Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Ślubowanie klas 1

Ślubowanie klas I

27 września 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas I . W poczet uczniów zostały przyjęte klasy:

1a o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej

1b o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej

1c o profilu technik transportu kolejowego

1d o profilu technik elektroenergetyk transportu szynowego/technik pojazdów kolejowych

1e o profilu technik geodeta/ technik budownictwa kolejowego

1bm o profilu mechanik pojazdów kolejowych

Na początku uroczystości - prowadzonej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego - głos zabrała Pani dyrektor Monika Kowalczyk, która przywitała wszystkich zgromadzonych na sali: gości, wicedyrektorów szkoły, wychowawców, rodziców oraz delegacje klas I. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Pani Ewa Gruszka - Dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity S.A. i Pan Andrzej Kmiecik - Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Siedlcach oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Grzegorz Janaszek.

W części oficjalnej przemówienia wygłosili: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, przewodniczący Rady Rodziców, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Przedstawiciel wychowawców klas I oraz reprezentant klas I. Dla uczniów klas I przygotowano również muzyczną niespodziankę w wykonaniu naszej szkolnej artystki Marty Michalskiej.

Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było uroczyste ślubowanie uczniów klas I na Sztandar Szkoły. Delegaci klas I obiecali godnie reprezentować imię szkoły oraz stać na straży wartości, które zdobią każdego prawego i uczciwego człowieka.

Nasza uroczystość nie mogła odbyć się bez tradycyjnych otrzęsin. Pod kierunkiem nauczyciela wspomagającego, Pani Anety Gil oraz uczniów klasy 3ap przygotowano kolejną niespodziankę w postaci teleturnieju pt. KOLEJADA. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w studio telewizyjne. Do zabawy zostały zaproszone 3- osobowe drużyny z wszystkich klas I. Uczniowie mieli wykazać się znajomością wiedzy z życia szkolnego. Pytania były niestandardowe i zaskakujące, dlatego w tle słychać było śmiech wszystkich zebranych na sali. W blasku świateł i neonów oraz przy dźwiękach podkładu muzycznego prosto z „Familiady” wyłoniliśmy zwycięską klasę – 1e, która w nagrodę otrzymała trzy dni bez pytania i kartkówek do wykorzystania w tym roku szkolnym.

Wszystkim Pierwszakom życzymy sukcesów szkolnych i osobistych, pięknych przyjaźni oraz wytrwałości w drodze do postawionych celów.

>>>

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl