Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

List do dorosłych: „Uczcie nas bezpiecznego korzystania z Internetu”

Kochani Dorośli

 Niedawno delegaci młodzieży z siedleckich szkół, w tym uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach, spotkali się w Urzędzie Miasta Siedlce na debacie, w ramach kampanii – „Widzę-rozmawiam-reaguję”, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie młodych ludzi. W wyniku prezentacji, dyskusji, wymiany spostrzeżeń ustalono, co szczególnie młodzieży zagraża oraz jak temu przeciwdziałać. Jednak niezbędna jest pomoc dorosłych i stąd ten list. Chcemy, abyście Państwo pomogli nam stawić czoła tym wyzwaniom.

 Jednym z najczęściej poruszanych tematów było bezpieczeństwo w Internecie. Cyberprzemoc, hejt, uzależnienie od gier to tylko niektóre aspekty. Apelujemy do Państwa, o nauczenie nas rozsądnego korzystania ze świata wirtualnego. Wielu naszych rówieśników zmaga się z trudnością w utrzymywaniu zdrowych relacji międzyludzkich, nadmierną agresją, długotrwałym obniżonym nastrojem, a nawet depresją. Dlatego Państwa pomoc, reakcja, odpowiednie wskazówki, a przede wszystkim wsparcie będzie bardzo cenne. Młodym ludziom trzeba pomóc, a przede wszystkim okazać troskę, wsparcie, by nie izolowali się od bliskich, znajomych, nie zamykali się w wirtualnym świecie. My młodzi chcemy miło spędzać czas z Dorosłymi, wzmacniać łączące nas więzi. Niech Dorośli będą dla nas przyjaciółmi, z którymi porozmawiamy o naszych problemach. Wszyscy musimy pamiętać, że kluczem do rozwiązywania problemów jest właśnie swobodna wymiana myśli.

Wierzymy, że wspólnymi siłami będziemy w stanie lepiej się dogadywać, a dzięki Państwa pomocy i wsparciu zapobiegniemy wielu przykrym doświadczeniom, będziemy otwarci na drugiego człowieka i ze spokojem, w poczuciu bliskości drugiego człowieka rozpoczniemy nasze dorosłe życie.

Z poważaniem

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

 

Media o liście:

 

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl