Światowy Dzień Grafika

W Światowym Dniu Grafika, które corocznie obchodzimy 27 kwietnia od 1995 roku, uczniowie kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej wraz z panią Renatą Orzeszek z dumą prezentują autorską animację promocyjną naszej szkoły, którą można zobaczyć na stronie głównej naszej szkoły i na you tubie.

Poznajcie Krzysia naszego głównego bohatera, który z grupą swoich przyjaciół: Dominikiem, Marcelem, Teodorem, Sofią, Niną, Kleofasem i Wincentym oraz Amadeuszem wprowadzą Was w klimat naszej szkoły.  Większość doskonale wie jak jest w Kolejówce, a Tych co jeszcze nas nie znają zapraszamy do oglądania.

Kilka słów o procesie twórczym i autorach animacji.  Pomysłodawcą zrobienia szkolnej animacji była pani Dyrektor Monika Kowalczyk, całość koordynowała pani Renata Orzeszek, a duchowym wsparciem zawodowym otoczyła nas Pani wicedyrektor Weronika Makowska. Z racji, że jest to nasz pierwszy większy projekt pracowaliśmy od połowy marca na naszym kierunku w zespole, który składał się z uczniów klasy 1a, 3ag, 3ap. Pomysłów, rysunków, wieczornych konwersacji twórczych mamy na swoim koncie wiele. Mieliśmy kryzysy, chwile zwątpienia, a czas nie był naszym sprzymierzeńcem, ale dzisiaj wiemy, że było warto zmierzyć się z takim zadaniem i naszą animację oddajemy Wam Widzom, wierząc, że docenicie nasz trud i szkolny debiut w takiej twórczej roli.

Autorzy animacji, to uczniowie z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej i ich role w całym procesie twórczym:
Ilustracje: Kinga Kicka – klasa 3ag
Story board, koncept postaci, współpraca ilustracyjna: Agnieszka Prochenka – klasa 1a
Story board, tła scen: Gabriel Gozdecki – klasa 1a
Tła scen: Julita Jerominiak, Natalia Karolewska – klasa 3ap
Muzyka: Dawid Jakubiak – klasa 3ap
Animacja: Karol Krasuski – klasa 3ag
Koordynacja całości: pani Renata Orzeszek - nauczyciel graficznych przedmiotów zawodowych

Dodatkowo klasy 1a i 1b oraz wybrani uczniowie klas starszych przygotowali oprawę graficzną naszego dzisiejszego dnia, jakim jest Światowy Dzień Grafika.
Zapraszamy do naszej strefy designu.