Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Siedlcach

Dzień Edukacji Narodowej – uroczystość pełna emocji

11 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To szczególny moment w roku szkolnym, kiedy uczniowie, nauczyciele, a także pracownicy administracji i obsługi spotykają się, by wspólnie uczcić święto, które podkreśla znaczenie edukacji w naszym życiu. To czas, kiedy uczniowie mogą okazać wdzięczność swoim nauczycielom za trud, zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc w kształtowaniu przyszłego pokolenia, to dzięki ich ogromnej pasji i zaangażowaniu stają się lepszymi ludźmi, gotowymi na wyzwania, jakie niesie ze sobą dorosłość.

W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Monika Kowalczyk, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za nieocenioną pomoc, zaangażowanie i serce wkładane w codzienną pracę pedagogiczną. Ciepłe słowa podziękowania popłynęły również od przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Roksany Ostrysz. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. W humorystycznym programie, z przymrużeniem oka, przedstawili oni sceny z pokoju nauczycielskiego, które wywołały uśmiech na twarzach zgromadzonych. Nie mogło oczywiście zabraknąć występów muzycznych, gdzie młodzież zaprezentowała swoje talenty wokalne i instrumentalne.

Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była pełna radości, śmiechu, ale i wzruszeń, był to czas wspólnego świętowania, podziękowań i chwilowe wytchnienie od codziennych obowiązków szkolnych.

W uroczystości wystąpiła młodzież z klas 3c, 3d, 3g, 4a, 4e pod kierunkiem p. Anety Gil i p. Marty Pawlak-Malon. Obsługę techniczną zapewnił p. Konrad Szupłak, zdjęcia wykonała p. Aleksandra Długosz.