Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Gala finałowa I Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie zorganizowanego przez naszą szkołę

W piątek 21 maja 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Gala finałowa I Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie, podczas której zostały zaprezentowane bajeczne fotografie wiosny wykonane przez uczestników konkursu oraz wręczone nagrody zwycięzcom – laureatom i wyróżnionym. W uroczystości wzięli udział: p. Andrzej Sitnik – Prezydent Miasta Siedlce; Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach p. prof. dr hab. Mirosław Minkina; p. Ewa Gruszka – dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity S.A.; p. Jacek Patoka - reprezentant Kolei Mazowieckich; p. Zbigniew Satyła – przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Kolei Mazowieckich; sponsorzy; artyści - Duet Amabile w składzie: p. Izabela Kiryluk (śpiew),  akompaniament: p. Joanna Szczepańska (flet), p. Adam Szczepański (pianino); nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Duża ilość zgłoszeń, które wpłynęły na konkurs świadczy o tym, jak wielu młodych ludzi rozwija swoje pasje i zamiłowania. To właśnie dzięki nim świat staje się lepszy i piękniejszy. Bardzo trafnie oddaje to cytat z Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego: Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny.

Inicjatywa I Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie powstała na początku tego roku i idealnie wpisuje się w działania naszej szkoły na rzecz wspierania uzdolnień i zainteresowań uczniów, którzy rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Społeczność szkolna naszego Miasta oraz Gminy potrzebuje tak aktywnych i tak innowacyjnych młodych ludzi, którzy otwarci są na wszelkie style i formy.

W tegorocznej edycji wzięło udział 62. uczestników, którzy zaprezentowali swoje bajeczne fotografie. Jej zwieńczeniem była uroczysta Gala, w trakcie której przedstawiono fotograficzne dzieła sztuki wykonane przez laureatów i wyróżnionych w konkursie oraz wszystkich uczestników, którzy zgłosili swój udział w naszym przedsięwzięciu.

Laureatów i wyróżnionych w dwóch kategoriach, w kategorii uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych wskazało jury złożone z ekspertów o uznanych kwalifikacjach:

 1. Pani Monika Kowalczyk – p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach,
 2. Pani Renata Orzeszek – projektant graficzny, właściciel Agencji Reklamy Bez szablonu,
 3. Pani Monika Jabłkowska – redaktor terenowy Katolickiego Radia Podlasie oraz Regionalnego Portalu Informacyjnego Podlasie24.pl
 4. Pan dr Marcin Sutryk – adiunkt Pracowni Sztuki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,
 5. Pan Paweł Papliński – fotograf, właściciel firmy Fotoelab.pl

Obradom jury przewodniczył pan dr. Marcin Sutryk.

Serdecznie dziękujemy członkom jury za zaangażowanie i wkład pracy podczas oceny zdjęć przesłanych przez uczniów.

Dziękujemy również naszym patronom oraz sponsorom, dzięki którym nasz konkurs zyskał wsparcie i prestiż.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

 1. Pan Andrzej Sitnik - Prezydent Miasta Siedlce
 2. Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Mirosław Minkina
   

Patronatem medialnym konkurs objęli:

 1. Pan Dariusz Kuziak Prezes Zarządu oraz redaktor naczelny Tygodnika Siedleckiego
 2. Pani Joanna Soćko dziennikarz informacyjny Radia Eska Siedlce 96,8 FM
 3. Ks. Andrzej Sochal Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie oraz Regionalnego Portalu Informacyjnego Podlasie24.pl
   

Na naszej konkursowej drodze los postawił również wielu życzliwych ludzi, którzy z chęcią i otwartością wsparli nasze konkursowe działania, bez nich nasze zamierzone cele nie zostałyby zrealizowane. Nasi sponsorzy to:

 1. Pan Paweł Papliński – właściciel firmy Fotoelab.pl
 2. Pan Marek Paskudzki – właściciel firmy KREATOR
  Pan Krzysztof Mioduszewski – właściciel firmy Kodak Ekspress
 3. Lexpert sp. z o.o. Eksperci w prawie
 4. Bez szablonu Agencja Reklamowa
 5. Duet Amabile
   

 

LAUREATEM w kategorii klas 7 i 8 szkół podstawowych została Milena Księżopolska uczennica klasy 7 Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale

WYRÓŻNIENIE  w kategorii klas 7 i 8 szkół podstawowych otrzymała Julia Ciok uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 10 im. Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach 

LAUREATEM  w kategorii szkół ponadpodstawowych został Bartłomiej Stosio uczeń klasy 1 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

WYRÓŻNIENIE w kategorii szkół ponadpodstawowych  otrzymała Aleksandra Kowalczyk uczennica klasy 3 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Dodatkowo jury w konkursie przyznało NAGRODĘ SPECJALNĄ dla Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach za najaktywniejsze promowanie fotografii jako dziedziny sztuki

Nagrody, które otrzymali nasi zwycięzcy to: wysokiej klasy tablety graficzne, słuchawki bezprzewodowe, vouchery na zdjęcia, bluzy i koszulki. Serdecznie dziękujemy naszym patronom, sponsorom za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zorganizować tak wspaniałą inicjatywę. Wyrazem naszej wdzięczności były podziękowania i prezenty przygotowane przez nauczycieli i uczniów z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Ten konkurs odbył się dzięki pomysłowości, kreatywności i zaangażowaniu naszych nauczycielek. Dziękujemy p. Weronice Makowskiej, p. Anicie Fatydze, p. Renacie Orzeszek za pomysłowe wykorzystanie artystycznego potencjału tkwiącego w uczniach klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Teraz cieszymy się z efektów.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w naszym konkursie i odkryli przed nami swoje talenty.

Mamy szczerą nadzieję, że spotkamy się w następnym roku, z okazji kolejnej edycji konkursu..

 

 Monika Kowalczyk

 

>>>

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl