przed punk

• język angielski

uczniowie odbywają praktyki w PKP Intercity i PKP Cargo

przed rozsz

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych:

• naprawia i regeneruje części maszyn i urządzeń taboru kolejowego.
  • dokonuje montażu maszyn i urządzeń.
  • instaluje i uruchamia maszyny i urządzenia.
  • obsługuje maszyny i urządzenia.
  • diagnozuje elementy części maszyn i urządzeń taboru kolejowego.
  • wykonuje pomiary.

przed rozsz

Nowy kierunek kształcenia w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych realizowany będzie w drodze eksperymentu pedagogicznego. Eksperyment ten będzie realizowany na wniosek i we współudziale ze spółkami kolejowymi PKP Intercity S.A. i PKP Cargo S.A. Spółkom zależy by po zakończeniu nauki uczniowie realizujący kształcenie dualne w ramach nowego kierunku znaleźli u nich zatrudnienie na stanowiskach rzemieślnik i mechanik. Stanowiska te należą do grupy najbardziej zagrożonych brakiem sukcesji. Uczniowie otrzymają wiedzę od doświadczonych pracowników Centralnych Zakładów Spółek PKP.

Spółki oferują uczniom tego kierunku możliwość korzystania z Ulgowych Usług Transportowych upoważniających do 99% zniżki na przejazdy koleją, co usprawni dojazd uczniów na zajęcia.

KOLEJARZE1b