Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Święto Biblioteki Szkolnej

Październik jest uznawany jako miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tradycje Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na dużą rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać. Nasze biblioteczne święto miało już różne tematy przewodnie. W tym roku jest to - ZACZYTAJ SIĘ JESIENIĄ. Jesień to doskonała pora roku, w której można długimi wieczorami czytać dobrą książkę, a w naszej bibliotece każdy miłośnik czytania znajdzie coś dla siebie.

W związku z tym nauczycielki bibliotekarki przygotowały ciekawą propozycję czytelniczo-artystyczną dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy w dniach 28 i 29 października wypożyczyli dowolną książkę w szkolnej bibliotece otrzymali w ramach niespodzianki zdrowy, pełen witamin upominek. Nasi uczniowie mogli też skorzystać z kącika czytelniczego i pod ciepłym kocykiem oddać się w wolnym czasie lekturze ulubionej książki.

Jesienne klimaty można było też zauważyć na szkolnym korytarzu. W tym celu została wykonana gazetka ścienna akcentująca temat przewodni naszego święta. Miłośnicy poezji i malarstwa mieli okazję zapoznać się z wyborem tych dzieł, które podejmują motyw jesieni w sztuce.

Niewątpliwie najwięcej emocji wzbudził – specjalnie na tę okazję przygotowany – kącik darów jesieni, gdzie królowały dynie, jabłka i gruszki w asyście czerwonego ostrokrzewu. Oprawę stołu dopełniły elementy dekoracyjne oraz wybrane pozycje nowości czytelniczych.

Jesień to piękna pora roku, która ma wiele do zaoferowania i nie musi kojarzyć się z nudą, a wręcz przeciwnie to zaproszenie do odkrywania i poszukiwania nowych celów. Jak powiedziała znana, brytyjska pisarka, Joanne K. Rowling: Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki.

Zapraszamy!

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl