Obrazy Ryszarda Brzeskiego ze stałej ekspozycji naszej szkoły na wystawie w Muzeum Regionalnym w Siedlcach

Brzeski Zbigniew Ryszard (4 V 1922 - 12 XII 2001) – pochodzący z Siedlec malarz, specjalizujący się w portretach, scenach literacko-historycznych, alegoriach metafizyczno–religijnych oraz pejzażach. Podczas drugiej wojny światowej pracował na kolei oraz uczył się rysunku i malarstwa na tajnych kompletach. Działał w konspiracyjnych organizacjach: "Miecz i Pług”, Armia Krajowa. Po wojnie był uczniem Miejskiej Szkoły Malarstwa i Przemysłu Artystycznego w Siedlcach. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po studiach wrócił do Siedlec. Projektował i wykonywał prace na potrzeby kościołów. W latach 1961-62 był nauczycielem rysunku w Technikum Mechanicznym w Siedlcach. Pozostawił po sobie obrazy, będące obecnie w stałej ekspozycji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

Obrazy Ryszarda Brzeskiego ze stałej ekspozycji naszej szkoły zostały wypożyczone na wystawę Wykorzystana szansa. Jerzy Tchórzewski, Henryk Albin Tomaszewski oraz Miejska Szkoła Malarstwa i Przemysłu artystycznego w Siedlcach w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Obrazy Ryszarda Brzeskiego można oglądać w Muzeum Regionalnym w Siedlcach do 02.04.2023 r.

O Miejskiej Szkole Malarstwa i Przemysłu w Muzeum Regionalnym - Życie Siedleckie