie się finał Szlachetnej Paczki. To jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 18 lat. Tylko w ubiegłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tyś. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

   Uczniowie klasy IV Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach tradycyjnie już włączyli się w ten szlachetny projekt.

   Historia życia pani Elżbiety jest smutna i wzruszająca. Obecnie kobieta potrzebuje pomocy nie tylko materialnej, ale również wymaga opieki. Wolontariusz Szlachetnej Paczki wskazał na najważniejsze potrzeby, które zapewniłyby pani Elżbiecie spokojne święta Bożego Narodzenia.


   LR    344    Read more...

   Jak co roku o tej porze odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkie klasy i sprawdził, kto w tym roku zasłużył na prezenty. Mikołajowi towarzyszyły urocze Śnieżynki, które dla każdego miały coś słodkiego. Na twarzach uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły królował uśmiech. Wszystkim dopisywały dobre humory.
   Mimo że aura nie jest zimowa, to poczuliśmy klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. To był wyjątkowy dzień, pełen niezapomnianych wrażeń.
   Dziękujemy Mikołaju :) Do zobaczenia w przyszłym roku!

W roli głównej:
Mikołaj - Arek Odrobiński, 1dg
Śnieżynka - Zuzia Kolo, 2b
Śnieżynka - Weronika Konieczna, 2b


   LR    399    Read more...

   Dnia 5 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole IV Szkolny Dzień Kolejarza. W uroczystości wzięli udział znakomici goście, a mianowicie: pan Andrzej Sitnik – Prezydent Miasta Siedlce, p. Ewa Gruszka – Dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity, p. Marek Kasperowicz – Dyrektor Zakładu Centralnego PKP Cargo, p. Zbigniew Skalny – Wicedyrektor Zakładu Centralnego PKP Cargo, p. Andrzej Kmiecik - Dyrektor Zakładu PKP PLK w Siedlcach, p. Piotr Paluchowski – Specjalista do spraw – administracyjno – ekonomicznych PKP Intercity, p. Piotr Karaś – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Oddział w Siedlcach, p. Paweł Stanisławowski – przedstawiciel powiatowego Urzędu Pracy. Wszystkim gościom dziękujemy za pełne uznania słowa i zapewnienie o dalszej współpracy.

   Dziękujemy również pracownikom PKP PLK za przeprowadzenie bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej Bezpiecznego przejazdu „Zatrzymaj się i żyj”. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z ignorowania sygnałów bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Wystarczy jedna chwila, aby doszło do tragedii. Po prezentacji nasi uczniowie będą już znali zasady poruszania się po przejazdach kolejowych.


   LR    321    Read more...

   W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6  im. gen. Józefa Bema w Siedlcach w dniu 02.12.2019 r. odbył się pierwszy Maraton Pisania Listów. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. Uczniowie ZSP nr 6 w Siedlcach przyłączyli się do tego wydarzenia, pisząc listy w obronie młodych osób na świecie, których prawa złamano, a wolność została zagrożona.

    Jest to akcja społeczna organizowana przez Amnesty International Polska, która walczy o prawa człowieka. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Co roku podczas Maratonu wysyłane są z Polski kilkaset tysięcy listów, aby pomóc osobom, których prawa zostały złamane. Akcja polega na napisaniu listu, zgodnie ze wzorem w języku polskim bądź angielskim w obronie konkretnych skrzywdzonych osób.  Listy wysyłane są do placówek dyplomatycznych, władz rządowych krajów, skąd pochodzą obywatele, których prawa zostały naruszone. 


   LR    263    Read more...

W październiku odbyła się pierwsza szkolna edycja konkursu rysunkowego Inktober. Konkurs polegał na codziennym rysowaniu, za każdy razem na inny temat. Spośród nadesłanych prac zostali wyłonieni zwycięzcy. 

  1. miejsce: Aleksandra Piekart klasa 2a
  2. miejsce: Magdalena Posiadała klasa 3a
  3. miejsce: Agata Żelechowicz klasa 4a i Kinga Kicka klasa 1ag

Nagrody w konkursie wręczyła pani dyrektor Alina Brochocka. 

Za organizację konkursu odpowiadał Łukasz Wawrzyszczuk.

Zwycięzcom gratulujemy i już czekamy na kolejną edycję za rok. 

 


   LR    343    Read more...

   11 listopada 2019 roku odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszym mieście. Obchodzimy w tym roku 101 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  To wyjątkowa chwila dla każdego Polaka. 

   Nasza społeczność szkolną reprezentowali w uroczystościach miejskich: Pani Dyrektor Alina Brochocka, Pan Wicedyrektor Marek Próchenko oraz poczet sztandarowy. 

   Po mszy św. w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Józefa w Siedlcach przeszedł pochód żołnierzy, harcerzy, pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz miasta, dyrektorów szkół, uczniów oraz mieszkańców Siedlec na Plac Wolności, gdzie odbyły się centralne uroczystości Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przy asyście muzycznej wszyscy zebrani odśpiewali Hymn Narodowy. Zebranych na placu powitał  Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, który w przemowie podkreśli wagę dzisiejszego święta.


   LR    405    Read more...

Dla Ciebie Polsko! – konkurs talentów

Dnia 05 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach odbył się szkolny konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!” organizowany w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas konkursu uczniowie mogli zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty. Konkurs miał na celu popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej wśród młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pobudzanie ich do kreatywności i oryginalności. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy uczestnicy spisali się świetnie, wykazując przed jury konkursu nieprzeciętne talenty. Młodzież prezentowała swoje osiągnięcia w formie śpiewu, prezentacji własnej twórczości literackiej, występów sportowych i akrobatycznych oraz dzieł plastycznych, graficznych, animacyjnych i fotograficznych.


   LR    483    Read more...

   W naszej szkole w ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  zorganizowano konkurs poetycki, którego motywem przewodnim był temat Cena miłości ojczyzny. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i trudno było wyłonić zwycięzcę. Uczniowie wykazali się wysoką świadomością patriotyczną oraz doskonałym kunsztem artystycznym. Nagroda główna to dwa vouchery do kina, którą wręczyła -zwycięzcy  podczas uroczystej akademii -  Pani dyrektor Alina Brochocka.


   LR    382    Read more...

   W dniu 31 października 2019 r. uczeń klasy 4b  Jakub Rosa odebrał nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych. Jakub napisał opowiadanie pt. Dzień z życia powstańca pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i wychowawcy  p.Małgorzaty Remiszewskiej. Gala konkursu odbyła się w Warszawie w Muzeum Niepodległości. W tym dniu zgromadzili się licznie nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie. Jak podkreślał p. Michał Rybak, organizator konkursu i pracownik Muzeum Niepodległości, poziom był bardzo wysoki i trudno było wyłonić zwycięzców. Na adres organizatora wpłynęło ok 300 prac, więc tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że nasz uczeń znalazł się w gronie laureatów, których było 30 w kategorii: praca plastyczna, praca multimedialna i praca literacka.

 

 


   LR    421    Read more...

 25 października 2019 roku tuż po wschodzie słońca wyruszyliśmy na Jasną Górę. W pielgrzymce wzięli udział uczniowie kl. 4a, 4b, 4c, 4d wraz z wychowawcami: p. M. Kowalczyk, p. M. Remiszewską, p. B. Wierzejską, p. M. Kępkowicz i katechetami: p. M. Suchożebrską i ks. T. Koprianiukiem. Hasłem tegorocznej pielgrzymki była modlitwa Maryjo, naucz nas dróg Twojego Syna. Kiedy wkroczyliśmy w bramy sanktuarium jasnogórskiego, spotkaliśmy księdza arcybiskupa Wacława Depo, który życzył nam dobrego i owocnego pobytu oraz przekazał pamiątkowe obrazki. Najpierw zwiedziliśmy bazylikę, skarbiec i bastion świętego Rocha. Poznaliśmy materialną i duchową historię sanktuarium.

 Nasze duchowe spotkanie rozpoczęliśmy od kroczenia śladami Zbawiciela poprzez rozważania Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Patrząc na Krzyż Jezusa, uczyliśmy się, czym jest prawdziwa miłość i zaufanie Bogu. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, którą zakończyliśmy donośnie wyśpiewanym zawierzeniem: Matko (…) weź moje życie, weź moje życie w swe dłonie i powiedz Ojcu Niebieskiemu, że jeszcze jedno małe serce pragnie żyć jak Jego Syn.   


   LR    412    Read more...

   7 października 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczał Adam Hlebowicz - dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.

   Wśród laureatów byli nasi uczniowie: Paulina Marciniak, zdobywczyni 2 miejsca za film o Irenie Marii Maternowskiej oraz Jakub Rosa i Przemysław Staręga - wyróżnieni za film o Stanisławie Zdanowskim. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Podczas gali prezentowano zwycięskie filmy. Nagrodzone i wyróżnione filmy opublikowano na stronie IPN.

 


   LR    422    Read more...

   Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klas I Technikum i Branżowej Szkoły  zostali w dniu 4 października 2019 r. włączeni do grona pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Przygotowujący ceremonię uczniowie klasy 4b Technikum pod kierunkiem p. Małgorzaty Remiszewskiej wysoko postawili poprzeczkę, w końcu nie każdy może stać się uznanym przez ogół członkiem społeczności naszej szkoły!

   Uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in. przygotowali prezentację klas, podjęli się namalowania portretu wychowawcy, wzięli udział w karaoke i kalamburach, odpowiedzieli na pytania dotyczące funkcjonowania szkoły oraz sprawdzili swoją dyscyplinę podczas wojskowej musztry.  Każda klasa miała określony kolor ubrania, co pozwoliło sprawdzić stopień integracji klasy. Trzeba przyznać, że na sali gimnastycznej zrobiło się kolorowo i chociaż jesień za oknami to przez chwilę poczuliśmy wakacyjne nastroje. Również wychowawcy wykazali się dużym zaangażowaniem i dzielnie wspierali swoich podopiecznych. Rywalizacja była zacięta, ale uczciwa. A było o co walczyć…


   LR    691    Read more...

zdjęcie 4a 200   Z dumą pragniemy Państwa poinformować, że Paulina Marciniak, uczennica klasy 4a zdobyła główną nagrodę – Anioła Wolności, w filmowym konkursie Projektu Młodzi Dla Historii, w ramach XI Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Paulina została nagrodzona za film: „Irena Maria Maternowska”.

W uzasadnieniu decyzji jury konkursu napisało: „Zwięzły, dobry filmowo i narracyjnie, ciekawy życiorys głównej bohaterki.”

Gala finałowa konkursu miała miejsce 28 września 2019 r. w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy!

 


   LR    517    Read more...

  Jak każdego roku, aby podkreślić fakt, że nie jesteśmy tylko Polakami, ale i Europejczykami, świętowaliśmy Europejski Tydzień Języków.

  Tym razem, pierwszym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Języków była wizyta młodzieży naszej szkoły (klasa Ibp, Icp, IIa, IIIc i IVd) wraz z nauczycielami języków obcych (p. A. Kanicką, p. J. Oknińską, p. M. Karpik, p. M. Kępkowicz i p. A. Fatygą) w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w IV Warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Języków, gdzie aktywnie uczestniczyli w trzech prelekcjach przygotowanych przez pracowników naukowych UPH w Siedlcach. Mieli okazję wysłuchać wykładów i obejrzeć prezentacje obrazujące najciekawsze aspekty języka angielskiego.

  W środę 25 września 2019 r. nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali stoiska tematyczne - brytyjskie (p. A. Fatyga, A. Kanicka, M. Kępkowicz, M. Karpik), rosyjskie (p. E. Piekart) oraz niemieckie (p. J. Oknińska). Miłym akcentem były potrawy charakterystyczne dla danego kraju, przygotowane przez naszych uczniów.


   LR    473    Read more...