Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Łódź wycieczka

12 kwietnia 2023 roku odbyła się wycieczka krajoznawczo-turystyczna do miasta Łodzi. Uczniowie klasy 2a, 2b, 2e i 3a wspólnie z opiekunami wyruszyli zwiedzać kolejne miasto w Polsce. Historia Łodzi opiera się w całości na przemyśle i łódzkiej filmówce, nie ma klasycznej starówki jak większość polskich miast.

Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli w Muzeum Światła, a po wrażeniach świetlnych zwiedzili główną ulicę miasta Łodzi, ulicę Piotrkowską. Obejrzeli piękne kamienice, wspaniałe murale we wnętrzach łódzkich podwórek, odwiedzili Misia Uszatka, Juliana Tuwima i Artura Rubinsteina, których pomniki są częścią Galerii Wielkich Łodzian, która od 1999 roku zdobi ulicę Piotrkowską wykonywanymi w brązie rzeźbami plenerowymi stojącymi na chodnikach.

Po atrakcjach ulicy Piotrkowskiej uczniowie zwiedzili Pałac Izraela Poznańskiego, pałac fabrykancki z XIX wieku, który został zbudowany w stylu neobarokowym. Pałac, ze względu na wielkość i dekoracje, zwany jest łódzkim Luwrem. Dopełnieniem było zwiedzenie łódzkiego miasteczka fabrycznego, gdzie kiedyś tętniło życie przemysłowe.

Uczniowie odwiedzili również Łódzką Manufakturę, która została otwarta w 2006 roku, pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Jana Karskiego, na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Obecnie jest to centrum rozrywkowo-handlowe, które zachowało klimat budowli z tamtego okresu.

Finałem poznawania Łodzi była podróż do Tkalni Zagadek, na zabawę integracyjną w escape room, gdzie uczniowie mieli możliwość rozwiązania kilku kryminalnych zagadek.

Wycieczka była bardzo udana i przepełniona licznymi atrakcjami, a do naszych podróży dokładamy poznanie kolejnego miasta na mapie Polski.

Organizatorzy oraz opiekunowie wycieczki: p. Renata Orzeszek, p. Magdalena Rabczuk oraz p. Emil Świderski.

>>>

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl