RÓŻOWA SKRZYNECZKA w naszej szkole!

Współpraca szkoły z Radą Rodziców po raz kolejny okazała się nieoceniona - dzięki niej mogliśmy dołączyć do ogólnopolskiej akcji “różowa skrzyneczka”. Od teraz w dwóch damskich toaletach uczennice będą mogły korzystać z bezpłatnych środków higieny osobistej.

“Różowa skrzyneczka” to oddolna inicjatywa, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. 4% kobiet w Polsce nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych, 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10% z powodu ograniczonego dostępu w ogóle nie wyszło z domu.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Monice Kowalczyk oraz Radzie Rodziców za wsparcie przy realizacji tej jakże ważnej i potrzebnej inicjatywy, która pomoże, przebywającym w szkole uczennicom, czuć się komfortowo.

Cieszymy się, że i nasza placówka znalazła się na “skrzyneczkowej” mapie, a jest ich już ponad 4000 w całym kraju.

Tekst Aneta Gil