Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Narodowe Czytanie - „Moralność pani Dulskiej”

W tym roku dziesiąta już edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. 4 września, w całej Polsce , w różnych miejscach odczytano dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Nasza szkoła również włączyła się do akcji. Na zaproszenie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach swój udział w wydarzeniu potwierdziła dyrektor naszej szkoły Pani Monika Kowalczyk. Razem z innymi uczestnikami odczytała przed publicznością tekst Gabrieli Zapolskiej.  „Moralność pani Dulskiej” to jedno z najważniejszych dzieł tej pisarki. Prapremiera tego utworu odbyła się w 1906 roku w Krakowie, a wydany został on w Warszawie w 1907 r. W dramacie autorka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność, przekazując czytelnikowi uniwersalne przesłanie – potrzebę walki o społeczną sprawiedliwość. 

Dla uczniów siedleckich szkół oraz mieszkańców miasta,  Miejski Ośrodek Kultury zorganizował w dniu 6 września spotkanie z tej okazji na świeżym powietrzu. Do wydarzenia zostali zaproszeni uczniowie szkół, nauczyciele oraz aktorka warszawskich scen teatralnych p. Barbara Wypych, którzy wyśmienicie odegrali swoje role. 

Uczniowie naszej szkoły, klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Remiszewską, mieli okazję podziwiać umiejętności recytatorskie i aktorskie występujących na scenie. Jako pamiątkę udziału w akcji otrzymaliśmy dyplom i pieczęć w szkolnym wydaniu lektury z naszej biblioteki.

To wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek. Niewątpliwie w następnym roku szkolnym przyłączymy się również do tej szlachetnej akcji.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl