Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

W najbliższy piątek 3 grudnia 2021 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Dzień ten ustanowiony został rezolucją ONZ w 1992 i ma na celu propagowanie informacji dotyczących praw osób z niepełnosprawnościami. Nasza szkoła symbolicznie przyłączy się do obchodów. Celem jest przybliżenie społeczności uczniowskiej problemów z jakimi codziennie borykają się osoby obciążone niepełnosprawnością fizyczną, psychiczną czy w budowie i funkcjonowaniu ciała.

Istotną kwestią jest wspieranie szczególnie uczniów niepełnosprawnych do jak najpełniejszego udziału w edukacji oraz życiu społecznym. Bezinteresowna pomoc, życzliwość są postawami najbardziej pożądanymi.

Uczniowie klasy 3 ap pod kierunkiem pani Renaty Orzeszek zmierzyli się z tą tematyką, tworząc z tej okazji autorskie plakaty.

Zapraszamy do obejrzenia prac i refleksji nad tematem.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej:
Pedagog szkolny: p. Monika Łopuska

Nauczyciele wspomagający: