Akademicka Dycha

Dnia 22.05.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jednej z konkurencji „Akademickiej Dychy”. Jest to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz lokalnych stowarzyszeń sportowych: Grupy Biegaczy Skórzec Biega, NoWi Siedlce, Siedleckiego Klubu Sportowego Feniks, Yulo Run Team Siedlce oraz Triathlon Siedlce Club. Ambasadorem imprezy jest Lidia Chojecka-Leandro, multimedalistka mistrzostw Świata i Europy, absolwentka UPH.

Uczniowie pobiegli w sztafecie 4x2,5 km ulicami Siedlec. W sztafecie męskiej, która zajęła III miejsce brali udział: Przemysław Bąbiak 3cp, Adrian Karwowski 3cp, Kacper Duda 1e, Krzysztof Chojecki 1b. W sztafecie kobiet, które zajęły IV miejsce biegły: Cibor Maja 1c, Sylwia Koszara 1c, Koszara Maja 1a, Anna Kucińska 1a. Zarówno biegaczom, jak i organizatorom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas przyszłorocznej edycji. Uczniowie otrzymali medale i puchar oraz ciekawe nagrody. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się bawili poprzez aktywność fizyczną oraz czerpali wzorce od starszych, doświadczonych sportowców biegów długich. Impreza zakończyła się wspólnym piknikiem dla uczestników imprezy.