Pierwszy Dzień Wiosny

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca uczniowie ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie na turnieju sportowym. Impreza ta odbywała się pod hasłem Dzień Sportu . Wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym. Tam uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach (piłka siatkowa, piłka nożna). Swoje zgranie klasy sprawdzały natomiast w wyścigach rzędów, w których mieli za zadanie przejść przez bagno na skrzynkach, skakać w workach, rzucać woreczkami i ringo do celu i rozwiązywać zagadki.

Na koniec rywalizacji uczennica klasy IV- Natalia Sak poprowadziła trening Jogi na rozluźnienie i zrelaksowanie całego ciała. Następnie ogłoszono wyniki turnieju, a Pani Dyrektor Monika Kowalczyk wręczyła słodkie nagrody dla najlepszych. Dziękujemy firmie Cymes za napoje izotoniczne oraz jabłka dla zawodników turnieju.

Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcanie uczniów do wagarów, by I Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair - play.