Nasza szkoła w akcji „Sprzątamy dla Polski”

22 kwietnia 2022 roku w związku z obchodami Dnia Ziemi nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej  „Sprzątamy dla Polski”.

Statystyki pokazują, że śmieci w naturze jest coraz więcej. Ale czy o to chodzi, aby sprzątać? Absolutnie nie! Chodzi o to, aby szerzyć idee nieśmiecenia, przekonywać do troski o środowisko, segregować nieczystości. Jednym słowem zmieniać codzienne nawyki na te dobre dla naszej planety.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią p.Małgorzatą Remiszewską udali się tego dnia w okolice Cmentarza Centralnego w Siedlcach, gdzie posprzątali teren z odpadów, śmieci, różnych nieczystości. Uczniowie również pamiętali, aby zastosować zasadę segregacji śmieci. Dlatego odpady zostały podzielone na metale, papier, plastik, szkło i odpady biodegradowalne.

Młodzież wykonała dobrą robotę.  Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy odpoczęli przy kubku ciepłej kawy po zakończonej pracy.

Jak zawsze na naszych uczniów można liczyć!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: