Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Mistrz ortografii w naszej szkole

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego, zorganizowano w naszej szkole dla klas pierwszych, tradycyjnie już IV edycję konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii”.

Spotkanie z ortografią po raz kolejny stało się okazją do tego, aby zwrócić uwagę na podnoszenie naszej świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za język ojczysty.  Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Dyrektora Szkoły, przez nauczyciela języka polskiego p. Małgorzatę Remiszewską.

Z przyjemnością ogłaszamy, że MISTRZEM ORTOGRAFII w naszej szkole została uczennica klasy 1a – Agnieszka Prochenka, która świetnie poradziła sobie z zawiłościami językowo-ortograficznymi. Tytuł ”Mistrza Ortografii”,  Agnieszka może nosić z dumą przez cały 2022 rok.

Uczennica otrzymała celującą ocenę z języka polskiego w kategorii aktywność oraz nagrodę książkową.  

Serdecznie Agnieszce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl