Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Dnia 4 września 2023 r. całą społecznością Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Siedlcach uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024.

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, kochani Uczniowie

Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok. Pytanie to towarzyszy z pewnością nowym uczniom, którzy właśnie rozpoczynają naukę w technikum lub szkole branżowej. Kochani Pierwszoklasiści witam Was serdecznie. Dziękuję, że wybraliście naszą szkołę. Wszyscy wiemy, że przez dobrą szkołę wiedzie najlepsza droga do dobrej przyszłości. W naszej szkole macie możliwość zdobywania rzetelnej wiedzy, właściwego przygotowania zawodowego. Mam nadzieję, że szybko zaklimatyzujecie się tutaj. Wierzę również, że będziecie mogli realizować w szkole swoje cele i spełniać marzenia.

Drodzy uczniowie przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, Waszego podejścia do obowiązku, jakim jest nauka. To Wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość - ta najbliższa, ale i ta dalsza. Życzę wszystkim Uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie wiele sukcesów.

Drodzy Rodzice, na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Jak zawsze liczę na owocną współpracę,

Szanowni Nauczyciele życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów. Stanowicie przykład dla uczniów, często to Wy jako pierwsi zauważacie ich talenty i predyspozycje. Proszę, żebyście również w tym roku szkolnym służyli wsparciem, radą, wiedzą i doświadczeniem. Niech nie zabraknie Wam dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę nam wszystkim jak najwięcej.

Monika Kowalczyk – dyrektor szkoły