Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka w naszej szkole

No backpack day, czyli dzień bez plecaka, przywędrował do nas z Ameryki. Zazwyczaj obchodzi się go wiosną. I choć za oknami możemy zaobserwować padający śnieg, to kalendarzowa wiosna pozwala uczniom na odrobinę szaleństwa.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego, dzień bez plecaka, obchodziliśmy w naszej szkole 1 kwietnia. W ten sposób, kalendarzowy „prima aprilis”, nabrał wyrazistości i nowatorskiego świętowania.

Uczniowie, jak również nauczyciele wykazali się kreatywnością i tego dnia spakowali swoje rzeczy w różne ciekawe przedmioty. Jak można się przekonać, w celu zastąpieniu plecaka posłużyć może dosłownie wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, taczka, toster, wózek dla lalek, skrzynka po szklanych butelkach, reklamówka foliowa ze znanej sieciówki czy…transporter dla kota.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Obiecujemy, że powtórzymy ją za rok. Możecie już planować w co spakujecie się do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia: