Dzień grafika

27 kwietnia jest Światowy Dzień Grafika. Corocznie obchodzimy go w naszej szkole podejmując kreatywne wyzwanie stworzenia nowych plakatów. W tym roku szkolnym, oprawą graficzną tej edycji zajęli się najmłodsi uczniowie z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej z klasy 1a. Autorzy prezentowanych prac chcą ukazać rolę artystyczną i estetyczną różnych elementów graficzno-plastycznych w naszym życiu, także w Internecie. Naszymi pracami chcemy wyrazić swoje emocje, które w nas drzemią podczas procesu tworzenia. Jako dusze artystyczne pragniemy pokolorawać otaczający świat, a naszymi projektami wzbogacać kulturę estetyczną i wrażliwość na wizualny przekaz.

Światowy Dzień Grafika jest świętem wszystkich grafików oraz projektantów grafiki użytkowej w zakresie szerokorozumianego designu, który jest obecny w naszej przestrzeni. Uczniowie naszego kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej w swoich zmaganiach z nauką warsztatu projektowania graficznego każdego dnia mierzą się z wymaganiami współczesnego odbiorcy. Doskonale też wiedzą jak dużo ciężkiej pracy wymaga stworzenie każdego projektu i jak wiele czasu trzeba poświęcić na naukę programów graficznych i szukania tej wymarzonej kreacji. Język wizualny, spełnienie życzeń odbiorcy, kompozycja i dobór typografii, to nasze codzienne zmagania na zajęciach zawodowych, które trenują nas do zdobycia mocnych kompetencji zawodowych w tym obszarze.
Dlatego z okazji Światowego Dnia Grafika wszystkim przedstawicielom tej branży, jak i naszym dzielnym, podejmującym wyzwania uczniom wypada życzyć jak najwięcej kreatywności, pomysłowości, wytrwałości oraz spełnienia. Abyście w przyszłości znaleźli wymarzoną pracę dającą Wam satysfakcję i nieustający rozwój!

Zapraszamy do zobaczenia autorskich interpretacji graficznych związanych z tym dniem.

Nad naszymi pracami czuwała p. Renata Orzeszek