Dla Ciebie Polsko! – konkurs talentów

Dnia 05 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach odbył się szkolny konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!” organizowany w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas konkursu uczniowie mogli zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty. Konkurs miał na celu popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej wśród młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pobudzanie ich do kreatywności i oryginalności. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy uczestnicy spisali się świetnie, wykazując przed jury konkursu nieprzeciętne talenty. Młodzież prezentowała swoje osiągnięcia w formie śpiewu, prezentacji własnej twórczości literackiej, występów sportowych i akrobatycznych oraz dzieł plastycznych, graficznych, animacyjnych i fotograficznych.

Dnia 08 listopada 2019 roku odbyła się w szkole wielka gala finałowa konkursu, na której najciekawsze talenty zostały zaprezentowane szerszej szkolnej publiczności oraz Dyrekcji szkoły. W tym dniu zwycięzcom zostały wręczone dyplomy, statuetki oraz nagrody. Oto laureaci konkursu:

I miejsce Mateusz Tarapata uczeń klasy 4a

I miejsce ex aequo Szymon Barciak uczeń klasy 2a

II miejsce Aleksandra Kowalczyk uczennica klasy 2a

II miejsce ex aequo Jonatan Niedźwiedź uczeń klasy 1ap

III miejsce Katarzyna Jóźwik uczennica klasy 4a

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa! Podziwiamy Waszą odwagę oraz olbrzymie zaangażowanie w to, co robicie.

W każdym drzemie jakiś talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Do zobaczenia za rok - organizator: Weronika Makowska

 

 

Akademia

8 listopada 2019 roku o godz.10.30 rozpoczęła się uroczysta akademia upamiętniająca 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież z kasy III a i I ap pod kierownictwem pani Małgorzaty Komar zaprezentowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający walki Polaków o wolność, dzięki którym dziś mamy szczęście żyć w suwerennej Ojczyźnie. Całość uświetnił taniec wolności w wykonaniu uczniów klasy Iap, do którego choreografię przygotowała pani Aneta Gil wraz z młodzieżą.

Uroczyste spotkanie zakończyła pani dyrektor Alina Brochocka, która w swoim przemówieniu odwołała się do bohaterstwa, waleczności i męstwa naszych przodków. O godz. 11:11  cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, co było wyrazem patriotycznej wspólnoty i dumy bycia Polakiem.

                                                                                                                                            

 Małgorzata Komar

   
© 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie

   

U 50 N 50 S 50