Na wycieczce zawodoznawczej

W dniu 05.06.2023 roku uczniowie klasy 2e i 4dp, kształcący się w zawodzie technik budownictwa kolejowego  pod opieką p. Joanny Rak i p. Marka Próchenko byli na wycieczce zawodoznawczej  na budowie odcinka autostrady A2, odc. Ryczołek-Groszki-Gręzów-Swoboda.

Uczniowie zapoznali się z pracą przy budowie obiektów inżynieryjnych oraz drogi kołowej. Poznali specyfikę pracy na budowie, mogli  obserwować produkcję betonu towarowego w węźle betoniarskim, przygotowania do montażu belek przęsłowych na wiadukcie nad istniejącą DK2, a także wykonanie nasypu drogowego przy wiadukcie nad linią kolejową Warszawa - Terespol.

Przewodnikiem był doświadczony kierownik budowy mgr inż. Robert Kiszelewski wraz z mostowniczym mgr inż. Adamem Kaczmarkiem, którzy pasją do zawodu zarażali uczniów i zachęcali ich do nauki oraz podjęcia pracy w tym zawodzie.

Wycieczka bardzo podobała się młodzieży. Pożegnali kierownika, nagradzając jego ogromną wiedzę i zaangażowanie brawami i okrzykiem „DZIĘKUJEMY”.

Joanna Rak

Marek Próchenko