Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Europejski tydzień języków

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy - Europejskim Dniem Języków.

Dla nas jeden dzień to zdecydowanie za mało, stąd od 20.09.2021 r. do 24.09.2021 r.  uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli j. obcych obchodzili Europejski Tydzień Języków, który obfitował  w wiele  wydarzeń. Uczniowie ZSP nr 6 w Siedlcach uczestniczyli w dwudniowych warsztatach online, prowadzonych przez wykładowców UPH.  Młodzież miała także okazję przyjrzeć się bliżej symbolom, literaturze, oraz typowym pamiątkom przy stoiskach prezentujących poszczególne kraje. Żeby tego było mało, młodzież naszej szkoły po raz kolejny mogła zmierzyć się w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Dnia 22.09.2021 r. dziesięć drużyn wzięło udział w konkursie. Walka była zacięta, a było o co walczyć, bo nagrodę główną zasponsorowała kawiarnia Coffee & Tea House. Reprezentanci klasy 4c: Mikołaj Miłkowski i Mateusz Budziszewski zdobyli pierwsze miejsce, tuż za nimi uplasowali się uczniowie z kl. 4a: Aleksandra Piekart i Aneta Wysokińska oraz uczniowie kl. 3bp: Jakub Wysocki i Matusz Duczek. Obchodom towarzyszyła europejska muzyka, a na naszych szkolnych schodach zagościły angielskie czasowniki nieregularne :)

Tydzień szybko minął, jednak warto uświadomić sobie jak ważną rolę pełnią w otaczającym nas świecie języki obce. Fran Smith powiada:

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”

 Tekst przygotowała: Anita Fatyga

>>>

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl