Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ’FOX’

28 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ’FOX’ pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs polegał na rozwiązaniu jednorazowego, trwającego 75 minut testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru o trzech różnych stopniach trudności z poziomu Lions i Eagles. Dał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej i kulturoznawczej oraz znajomości danej lektury.

Zadania z obowiązkowej lektury miały na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowiły wyzwanie oraz pobudzały dociekliwość.

W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 35 uczniów naszej szkoły z następujących klas:

  • 1a,
  • 1b,
  • 2b,
  • 2c,
  • 3a,
  • 3c,
  • 4a,
  • 4c,
  • 4ag,
  • 4dg.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy jak najlepszych wyników.

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl