SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ?   Dlaczego nie?

Z inicjatywy uczennicy klasy II b Klaudii Dziedzic w 2017 roku rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu. Powstało ono z potrzeby bycia dla innych na wiele różnych sposobów. Szkolne Koło Wolontariatu jest skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne.

Główne cele Szkolnego Koła Wolontariatu obejmują:

• kształtowanie postaw prospołecznych uczniów, a w szczególności: rozwijanie postawy wrażliwości na potrzeby innych, zaangażowania, życzliwości
    i bezinteresowności;
  • włączanie uczniów w działalność wolontaryjną na rzecz potrzebujących;
  • rozwijanie i wspieranie przedsiębiorczości uczniów i i ich inicjatyw na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego;
  • umożliwienie uczniom nabywania nowych umiejętności m.in. z zakresu komunikacji interpersonalnej, pracy zespołowej, opieki nad osobami chorymi
    i niepełnosprawnymi;
  • rozwijanie zainteresowań uczniów;
  • promocję wolontariatu w środowisku szkolnym i lokalnym.

ZOSTAŃ ZAKRĘTKOŻERCĄ i zamień śmieci w uśmiech chorych dzieci…

Szkolne Koło Wolontariatu dołączyło do ogólnopolskiej akcji zbierania zakrętek, które przeznaczymy na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Na każdym piętrze możesz pozostawić zakrętki w oznaczonym kolorowym kartonie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się do akcji wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Ty też zostań zakrętkożercą!

KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA

Kolejny raz nasi wolontariusze zaangażowali się w zbiórkę żywności na rzecz potrzebujących prowadzoną przez Caritas Polska. Przez dwa dni z uśmiechem i serdecznością zachęcali do podzielenia się produktami żywnościowymi z tymi, którym często brakuje nawet podstawowych produktów. Mamy nadzieję, że nikomu nie zabraknie „kromki chleba”.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE I SZKOLENIE WOLONTARIUSZY

Jak co roku na kilka godzin zniknęliśmy z przestrzeni szkolnej, aby w radości i zabawie wprowadzić nowych wolontariuszy do naszego grona oraz zawiązać więź między sobą.
W rytmie „belgijki” wkroczyliśmy w nowy rok pracy, do którego przygotowała nas pani Marta z Centrum Wolontariatu Caritas w Siedlcach. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu za gościnę, a Pani Marcie za uśmiechnięte szkolenie.

Pakujemy TORNISTER MISYJNY

W miesiącu październiku nasze spojrzenia pobiegły do szkół Afryki. Świętując Dzień Edukacji Narodowej nie mogliśmy zapomnieć o tych, dla których nauka jest dużo trudniejsza, gdyż brakuje im najprostszych przyborów szkolnych. Udało się! Do naszego tornistra spakowaliśmy: 79 zeszytów, 33 bloki rysunkowe, 75 ołówków, 34 długopisy, a ponadto kredki, flamastry, długopisy kolorowe, zestawy geometryczne, plastelinę i inne drobiazgi potrzebne w szkole. Ufamy, że organizator akcji Caritas Polska doręczy je jak najszybciej naszym kolegom w Afryce.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za każdy grosz wrzucony do puszki, szczególne zaś uśmiechy wdzięczności za złożone dary rzeczowe kierujemy do klasy IV d oraz pań: Urszuli i Sylwii. Dziękujemy!!!