Święto Patrona Szkoły

Obchody Święta Patrona Szkoły – gen. Józefa Bema – należą do najważniejszych uroczystości szkolnych. Akademię na cześć wielkiego wodza rozpoczęto sztandarowym dziełem Horacego. To utwór jednego z najwybitniejszych poetów rzymskich. Określano go mianem poety „złotego środka” ze względu na wyznawany przez niego stoicyzm, choć trzeba pamiętać, że filozofii tej Horacy nie promował od samego początku swojej twórczości i zaprzyjaźnił się z nią dopiero z czasem. Bohaterem utworów Horacego jest człowiek poszukujący sensu i prawdy życia, szukający drogi postępowania w świecie tak jak my młodzi ludzie dzisiaj.

Józef Bem, który jest patronem naszej szkoły to wielki patriota, generał, który całe swoje życie poświęcił walce o wolność. Najpierw walczył o niepodległość Polski, a potem wspierał ruchy wolnościowe czasów Wiosny Ludów na Węgrzech, stając się bohaterem narodowym obu krajów. Uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem p. Joanny Wojtkowskiej -Śpiewak oraz wystawa okolicznościowa prac graficznych i malarskich pozwoliła całej społeczności szkolnej na wyjątkowe przeżycie tego święta.